Koronavirus: Vitamíny, které mohou naše tělo ochránit před nákazou!

zena pomerancVitamíny jsou v tomto období velmi důležité!

Zajímá vás, které vitamíny potřebujeme na ochranu před koronavirem? Poradíme vám, jak si je také můžete doplnit přirozeným způsobem. Zaměříme se především na vitamín C a vitamín D, ale také některé prvky, které jsou důležité pro funkci imunitního systému.

Nezapomínejte, že nejlepší vitamíny jsou přirozeně se vyskytující – tedy vitamíny ze stravy. Po syntetických sáhněte až v případě, když víte, že skutečně máte deficit. Nebo se cítíte "více unavení".

Koronavirus vitamíny nemá rád. Vitamín C ho ničí!

V boji s viry je vitamín C hotovým přeborníkem. V případě nákazy koronavirem a jinými chřipkovými viry je vhodné užívat vysoké dávky vitamínu C. Ne nadarmo jej začali podávat ve vysokých dávkách i pacientům ve Wu-chanu a nově i New Yorku. Užívat vitamín C se také vyplatí preventivně. Odborníci doporučují vitamín C užívat v současném období ve velkém množství, rozhodně jím nešetřete. Nemusíte se bát předávkování – vitamín C neboli kyselina askorbová je vitamín rozpustný ve vodě a jeho případné přebytky se z těla vylučují močí.

Poradíme vám, kde vitamín C najdete v přirozené podobě. Kromě toho si ale určitě zajděte do lékárny pro vitamín C. Ve vysokých dávkách, v boji proti koronaviru jej v současné době určitě budete potřebovat. Vitamín C obsahuje černý rybíz, černá jeřabina, šípky, amalaki, kustovnice čínská, kiwi, citrusové ovoce, papája, zelí, červená paprika nebo růžičková kapusta. Určitě bychom nyní tyto potraviny měli konzumovat ve velkém množství.

Koronavirus – nákaza může podléhat přesile vitamínu C a vitamínu D

Vitamíny jsou důležitou součástí. Vitamín C není jediný, který se uplatňuje v boji s koronavirem. Další na řadě je vitamín D. Říká se mu také sluneční vitamín a právě během zimního období trpíme jeho nedostatkem. Obecně ale vitamín D celé naší populaci chybí.

ryby vejce salatPestrý jídelníček a strava bohatá na vitamíny je základem pevného zdraví

Kvůli UV záření se totiž nikdy plně nesluníme. Vitamín D je potřeba do těla doplňovat zejména v zimě. A protože jde o vitamín rozpustný v tucích, s jeho dávkováním bychom měli být opatrní. Najdeme jej například v rybách, proto nám neuškodí častá konzumace ryb. Klidně si můžete dopřát k večeři sardinky v konzervě, které ho obsahují dostatek!

Koronavirus: Jak podpořit imunitu? Pomohou vitamíny i ořechy!

Nejen vitamíny je nutné užívat. I když ořechy patří mezi alergeny, pokud na ně nemáte alergii, můžete je konzumovat často. Obsahují totiž hodně hořčíku, zinku a selenu. Velké množství těchto prvků, které podporují imunitní systém, mají i semínka. Jsou to například dýňová semínka, ve kterých najdete kromě jiného právě také zinek a selen. Hořčík, zinek a selen jsou tedy prvky, které mají přímý vliv na funkci našeho imunitního systému. V boji s virózami se osvědčuje, když tyto prvky užíváte i jako doplňky stravyProti koronaviru, jako prevenci, je nejlepší užívat denně 400 mg hořčíku, 20 mg zinku a 100 mikrogramů selenu. 

PODOBNÁ TÉMATA:

Koronavirus prevence: Jak podpořit imunitu? Ájurvédské byliny mohou pomoci!

Jak vyrobit roušku? Snadný návod, podle kterého zvládne ušít roušku každý

Online nákupy. Kde si můžete online nakoupit v době karantény?

Koronavirus: Domácí dezinfekce na ruce lze vyrobit z dostupných surovin za pár korun


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Meruňky sušené 250g FUDCO

Zdroj železa, protrinů a minerálů Sušené meruňky jsou dobrým zdrojem…

Cena: 157 Kč

Para ořechy 250g Fudco

Zdroj vitaminů, minerálů a proteinů Spolu s palmou a kokosovým ořechem jsou…

Cena: 158 Kč

Pistácie loupané 200g FUDCO

Vyloupané nesolené pistáciové oříšky Pistáciové oříšky jsou velmi…

Cena: 247 Kč

Papája sušená 250g Fudco

Sušené ovoce plné enzymů, zlepšuje trávení, napomáhá při hubnutí Papája…

Cena: 82 Kč

Směs ořechů 250g FUDCO

Směs kešu, mandlí, vlašských a pekanových ořechů Složení: kešu…

Cena: 202 Kč

Mandle natural 250g Fudco

Mandle prvotřídní kvality Mandle natural se skvěle shodí do sladkých i…

Cena: 187 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte