Význam čísla 4 podle numerologie: Rovnováha, stabilita a vytrvalost

Fotolia_99319554_XSVýznam čísla 4 podle numerologieČíslo čtyři vyjadřuje řád osobní, běh světa i vesmíru, rovnováhu v životě, schopnost organizace, spravedlnost, stálost i stabilitu. Čtyřka je číslem vesmírného řádu, čtyři jsou světové strany i čtyři  roční období. Čtyřka má schopnost přinášet do věcí strukturu a pevnost, řád. Je velice schopná a vytrvalá, oplývá pevnou vůlí a v životě obvykle dosahuje velkých úspěchů a výsledků. Přestože jsou lidé s životním číslem čtyři přirozeně talentovaní a schopní, mnohdy ve svoje schopnosti nevěří.

Životní číslo 4

Vliv čísla čtyři může způsobovat, že jsou lidé v průběhu života opakovaně vystavováni zkouškám, které mají prověřit jejich sebevědomí, může to být v podobě dominantního rodiče nebo partnera. Pro čtyřky bývá důležitá materiální stránka, jsou rádi zabezpečeni, často je najdeme zaměstnané ve finančních sférách a ve vedoucích pozicích, které vyžadují svědomitost a zodpovědnost. Vynikají v obchodu, stavitelství, architektuře i sociální sféře.

Když se podíváte na tvar čísla čtyři, uvědomíte si, že ostré a rovné hrany této číslice jsou příznačné pro jasné a přímočaré myšlení a jednání nositelů životního čísla čtyři. Jejich nedostatkem však na druhou stranu bývá malá fantazie. Touha po pravidlech a řádu může u některých čtyřek vést až k panickému strachu z jejich nedodržení a k depresivním představám chaosu.

Lidé, jejichž životním číslem je čtyřka, se mohou mnohdy zdát odtažití a citově chladní. Navenek svoje city příliš neprojevují, svoji vnímavost a vášeň uzavírají raději sami do sebe ze strachu z emocionálního ublížení.

Lidé narození čtvrtého dne v měsíci bývají houževnatí, praktičtí a zdatní. Za svým úsilím potřebují vidět reálné výsledky a vytrvale sledují svoje cíle. Pevný řád i pravidla jim dávají pocit jistoty. Nemají rádi změny, pro svůj klid potřebují stabilní zázemí a každý krok důkladně zvažují dopředu. Navenek mohou působit velmi sebejistě, ale uvnitř skrývají svoji citlivost. Jsou dobrými, pečujícími a pozornými partnery.

Jejich negativními vlastnostmi mohou být majetnické sklony, žárlivost, posedlost bohatstvím a hromaděním majetku. Někdy mají tendenci sklouzávat do stereotypu. 

Nevíte, jak vypočítat své životní číslo?

Čtěte náš návod: Životní číslo - jak na jeho výpočet?

Význam čísla 4 podle numerologie dle umístění

Chybějící čtyřka v datu narození

Pokud někomu v datu narození čtyřka úplně schází, nemusí to nutně znamenat, že jde o člověka nepraktického. Tito lidé však obvykle nebývají zcela racionální a ukotvení, mívají spíše hlavu v oblacích.

Jedna čtyřka v datu narození

Jedna čtyřka je uzemňujícím prvkem, který přináší těmto zrozencům praktičnost v životě a schopnost prosadit si svůj názor. Tito lidé bývají obvykle dobrými organizátory. Ve vztahu k okolí i k sobě samotným jsou praktičtí, bývají i zruční. Realita, které se lze dotknout a materiální jistoty jsou pro ně důležité.

Dvě čtyřky v datu narození                                         

Lidé se dvěma čtverkami v datu narození jsou obvykle velcí puntíčkáři, kvůli tomu však mívají tendence kolem sebe vytvářet stres. Svoje vlastní pravidla chtějí vnucovat každému v okolí a nemají rádi životní změny. Myslí prakticky, ale často jim chybí důvěra v sebe sama. 

Tři a více čtverek v datu narození

Tito lidé mívají přebytek energie, který nejlépe vybouří ve sportu a fyzické aktivitě. Podobně jako lidé se dvěma čtverkami bývají velcí detailisté a trpí velkou vnitřní nejistotou.

Slavné osobnosti s číslem čtyři

Lidé s životním číslem čtyři, kteří dostanou politiky, pak mnohdy organizují společnost dle svých představ a bez přílišných ohledů na názory ostatních. Příkladem takového politika je třeba československý prezident Klement Gottwald nebo kubánský revolucionář Che Guevara. Nositelkou životního čísla čtyři je i Madeleine Albright, bývalá ministryně zahraničních věcí USA. Systematičnost a vytrvalost čtyřek reprezentuje vědkyně Marie Curie Sklodowská, fyzik a chemik Michael Faraday nebo Francis Crick - objevitel genetického kódu. Významnými čtyřkami v umění jsou malíři František Kupka a Alfons Mucha.    

Známé osobnosti narozené čtvrtého dne v měsíci jsou často zastoupeni mezi hudebníky, za všechny jmenujme třeba Antonioa Vivaldi, Louise Armstronga nebo Jáchyma Topola. Ze slavných hereček Susan Sarandon nebo v Čechách Jiřina Bohdalová. Na čtvrtého v měsíci připadají i narozeniny Alžběty, britské královny matky.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 3745x

array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Numerologie od A do Z

Poznejte tajemství a moc čísel Název: Numerologie od A do ZAutor: Mooreyová…

Cena: 359 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte