Význam čísla 5 podle numerologie: Energie, změna a nezávislost

5 numerologieVýznam čísla 5 podle numerologie: Lidé s pětkou se musí obvykle naučit zvládat svou energii.Ze základních čísel je pětka tou nejdynamičtější číslicí. Její podstatou je změna, neustálý pohyb, impulzivita a energie. Lidé, kteří jsou nositeli životního čísla pět, bývají svobodomyslní, nezávislí a v životě jednají intuitivně a pocitově. Pětka je také jedním z čísel, které propůjčují svému nositeli vůdcovské schopnosti.

Tito lidé potřebují ke spokojenosti neustálý vzruch a změnu, takže nemívají rádi nudu, rutinu a opakování. V průběhu života obvykle vyzkoušejí a prostřídají celou řadu různých zaměstnání, než najdou takové, které by jejich nestálou a po změnách toužící podstatu uspokojilo.

Životní číslo 5

Mnoho lidí s životním číslem 5 si vybere takové povolání, které vyžaduje hodně cestování či časté změny prostředí. Všestranná pětka bývá přizpůsobivá, zábavná a záleží jí na tom, aby se lidé kolem ní cítili dobře a uvolněně. Přitahují ji bohémové, umělci i vědci, zkrátka zajímavé a něčím z běžné společnosti vybočující osobnosti.

Touha pětky po svobodě je jejím základním určením. Nemá ráda dogmata a příkazy, je pro ni tedy těžké oddat se jakékoliv ideologii nebo náboženství. Díky svojí nezkrotné podstatě bývá rebelem, nikdy ne ovcí v proudu. Nevýhodou takovéto povahy bývá to, že až příliš často tito lidé uhýbají před vnějšími vlivy, které by je však nejvíce mohly naučit. Svoji intuici a inspiraci by se pětky měly lépe naučit podpořit rozumem a na překážky se nedívat jen jako na omezení, ale jako na příležitosti v jiné podobě. Na druhou stranu jsou pětky poměrně přizpůsobivé, není pro ně problémem přizpůsobit se rychle novým okolnostem. Pětky mají rády společnost a cítí se dobře, když jsou také lidé kolem nich spokojení.

Slabými stránkami nositelů životního čísla pět bývá jejich sklon k experimentování, zejména v oblasti vztahů nebo drog se jim tento sklon může nepříjemně vymknout z rukou a stát se těžko zvladatelnou závislostí. Nositelé životního čísla pět se často musí vyrovnávat také se svojí vlastní nespolehlivostí, pocitem nepřemožitelnosti a zvýšenému sklonu k nezávazným tělesným potěšením. Účelně využité přebytky energie z nich však mohou udělat velmi úspěšné sportovce a tanečníky, stejně dobře tak ale mohou vyniknout i v jakémkoliv dalším oboru, kde je třeba zapojit více než fyzickou, spíše mentální energii.

Symbolem pětky je pětiúhelník, který je vymezený pěti body, představujícími ruce, nohy a hlavu lidského těla. Jejich prostřednictvím je možné energii do okolí vysílat i ji přijímat. Z tohoto důvodu jsou lidé s životním číslem pět vždy přístupní novým myšlenkám a impulzům.

Nevíte, jak vypočítat své životní číslo?

Čtěte náš návod: Životní číslo - jak na jeho výpočet?

Význam čísla 5 podle numerologie dle umístění

Chybějící pětka v datu narození

Kde chybí pětka v datu narození, tam chybí vytrvalost a důslednost k dokončení započatého. Tito lidé jsou schopni rozjet a dělat mnoho věcí najednou, ale chybí jim realistické cíle a vůle projekty dokončit. Měli by se naučit pracovat soustavněji a zapojovat více svoje úsilí a vůli. 

Jedna pětka v datu narození

Osoby s jednou pětkou v datu narození v sobě nesou potenciál velké vytrvalosti a odhodlání. Jejich touha po tom, něco významného v životě dokázat, je hnací silou a hlavní energií jejich bytí. Tito lidé nebývají příliš nápadní, okolí spíše pozorují, ale pokud jde o něco zásadního, pak se dokážou i řádně rozohnit. Nositelé jedné pětky se musejí naučit usměrňovat svoji energii, protože takováto silná a prudká energie obrácená dovnitř, je může velmi ničit a celkově působit spíše destruktivně. Tito lidé se potřebují neustále zaměstnávat nějakou činností, jinak jsou nervózní a roztěkaní. Vhodná je pro ně kompenzace přebytku energie sportem, cvičením a pobytem v přírodě.

Dvě a tři pětky v datu narození

Jsou-li lidé s jednou pětkou v datu narození odhodlaní, pak intenzita takovéto vytrvalosti ještě postupně narůstá s výskytem dvou až tří pětek. Lépe v životě se jim bude dařit, pokud se jim podaří naučit se zacházet se svojí energií konstruktivně a budou ji usměrňovat rozumným způsobem. Potlačování nahromaděné energie je pro ně velice nevhodné, způsobuje bolesti hlavy, dýchací a jiné zdravotní potíže. Nevhodně vytrysklá energie se zas může manifestovat jako zuřivost nebo agresivita. Pokud však jde o houževnatost, tak ta je v případě nositelů několika pětek přímo nepřekonatelná. 

Slavné osobnosti s životním číslem pět

Mezi slavnými osobnostmi, jejichž životním číslem je pětka najdeme spisovatele – např. Mark Twain, Sir Artur Conan Doyle, slavné herce – Marlon Brando, politiky – Abraham Lincoln, Franklin Delano Roosevelt a kultovní bývalá první dáma Argentiny známá jako Evita, občanským jménem Eva Peron.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 3719xarray(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Numerologie od A do Z

Poznejte tajemství a moc čísel Název: Numerologie od A do ZAutor: Mooreyová…

Cena: 359 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte