Význam čísla 1 podle numerologie: Orientace na úspěch i pragmatismus

číslo 1 v numerologiiČíslo 1 je podle numerologie typické životní číslo vůdců nebo objevitelů.Číslo jedna je prvním číslem v řadě, symbolizuje tvoření a počátek všech čísel, z něhož všechna ostatní vycházejí. Lidé, jejichž životním číslem je jednička, bývají aktivními a činorodými jedinci, kteří se v životě nenechávají nikým a ničím omezovat. Svoji moc a sílu někdy projevují i arogantně až agresivně. Mají přirozený sklon k vůdcovství a jsou orientování na úspěch a výsledek. Jsou to osoby, kterým se daří více než ostatním proměňovat svoje sny ve skutečnost a snáze než jiní se i vyrovnávají s nepříznivými vlivy osudu. Jejich jednání a uvažování bývá přímočaré, překážky překonávají většinou snadno a neztrácejí čas dlouhým filozofováním, pokud je rozumné řešení na dosah. Jejich pragmatismus je někdy až bezcitný, cení si svojí nezávislosti.

Životní číslo 1

Lidé s životním číslem 1 se nevyhýbají konfrontaci, ale rozhodně nepatří mezi pokrytce. Pevné přátelství navázané s tímto člověkem zřejmě překoná věky a jednička je i energetickým a vášnivým partnerem. Chcete-li s jedničkou vycházet, pak nešetřete chválou. Tyto osoby pochvalu vyloženě nepotřebují, ale oceňují podporu a nesnesou bezpráví a přízemnost.

Číslo jedna patří k lidem, které je dobré mít na svojí straně, neboť Vám pomohou překonat cílevědomě potíže, jsou šlechetnými ochránci, ale vytrvalými a urputnými soupeři. Jednička je také číslem komunikace a slovní obratnosti.

Životní cesta lidí s životním číslem jedna bývá značně náročná. Tito lidé bývají vytrvalí, nezávislí a mají silnou vůli. Je pro ně důležité rozvíjet svoje talenty a uvědomovat si vlastní schopnosti. Cesta jedničky bývá cestou hojnosti a naplnění. Jejich život bývá velkou výzvou.

Nevíte, jak vypočítat své životní číslo?

Čtěte náš návod: Životní číslo - jak na jeho výpočet?

Význam čísla 1 podle numerologie dle umístění

Číslo 1 chybějící v datu narození

Lidé narození do roku 1999 mají v datu narození vždy alespoň jednu jedničku, a tedy i přirozenou potřebu nezávislosti. U lidí, kteří jsou narozeni po roce 2000 a chybí jim v datu narození číslo 1, se definují méně egoisticky. V jejich popředí totiž nestojí jejich „Já“, ale spíše "My".

Lidé s jednou jedničkou

Lidé s jednou jedničkou ve čtverci mívají problémy své potřeby a city vyjádřit slovy. Jsou však velmi cílevědomí a nenechávají se snadno svést ze svojí vytyčené cesty.

Lidé s dvěma jedničkami

Tyto osoby umějí své potřeby vyjadřovat a komunikovat s okolím lépe, než lidé s jednou jedničkou. Na rozdíl od těch, však mnohem více potřebují slovní ujištění od svého okolí, že jsou uznáváni nebo milováni.

Lidé se třemi jedničkami

Tito lidé potřebují více času, pokud se mají rozhodnout, neboť je jejich přirozenou touhou nahlédnout problém ze všech úhlů a stran. V komunikaci jsou buď extrémně tišší a zamlklí, nebo na druhou stranu až přílišní mluvkové.

Lidé se čtyřmi jedničkami

Tito jedinci bývají velmi citliví a klidní. Samotní bývají nepříliš sebejistí a tak hledají partnera, který by jim dal vnitřní stabilitu. Je pro ně velice důležité najít způsob, jak odbourávat vnitřní napětí a stres.

Pět i více jedniček

Takovéto osoby mívají těžkosti v navazování vztahů. Vycházejí obtížně sami se sebou i s okolím, před kterým mají tendenci se uzavírat. Svoji vlastní nejistotu někdy obracejí ve slovní útoky na svoje okolí. Aby se dokázali otevřít, potřebují od partnera hodně důvěry, aby našli vnitřní harmonii.

Izolované číslo 1 v datu narození

Jednička je izolovaná, pokud chybí 2, 4 a 5. Tyto osoby svoje pocity neumí vyjadřovat a často bývají okolím nesprávně pochopeni. Někdy se projevují záchvaty hněvu a pláče, mívají špatně propojenu citovou a rozumovou část světa.

Slavné osobnosti s životním číslem 1

Lidé, jejichž životní číslo představuje číslo 1, bývají přirozenými vůdci a bývají schopni přinášet nové nápady a ideje. Slavnými osobnostmi s životním číslem jedna byli například vojevůdce Napoleon Bonaparte, americký prezident George Washington i Karel Marx. Lidmi, kteří podle numerologie také spadají to této kategorie, jsou také badatelé, objevitelé a inovátoři - takovými typickými jedničkami jsou Nikola Tesla, James Watt, Isaac Newton a Steve Jobs, ale třeba i Christian Dior nebo Yves Saint Laurent. Představiteli lidí s životním číslem jedna v umění jsou hlavně spisovatelé, ze zahraničních je to například Ernest Hemingway a z českých třeba Karel Čapek nebo Bohumil Hrabal.

Čtěte také:


Stáhnout v PDF

Přečteno: 5080x

array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Numerologie od A do Z

Poznejte tajemství a moc čísel Název: Numerologie od A do ZAutor: Mooreyová…

Cena: 359 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte