Letní lásky většinou trvají krátce. Nenechte si zlomit srdce

Letní lásky většinou trvají krátce. Nenechte si zlomit srdce

K létu patří slunce, radovánky u vody, festivaly, večerní zábavy a bujaré párty. Léto je také časem seznamování, nezávazného flirtování a letních románků. Takové letní lásky mohou být skvělým pobavením a něčím, na co budete dlouho vzpomínat jako na krásné prázdninové dobrodružství. Mohou s sebou ale přinést také zklamání, slzy a zlomené srdce. Jak se vyhnout případným problémům a letní lásku si užít? Berte ji s nadhledem a už dopředu s ní počítejte pouze jako s nezávazným rozveselením než se začátkem osudového vztahu na celý život.

Čtěte také:

Láska je chemie. Vědci přesně ví, co se děje v našem těle, když jsme zamilovaní!

Pro studenty představuje léto dva i více měsíců prázdnin, během kterých mohou za hlavu hodit veškeré školní povinnosti a v podstatě si jen užívat. Podobnou uvolněnou atmosféru má léto ale také pro pracující lidi. Většina z nich si totiž vyšetří alespoň pár dnů, které si užije na dovolené u moře či kdekoliv jinde. A i ve všední dny je v létě mnohem víc příležitostí, jak se bavit a jak si měsíce zalité sluncem dokonale užít. Stačí po práci zajít někam k vodě, večer na osvěžující drink či na grilování s přáteli.

Lidé jsou více otevření, vypínají od stresu každodenního života, odpočívají a překypují energií. Léto je tím pádem také obdobím, které přeje zábavě, setkávání, seznamování s novými lidmi a samozřejmě i flirtování.

Slunce, voda, odpočinek a letní lásky

Letní lásky nejsou jen výsadou červené knihovny či romantických filmů, u kterých se ženy tak rády dojímají. Nezávazná krátkodobá vzplanutí k období dovolených zkrátka neodmyslitelně patří a nějaký letní románek má ve svých vzpomínkách téměř každý. Podobné zážitky mohou být skvělým zpestřením dovolené či prázdnin. Letní lásky vám vlastně umožňují užít si zábavu, narušit rutinu všedních dnů a odreagovat se od všech běžných starostí a problémů. Příjemná pozornost opačného pohlaví navíc v téměř každém vyvolá příjemné pocity a zvedá sebevědomí. Letní lásky se tak zdají být něčím, co chce každý prožít.

Zároveň je ale třeba mít na paměti, že letní lásky většinou skutečně bývají pouze nezávazným pobavením. Rozhodně tak není dobré si od nich slibovat něco víc. Ačkoliv si to v tu chvíli jen málokdo přizná, je vysoce pravděpodobné, že toho exotického krasavce, který vám za zvuků šumění moře slibuje lásku, už nikdy v životě neuvidíte. A dost možná šeptá tato sladká slova každý večer jiné ženě. Ve skutečnosti jednoduše žádnou lásku nehledá, pouze zábavu a únik z každodennosti. Udělejte to proto stejně jako on.

Právě fakt, že už se nikdy neuvidíte a vaše romantické dobrodružství navždy zůstane daleko od reality všedních dnů a vašeho domova, je obrovskou výhodou letní lásky. Žádné závazky, částečná anonymita a žádné svazující vyhlídky do budoucna. Žijete pouze přítomností a užijete si romantiku i vášeň. Pokud budete k letní lásce takto přistupovat, ušetříte si mnoho slz a bolavé zlomené srdce. Naopak vám zůstanou příjemné vzpomínky a úsměv na rtech.

Pozor na hluboké city a zlomená srdce

Pokud se přece jen stane, že své city neuhlídáte a zamilujete se, dost možná se budete muset zanedlouho vyrovnat s nepříjemným zklamáním. Jeden z dvojice totiž obvykle letní lásku bere pouze jako flirt. Tomu druhému pak zbydou jen oči pro pláč. Nastane-li tato situace, můžete se utěšovat třeba tím, že doba truchlení pravděpodobně bude stejně krátká, jako byl i celý románek. Z konce letní lásky tak nedělejte tragédii. Přece jen se vám nerozpadl dlouholetý vztah, do kterého jste vložili spoustu energie a času. Skončilo pouze letní dobrodružství. Přistupujte k tomu takto a nedělejte si těžkou hlavu.

Samozřejmě ne každá letní láska musí nutně skončit po pár dnech či jedné noci. Jsou i takové páry, které se poznaly na dovolené, vztah jim vydržel a jsou šťastně spolu. Je tedy možné, že i váš letní románek nemusí být jen nezávazným flirtem, ale začátkem trvalého vztahu. Taková situace ale také nastat nemusí – a pravděpodobně asi ani nenastane. Pozor tedy na ukvapené závěry nebo impulzivní rozhodnutí uposlechnout hlas svého srdce a odstěhovat se okamžitě za svým milým třeba na konec světa.

Letní láska na dálku většinou nevydrží

Opatrní buďte zejména pokud vám někdo pobláznil na dovolené hlavu, ale doma na vás čeká partner, který s vámi z různých důvodů jet nemohl. V takovém případě nechte letní lásku jen poblouzněním a nevinným flirtem, vraťte se domů a uvidíte, že brzy přijde vystřízlivění. Protože i když se vám onen dokonalý muž může zdát mnohem lepší, skvělý a prostě dokonalý, nemusí tomu tak být. Do jisté míry za vaše poblouznění může právě ta uvolněná letní atmosféra, slunce, moře nebo jen pár vypitých drinků. Nenechte zkrátka letní lásky, aby vám zkazily spokojený vztah.

Ať už na vás doma někdo čeká nebo ne, může se stát, že si s okouzlujícím cizincem slíbíte pokračování letní lásky a udržení vztahu. Pokud k tomu skutečně dojde, spíše počítejte s tím, že po návratu do běžného všedního života z prvotního okouzlení rychle vystřízlivíte. Vztah na dálku rozhodně není pro každého a většina lásek, které začnou románkem na dovolené, netrvá příliš dlouho. Postupem času také obvykle poznáte, že nic není tak dokonalé, jako se na první pohled zdálo. Jak začnete partnera poznávat, může se vám postupně jevit jako někdo úplně jiný, než kdo vás na dovolené okouzlil.

Letní láska by měla vyvolávat jen pěkné vzpomínky

Zatímco někdo se s koncem letní lásky vyrovná snadno, jiného může takový konec prázdninového románku stát mnoho slz. Někomu pak může pomoct zamyslet se, pokud možno s chladnou hlavou nad tím, co by taková láska stála. Skutečně byste si dokázali představit, že se odstěhujete do cizí země? Třeba i na druhý konec světa? Za někým, koho skoro neznáte a nevíte nic o jeho rodině? Samozřejmě, že se najdou tací, které podobný risk zkusí a třeba jim i vyjde. Ne každý však má na takovou změnu odvahu a sílu. Jednoduše tedy zkuste své srdce přemluvit, proč je dobře, že letní láska skončila a nebude mít pokračování.

Letní lásky 

Letní láska by měla vyvolávat jen pěkné vzpomínky

Ať už si prožijete skutečně nezávazný letní flirt nebo se naopak vzpamatováváte z nenaplněné letní lásky, rozhodně takové zkušenosti nelitujte. Minimálně s odstupem času by letní lásky zkrátka měly být těmi zážitky, na které budeme myslet s příjemnou nostalgií a úsměvem na rtech. Vzpomínky by měly být naplněné sluncem a voňavým letním vzduchem, slaným maximálně od moře, ne od slz z proplakaných nocí.

Aby se na letní lásky mohlo vzpomínat opravdu jen v dobrém, je nezbytně nutné chovat se zodpovědně. Kromě smutku a zklamání mohou totiž takové letní náhlá letní vzplanutí, nezávazné flirtování a vášeň skončit problémem. Na mysli teď máme zejména nepříjemné pohlavní choroby či nechtěné těhotenství. Nikdy tedy nezapomínejte na své bezpečí a opravdu důkladně se chraňte. Jedině tak si užijete letní lásky bez následků.

Letní lásky nemusí začít jen v dalekých krajích

Léto rozhodně není jen o dovolené u moře. Letní lásky tak vzkvétají nejen v blízkých i vzdálenějších přímořských letoviscích, ale i na koupalištích, festivalech či na některé letní party. Krátkodobé pobláznění a zamilovanosti vzniklé v prostředí, které důvěrně znáte a fungujete v něm i v běžném životě, mají větší potenciál přetavit se v dlouhodobý vztah. Rozhodně víc než vzplanutí na exotické dovolené s tamním cizincem. 

Záleží jen na vás a na tom, jak se na letní lásky připravíte. Mohou to být zážitky a románky, na které budete vzpomínat s úsměvem. Jaká jsou tedy základní pravidla letních lásek, díky kterým si budete užívat bez výčitek či velkého zklamání? Buďte opatrní a chraňte své zdraví, nezamilujte se a berte letní lásku skutečně pouze jako zpestření dovolené.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

PÁTEK 07. 05. 2021
ryby
Měsíc putuje znamením Ryb, je v ubývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se…
více o tomto dni
SOBOTA 08. 05. 2021
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
NEDĚLE 09. 05. 2021
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 10. 05. 2021
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
ÚTERÝ 11. 05. 2021
býk
Měsíc putuje ve znamení Býka, dnes je novoluní. Něco si přejte, v novoluní se přání plní. Udělejte si očistný den. Pozor na nachlazení, chraňte si…
více o tomto dni
STŘEDA 12. 05. 2021
býk
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
ČTVRTEK 13. 05. 2021
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni

Láska a vztahy

Partner má dítě z předchozího vztahu

Vztah dvou lidí je výzvou samo pro sebe. Pokud do vztahu vstoupí děti, dostává vztah naprosto nové rozměry. Pokud navíc jeden z partnerů má dítě z předchozího vztahu, pak má vztah skutečně speciální příchuť. Na...

Bydlení, zahrada

Týká se vás daň z nemovitosti? Blíží se termín platby, nezapomeňte na to!

Daň z nemovitosti se týká všech, kteří nemovitost vlastní. Nebo ji v minulém roce nabyli, prodali či darovali. Ani v takovém případě se letos povinnému papírování a řešení daní nevyhnete. Přitom termín, do kter...

Těhotenství, děti

Co pořídit, když čekáte miminko?

Příchod miminka v životě rodiny mnohé změní. A to nejen po psychické stránce a získání nových rolí. Do domácnosti přibude řada fyzických věcí, které tam jednoduše dříve nebyly. Některé pomůcky jsou potřebné, ji...

Psychologie

Smutek jako součást našeho života? Zkuste to změnit

Smutek je něco, co v životě nechceme, Avšak provází nás prakticky od narození až do smrti. Do života nám vstupují radostné i smutné události, které většinou relativně intenzivně prožíváme. Což je naprosto normá...

Ezoterika

Astromedicína: Jak funguje spojení astrologie a medicíny?

Astrologie není jen věda o tom, jak číst z hvězd. Pod tímto názvem se skrývá mnohem víc. Například i léčení pomocí astrologie čili astromedicína. Dokonce nám může pomoci některé naše zdravotní potíže rozkrýt a ...

Academy

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Wellness

Domácí pěna do koupele přispěje k dokonalé relaxaci

Domácí pěna do koupele je produkt levný a stejně tak efektivní, jako ten kupovaný. Během jeho přípravy se zabavíte v dlouhé chvíli a zpříjemníte si den aromatickými éterickými olejíčky. Ostatně můžete si vyrobi...

Fitness

Jak se zbavit bolesti za krkem? Pravidelně zařazujte tyto cviky

Bolesti za krkem dokáží náš den pořádně prodloužit. Paradoxem zůstává, že za bolesti za krkem si zpravidla můžeme sami. Jak se vyhnout nepříjemnému a bolestivému omezení našeho pohybu? Začněte tím, že si pohyb ...

Rozvoj osobnosti

Fobie, které se tváří velmi kuriózně: Jaké strachy si lidé dokázali vybudovat?

Fobie komplikují životy lidí již po stovky let. Tyto stavy se vyznačují až chorobným strachem z konkrétní věci anebo činnosti. Někdy mohou dotyčného doslova paralyzovat. Mezi nejčastější příznaky fobií patří úz...

Recepty

Velikonoční mini mazance

Upečte si voňavé velikonoční mini mazanečky podle našeho jednoduchého receptu s tvarohem a ořechy.

Mazlíčci

Americký mini kůň je přítulný a aktivní společník, který pomáhá zvládat stres

Americký mini kůň je přítulným společníkem, kterého si oblíbíte hned na první pohled. Jeho roztomilý vzhled a povaha vás učaruje. Především v Americe patří mezi vyhledávané mazlíčky. Pomáhá překonávat stres, dí...

První pomoc

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Blogeři

Nějaký ty filozofický pindy aneb zamyšlení nad bytím a nebytím

Při příležitosti prvního máje jsem se rozhodla, že vás opět obšťastnim svýma filozofickýma pindama (jak říkával kdysi můj otec). Dneska to bude jen takový malý zamyšlení nad mym bytim a nebytim. Je to s tvrdym y, takže buďte v klidu, nikdo mě nijak nikdy netejral. Bych se ani nenechala, slíznul by to zpátky! Sice se na mě dá dříví štípat, ale všechno má svý hranice, že jo.