Význam čísla 3 podle numerologie: Kreativita, charisma a smysl pro humor

Význam čísla 3 podle numerologieNumerologie praví, že lidé s jedním číslem 3 v datu narození bývají velmi inteligentní a mají dobrou schopnost úsudku.Trojka si nese potřebu vyjádření se, působí mladě a plná elánu a tvůrčí energie. Člověk, který má v datu narození číslo 3, bude mít pravděpodobně blízko ke kreativitě a umění. Trojka má smysl pro humor, je charismatická a má kouzlo osobnosti, bývá tedy oblíbená a v očích ostatních atraktivní. Jejich touha vychutnávat si život plnými doušky a optimismus jsou pověstné. Někdy jsou však docela sebestřední a mají rádi, když se svět točí kolem nich. Jejich nedostatkem je, že nemají dost sebedisciplíny. Pokud však chtějí mít vyrovnaný a šťastný život, pak se jí musí naučit. Je to právě píle a vytrvalost, které dokáží proměnit její přirozený talent ve skutečné mistrovství a životní spokojenost.

Životní číslo 3

Pro trojky je velice důležitou součástí jejich osobnosti schopnost vyjádření se a komunikace, když se naučí vyjadřovat svoje emoce, nepropadá pak tolik obavám. Sebevědomá trojka dokáže svoje okolí motivovat a inspirovat. Rádi s druhými lidmi spolupracují, ale k úspěšné spolupráci je nutné, aby se trojka naučila větší diplomacii a odložila svůj přirozený sklon k nadměrné kritice. Kritické názory lidí s životním číslem 3 okolí leckdy překvapí, jejich výstižná a přesně zacílená kritika umí být zraňující. Nezvládnutá energie trojky vede k nadměrným výčitkám a hyperkritičnosti až necitelnosti, z čehož samozřejmě pramení konflikty s okolím.

Uplatňují se všude tam, kde je zapotřebí kreativita a komunikace, tedy v umění, cestování a oborech, které jsou nějak propojeny se získáváním nových informací.

Nevíte, jak vypočítat své životní číslo?

Čtěte náš návod: Životní číslo - jak na jeho výpočet?

Význam čísla 3 podle numerologie dle umístění

Chybějící číslo 3 v datu narození

Lidé s životním číslem 3 potřebují ke studiu klidné a nerozptylující prostředí. Celkově mívají obtíže s efektivním využíváním mentální energie. Mohou mít potíže se soustředěním se a s chápáním abstraktních pojmů.

Jedna trojka v datu narození

Lidé s jednou trojkou bývají inteligentní, schopní a mají schopnost rychlého úsudku. Bývají rádi ve společnosti a jsou také dobrými společníky. Jsou vtipní a kreativní. Ačkoliv mívají dobré nápady, málokdy jsou sami schopni je dovést do konce. Pokud mají v datu narození ještě číslo 4 nebo 5, propůjčuje to trojce větší stabilitu a schopnost prosazení se. Lidé s trojkou jsou šarmantní, výřeční a rychle se učí, ale také rychle zapomínají.

Dvě trojky v datu narození

Lidé s dvěma trojkami oplývají inteligencí a duševní energií. Obvykle si tito lidé hledají nějaké povolání, které odpovídá jejich intelektu. Není-li jejich duševní potenciál zužitkován v zaměstnání, měli by si najít odpovídajícího koníčka, ve kterém zapojí rozum. Tito lidé jsou skvělými hostiteli, mají rádi návštěvy, ale i přesto občas potřebují klid, aby mohli dát volný průchod svým myšlenkám a nápadům. Jejich slabostí bývá nedostatek sebedisciplíny. Cítí-li se ohroženi a v úzkých, brání se slovním napadáním, velmi dobře totiž dokážou vycítit slabé místo svého protivníka.

Tři a více trojek v datu narození

Tito lidé neustále hledají nové výzvy, protože nesnáší nudu. Bývají velice talentovaní, ale často žijí ve vlastním světě a svoje nadání mnohdy promarní. Tito lidé však bývají velice milí, šarmantní, komunikativní. Chybí-li jim však v datu narození dvojka úplně, bývají pak egoističtí. Jejich dalšími mínusy jsou také nedostatek organizačního talentu a disciplíny.

Slavné osobnosti s životním číslem 3

Lidé narození v třetím dni v měsíci mívají rádi nové výzvy. V jejich vkusu se občas projevuje jistá extravagance, nejsou totiž obvykle příliš konvenční. Mezi trojkami najdeme nadané herce i komiky, příkladem z Čech je Jiřina Bohdalová a ze zahraničí Tom Cruise. Mnozí z těchto lidí se uplatnili v umění, v našich krajích jsou to například malíři Antonín Mánes a Mikuláš Medek a fotograf František Drtikol. To, že „trojky“ oplývají velkou fantazií, dokazují třeba známý český scénárista a režisér Václav Vorlíček, do světa fantazie, zemí elfů a skřetů nás čtenáře ve svých knihách zavedl další spisovatel, narozený 3. dne v měsíci, a to J. R. Tolkien.

Mezi trojky se počítají i ti, kteří jsou narozeni dvanáctého v měsíci. Tito lidé mají schopnost dosáhnout čehokoliv, co si zamanou. Spojuje se v nich totiž schopnost jedničky (samostatnost a tah na branku) i dvojky (porozumění) ve výsledné kreativní a nápadité trojce. Tito lidé jsou aktivní, společenští, se silným citem pro rodinu. Mezi lidmi narozenými dvanáctého v měsíci najdeme obvykle umělce. Dvanáctého v měsíci se narodil Jean Effel, francouzský karikaturista a kreslíř, nebo Edvard Munch, norský malíř expresionismu. Z našich slavných malířů je to třeba Josef Mánes nebo Adolf Born. Také mnoho významných hudebníků a pěvců se narodilo dvanáctého v měsíci, za všechny jmenujme například Luciana Pavarotti, Franka Sinatru nebo Suzanne Vega. 

K trojkám řadíme i ty, kteří se narodili 30. den v měsíci. Krom výše zmíněných osobnostních charakteristik trojek, náleží těm narozeným třicátého do vínku jistá ráznost a rozhodnost. Slavným zrozencem na 30tého v měsíci je například politik Winston Churchill, český spisovatel Jaroslav Hašek, nebo rozporuplný umělec Vincent Van Gogh.

Čtěte také:


Stáhnout v PDF

Přečteno: 4075x

array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Numerologie od A do Z

Poznejte tajemství a moc čísel Název: Numerologie od A do ZAutor: Mooreyová…

Cena: 359 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte