Význam čísla 2 podle numerologie: Skromnost, empatie a trpělivost

Životní číslo 2Číslo 2 podle numerologie značí trpělivost, ale také schopnost dobře se vcítit do druhého. Charakteristická pro dvojky je také intuice.Číslo dvě bývá často podceňované a vnímáno jako slabé. Už jakoby samotný jemný tvar a sklon dvojky v lidech evokoval pocit pokory a poddajnosti. Dvojka je podle numerologie číslem jemnocitu, vzájemné dohody a porozumění, symbolizuje vyvinutou intuici a pochopení pro druhé lidi. Osoby, které ve svém datu narození disponují více dvojkami, bývají často velice vnímaví a snadno zachytí i podprahové napětí ve svém okolí, kterého si ostatní možná ani nevšimnou nebo si jej neuvědomují.

Životní číslo 2

Pro dvojky je velice důležitý vztah s partnerem, přátelství a citový život obecně. Od svého protějšku dvojka požaduje oddanost. Mínusem lidí s životním číslem 2 je nedostatek odvahy k realizaci vlastních plánů, iniciativu většinou nechávají na těch druhých, sami se do ničeho příliš nehrnou. Jejich pozitivem však je, že dokáží dobře usmiřovat osoby, které jsou aktuálně ve sporu. Sami jsou velice snášenliví, někdy však zbytečně ulpívají na malichernostech. Někdy se poddávají okolnostem a mají sklony k přecitlivělosti a podřízenému postavení. Nemají rádi stres a také jej obvykle špatně snáší. Ideálně kolem sebe potřebují klid a pohodu, jinak začnou být nervózní, podráždění a roztržití. Nemají příliš rádi osobní zodpovědnost a ani netouží být ve vedení. Pokud může, snaží se osoba s životním číslem dvě vyhýbat se konfrontacím a sporům. Dokáže odpouštět, porozumět a nehádat se s okolím.

V případě ohrožení se však i dvojka dokáže rychle napřímit a reagovat překvapivě rychle a mnohdy i intenzivně. Ve chvíli, kdy však nebezpečí pomine, se opět skloní do svého pokorného a poklidného náklonu.

Dvojky jsou skromné, ani nemusí vystoupit ze svého stínu a přitom svými diplomatickými schopnosti, přirozený půvabem a pozorností dosáhnou svého. Jejich předností je trpělivost a psychologický talent, okolí dokáže nenápadně motivovat a přesvědčuje je na svoji stranu.

Typické pro nositele životního čísla dvě je vrozené estetické vnímání a příklon k umění. Jsou obvykle také loajálními a citlivými partnery, kteří jsou plni různých emocí, tím pádem s nimi na druhou stranu nemusí být vždy jednoduché vyjít. Dvojky nejsou ze své podstaty mstivé, ale pokud raníte jejich citlivou povahu nebo jim dáváte najevo svoji nadřazenost, pak dokáží být velice kritické a drsné. Zlostné dvojce je radno se klidit z cesty, rádoby rozumné argumenty v takovou chvíli už nemají žádnou váhu.

Nevíte, jak vypočítat své životní číslo?

Čtěte náš návod: Životní číslo - jak na jeho výpočet?

Význam čísla 2 podle numerologie dle umístění

Chybějící dvojka v datu narození

Lidé, kterým v datu narození dvojka úplně schází, mívají sníženou schopnost empatie a jemnocitu. Ačkoliv se kvůli tomu často dostávají do potíží, neboť se chovají jako pověstní sloni v porcelánu, necítí potřebu tuto svoji vlastnost nějak měnit nebo upravovat. Je pro ně typické projevování svého názoru a uplatňování pouze svého hlediska a to bez ohledu na okolí.

Jedna dvojka

Tito lidé se mohou na svůj vnitřní hlas bez obav spolehnout. Jsou obdařeni darem vcítění se do druhých i intuicí. Jejich povaha bývá milá, přátelská a veselá. Oceňují partnerství a záměrně by člověku, který je jejich srdci blízký, nikdy neublížili. Stres snášejí špatně, mnoho tlaku se jim daří redukovat stáhnutím se do své ulity a klidu.

Dvě dvojky

Dvě dvojky disponují zesílenou intuicí. Jejich vnímavost jim však může někdy dělat i potíže. Ruku v ruce se zesílenou vnímavostí může jít totiž i jisté napětí v důsledku mnohých vnímaných dojmů. Tuto zvýšenou citlivost je vhodné u těchto osob harmonizovat pomocí relaxačních technik nebo sportu.

Tři a více dvojek

Tito lidé mívají náhlé impulzivní touhy a popudy. Jejich vysoká impulzivita je daní za jejich velice intenzivní vnímavost a tudíž vysokou reaktivitu na okolí. Mohou se díky tomu někdy dostávat do chaosu z množství vnímaných informací až paniky. Pro tyto lidi je velice důležité, aby se s tímto svým nadáním naučili pracovat, dali mu nějaké hranice a také aby se před přemírou vlivů z okolí naučili chránit. Pomáhá jim věnovat se intenzivně nějakému koníčku, například sportu nebo skupinovým hrám či tvořivé činnosti.

Slavné osobnosti s životním číslem 2

Dvojky většinou hledají řešení, dohodu a kompromis. Typickými představiteli je mírotvorný netypický vůdce Mahátma Gándhi, dánský pohádkář Hans Christian Andersen, poslední svatořečený papež Pius II. a sovětský politik Michail Gorbačov.

Nositelem čísla dvě byl však i italský dobrodruh a známý svůdce žen Giacomo Casanova, francouzský šlechtic, jež oslavoval bolest markýz de Sade, jeden z největších vojevůdců 18.století generál Laudon a francouzská královna, popravená během Velké francouzské revoluce Marie Antoinette.

Čtěte také:


Stáhnout v PDF

Přečteno: 3406x

array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Numerologie od A do Z

Poznejte tajemství a moc čísel Název: Numerologie od A do ZAutor: Mooreyová…

Cena: 359 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte