Online nákupy. Kde si můžete online nakoupit v době karantény?

nakup zenaOnline nakupování potravin je snadné, rychlé a bezpečné

Online nákupy potravin, online nákupy drogerie a online nákupy léků jsou teď skloňovány ve všech pádech. Pandemie koronaviru všem narušila plány. Současná doba není lehká pro nikoho. Pokud nechcete nebo nemůžete vůbec vycházet z domu, nemusíte se obávat, že nebudete mít co jíst, nebo že vám pochybí léky a základní potřeby. Nakupovat lze i z domu. Poradíme vám, jak si vyřídit online nákupy a jak dodržovat základní pravidla při nakupování online.

Online nákupy z domu a bezpečně

Všichni víme, co znamená být v karanténě. Do obchodu by měl chodit pouze jeden člen rodiny a to ještě co nejméně často. Online nákupy naštěstí tuhle situaci řeší. Protože většina domácností má omezené možnosti. Pokud jste nemocní, nemohoucí či v úplné karanténě, můžete využít právě online nákupy z domu. Existuje tolik možností, jak si zajistit základní potraviny, drogistické či lékárenské zboží, že se nemusíte bát, že vám něco bude chybět. A hlady rozhodně neumřete. Online nákupy vás zachrání.

Online nákupy zajistí potraviny rychle a bezpečně. Aby se na každého dostalo a každý měl to, co doopravdy potřebuje, u některého zboží je v supermarketech vypsán maximální počet kusů, který si může jeden člověk nakoupit. Totéž však platí také pro online nákupy potravin. I když je některého zboží nedostatek, přesto se firmy snaží vyhovět všem zákazníkům.

Online nákupy: Platba a bezkontaktní předání nákupu

Důležité je zajistit bezkontaktní předání nákupu při nakupování online. Vždy je pro obě strany lepší, když zákazník zaplatí předem převodem peněz na účet a s kurýrem se vůbec nepotká. Kurýr se telefonicky spojí se zákazníkem a nechá mu nákup přede dveřmi. Online nákupy mají tuhle velkou výhodu. Tak se omezí riziko nákazy koronavirem pro zákazníka i kurýra. Kurýr přinese nákup většinou před první dveře v domě. Samozřejmě se nemusíte obávat, kurýr používá dezinfekci a také prostory přepravy a samotné balení nákupu musí probíhat za dodržení přísných hygienických podmínek a za pravidelného dezinfikování.

Online nákupy léků: Lékárna nabízí bezpečný nákup z pohodlí domova

Online nákupy – online lékárna či online drogerie vám také mohou pomoci sehnat všechno to, co potřebujete. Pro zákazníky fungují zákaznické linky a akceptují se pouze platby předem a raději bezkontaktní předání nákupu. Sledujte dostupnost některého zboží, u některých léků a lékárenského zboží se může stát, že je hned neseženete. V současné době jsou nedostupné roušky, respirátory a dezinfekční prostředky. Spousta lékáren také nemá k dispozici některé léky s obsahem paracetamolu. Online lékárna by vám určitě měla poradit prostřednictvím svého zaměstnance, jak nakupovat bezpečně.

nakup pc kosikNákupy si můžete snadno obstarat z pohodlí domova

Pro online nákupy lékárně platí, že minimální odběr zboží pro dopravu kurýrem by měl být v hodnotě nad 500,- Kč. Na dopravném ušetříte v případě objednávky, která přesahuje 1199,- Kč. Výhodou online nákupu je bezesporu větší bezpečnost. Do lékárny chodí převážně nemocní lidé. Pracovníci tak mají nařízené přestávky, kdy provádějí povinnou dezinfekci prostoru lékáren. Je také nutné, aby lidé dodržovali mezi sebou rozestupy, anebo při obsluze na malém prostoru lékárny raději čekali venku. Není nutné nakupovat více léků do zásoby a je třeba respektovat rozhodnutí lékárnice, když vám třeba nebude chtít vydat větší počet kusů konkrétního léku. Nákup léků nebo doplňků stravy či jiného zboží, které nutně nepotřebujete, je určitě lepší nechat na příhodnější dobu a kvůli němu do lékárny mezi nemocné nechodit. V tom mají online nákupy v online lékárně velkou výhodu.

ČTĚTE DÁLE:

Jak vyrobit roušku? Snadný návod, podle kterého zvládne ušít roušku každý

Koronavirus: Týká se vás práce z domu? Poradíme, jak to zvládnout!

Koronavirus: Domácí dezinfekce na ruce lze vyrobit z dostupných surovin za pár korun

Jak se učit s dětmi doma? Rady a tipy, jak učení doma hravě zvládnout!


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte