Význam čísla 8 podle numerologie: Realisté a vůdčí osobnosti

Fotolia_127198467_XSOsmička je karmickým číslem, zároveň však v sobě nese tendence, které pomáhají dosažení cíle a vedou k úspěchu. Nositelé životního číslo osm mívají realistický náhled a přístup k řešení úkolů. O osmičkách se říká, že jsou vedeny k tomu, aby dělaly vše z pohnutek ryzích a ze srdce, jinak se jim nebude dařit a spáchané špatné skutky se jim naopak vrátí jako bumerang v podobě trestu. Svému nositeli osmička přinášejí v životě peníze a moc, pokud má dostatek elánu a osud je mu aspoň trochu nakloněn.

Životní číslo 8

Svým tvarem osmička připomíná sněhuláka nebo nekonečno, vytváří tedy dojem rovnováhy. Nositelé životního čísla osm bývají charismatické a vůdčí osobnosti, které umí držet otěže svého života pevně v rukou. Jsou obvykle ambiciózní a s problémy se umějí dobře vypořádat. Ty z osmiček, které však ztrácejí sebekontrolu, bývají pak nespokojené až agresivní či nenávistné. Jejich neklid a nervozita je často dána intenzivní duševní nebo tělesnou činností.

Životním úkolem osmiček je zachovávání rovnováhy mezi dáváním a braním, příčinou a následkem. Někteří lidé s životním číslem osm rádi hromadí bohatství a materiální statky, jejich úkolem je v takovém případě najít rovnováhu mezi duchovním a hmotným a naučit se ji zachovávat.

V negativním směru a podobě se může číslo osm projevit útočností, bezohledností, v přespřílišné dominanci a zneužíváním moci.

Nevíte, jak vypočítat své životní číslo?

Čtěte náš návod: Životní číslo - jak na jeho výpočet?

Význam čísla 8 podle numerologie dle umístění

Jedna osmička v datu narození

Jedna osmička nutí své nositele k hledání rovnováhy v životě, ať už je to mezi domovem a prací nebo záležitostmi materiálními a duchovními. Tito lidé bývají obdarováni organizačními schopnostmi a smyslem pro obchod. Díky svojí vnitřní síle jsou schopni dosahovat vynikajících výsledků. Zároveň mají i vůdcovské schopnosti, smysl pro detail a nezávislost. Na druhou stranu jsou hodně kritičtí, a tak mohou působit na druhé tvrdě až neústupně, zároveň jsou však i velice sebekritičtí. Nejsou-li se sebou spokojeni, pak se dostanou mimo rovnováhu a upadají i do depresí.

Jejich názory na svět jsou osobité, ale zároveň konzervativní. Mají svoje vlastní zásady, které naprosto neústupně dodržují. Jsou dobrými baviči, lehce se seznamují a nikdy se s nimi člověk nenudí. V lásce jsou vynalézaví, horliví i zábavní, jejich negativem však je, že pokud jim někdo ublíží, jsou schopní si svoji zlobu vylít právě na svých nejbližších.

Dvě a více osmiček v datu narození

Také pro tyto lidi je hledání rovnováhy v životě velkým tématem. Bývají kreativní, inteligentní, se schopností nahlédnout podstatu věcí a pochopit souvislosti druhým skryté. Kladou na sebe vysoké nároky, v tom, co dělají, se snaží dosáhnout maxima. Nebojí se překážek a jsou odolní a dynamičtí. Do svojí práce jsou schopni vložit hodně srdce i energie, mívají zájem o veřejné blaho a nikdy se nespokojí s polovičatou nebo částečnou prací. Mají rádi společnost, ale k neznámým lidem jsou zpočátku spíše zdrženliví a opatrní. V lásce potřebují být úspěšní, mají cit pro vášeň a smysl pro drobnosti. Jejich negativem může být přehnaná touha po financích a majetku a také to, že bývají pesimisty.

Chybějící osmička v datu narození

Lidé, kterým chybí v datu narození osmička, se mnohdy potýkají s nedostatkem smyslu pro logiku. Bez rozmýšlení a plánování se vrhají do nejrůznějších projektů a akcí, jednají pudově a jejich úkolem je učit se, že jen takto to není zcela možné v životě vybalancovat. Tito lidé nesnáší jednotvárnou činnost a nejsou přílišné detailisté. Chybí jim osmičková odolnost, těžko snášejí nešetrnost druhých.

Slavné osobnosti s životním číslem osm

Mnoho lidí s životním číslem osm bývá významnými a úspěšnými podnikateli a průkopníky všeho druhu. Takovými lidmi jsou například „osmičkový“ Karl Benz, německý inženýr a průmyslník, František Křižík, český vynálezce a podnikatel, dále Alexandr Graham Bell, konstruktér prvního telefonu a gramofonu. Osmičkami jsou i konstruktér vzducholodi Ferdinand Zeppelin a Neil Armstrong, první americký astronaut na Měsíci. Osudovou osmičku si nesou ve vínku také někteří nezapomenutelní herci, jako je například Louis de Funés, Marcello Mastroianni, Gregory Peck nebo Paul Newman. Z českých osobností je zástupkyní osmičky nepřehlédnutelná šansoniérka Hana Hegerová, světově uznávaný režisér Miloš Forman a významná osobnost českého divadla - Alfréd Radok, tvůrce Laterny Magiky. 


Stáhnout v PDF

Přečteno: 5753x

array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte