Bylinky na vysoký krevní tlak - účinné přírodní tipy

high blood pressureSnižujte vysoký krevní tlak přírodní cestou.  

Vysoký krevní tlak se řadí k civilizačním chorobám dnešní doby. Jeho příčinou může být nesprávný životní styl, nedostatek pohybu, vliv prostředí a dědičné sklony. Vysoký krevní tlak často souvisí s vysokou hustotou krve, takže pro lidi, kteří trpí těmito obtížemi je důležité hlídat si pitný režim. My jsme pro vás dnes připravili užitečné informace o tom, jaké bylinky na vysoký krevní tlak vám mohou s tlakem pomoci. 

Vysoký krevní tlak je významným rizikovým faktorem řady závažných onemocnění zejména těch srdečně - cévních.

Prvním krokem při řešení vysokého krevního tlaku by měla být úprava životního stylu a jídelníčku. Do svého denního programu byste měli zařadit pravidelný pohyb, a to alespoň půlhodinu denně. Vynechat nebo výrazně omezit v jídelníčku sůl, tuky, kávu, alkohol a černý čaj. Je důležité umět pracovat se stresem, naučit se relaxovat a odpočívat. Chronický stres zvyšuje možnost rozvoje civilizačních onemocnění obecně. Dopřejte se také pravidelný a vydatný spánek. Přečtěte si, jak na stres

Mnohé pomocníky pro snížení vysokého krevního tlaku najdeme i v přírodě. Představíme vám některé bylinky na vysoký krevní tlak. Přečtěte si, jak snížit krevní tlak

Bylinky na vysoký krevní tlak - 5 tipů 

Hloh obecný 

Hloh je zřejmě nejznámější bylinkou, která snižuje vysoký krevní tlak. Používají se květy, plody i mladé pupeny tohoto keře. Hloh obecný pomáhá upravovat napětí srdečního svalu a snižovat krevní tlak. Působí dobře i při kolísavém tlaku, arytmiích a při bušení srdce. Nejúčinnější je tinktura z pupenů hlohu zvaná hlohovice - recept. Hloh by v žádné podobě neměly užívat těhotné a kojící ženy.  

Medvědí česnek 

Česnek medvědí patří také mezi bylinky na vysoký krevní tlak. Poměrně rychle snižuje krevní tlak, čistí cévy a působí i proti aterioskleróze. Je možné používat jej i jednorázově při vyšším tlaku, zabírá okamžitě. Medvědí česnek má vysoký obsah vitamínu C, brání kornatění tepen a pročišťuje organismus. Je to také silné přírodní antibiotikum, které má i antibakteriální a protiplísňové účinky. Přečtěte si další léčivé účinky medvědího česneku

Jmelí bílé 

Jmelí je cizopasný keřík, který byl používán již v lidovém léčitelství. Tinktura ze jmelí snižuje krevní tlak. Tato tinktura však funguje pouze při dlouhodobějším užívání a více se hodí pro starší osoby.  

Bazalka 

Bazalka patří mezi základní bylinky na vysoký krevní tlak, jelikož obsahuje látky, které stahují krevní cévy. Právě to může dopomoci ke snížení krevního tlaku, Bazalka rovněž podporuje mozkovou činnost a zlepšuje imunitu. Přečtěte si, jak na pěstování bazalky

Kardamon 

Jedná se o indické koření snižuje hodnoty krevního tlaku při dlouhodobějším užívání. Kardamon je skvělý do pečených a dušených pokrmů, do omáček, k dochucení polévek, zákusků a sušenek. 

Některé rostliny krevní tlak normalizují, tedy upravují, vysoký tlak snižují a nízký dokáží naopak zvýšit. Mezi tyto bylinky na vysoký krevní tlak patří například ženšen, česnek nebo petržel zahradní.

Součástí čajových směsí bývá i meduňka lékařská a třezalka tečkovaná. Obě tyto rostliny nejsou sice přímo bylinky na vysoký krevní tlak, ale obecně působí zklidňujícím dojmem a příznivě ovlivňují lidskou psychiku. Na snížení vysokého krevního tlaku je možné doporučit i extrakt z olivového listí. 

Jak snížit vysoký krevní tlak?

Bylinky na vysoký krevní tlak jsou rozhodně skvělým pomocníkem v léčbě hypertenze, součástí prevence a léčby vysokého tlaku by mělo být i zařazení těch správných potravin do našeho jídelníčku. Blahodárně na vysoký krevní tlak působí například celer, cibule, červená řepa, okurky, jablka, ořechy, luštěniny, grepy a obilné vločky nebo pohanka. 

Důležitou součástní prevence i léčby vysokého krevního tlaku jsou ovoce a zelenina bohaté na draslík. Mezi plodiny bohaté na draslík patří batáty, rajčata, banány, hrášek, kiwi, broskve, žlutý meloun, avokádo a sušené ovoce, například švestky nebo rozinky. 

Jaké bylinky na vysoký krevní tlak vyzkoušíte vy?


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

SODALIT náramek sekaný

Náramek  ze sekaných, tromlovaných kousků sodalitu, navlečených na gumičce…

Cena: 49 Kč

LABRADORIT náramek sekaný

Náramek  ze sekaných kousků labradoritu, navlečených na gumičce Náramek je…

Cena: 49 Kč

Bylinný čaj XL VYSOKÝ KREVNÍ TLAK

Porcovaný čaj v kvalitě sypaného čaje, 1 sáček na 4dl čaje Přírodní…

Cena: 49 Kč

Ayur Elixir 12 Arjunarishta Siddhalepa

Ajurvédský bylinný elixír, regeneruje srdce a plíce Arjunaristha je…

Cena: 390 Kč

GINKGO Bio extrakt EV 300ml EV

Extrakt z Ginkgo Biloba na paměť a koncentraci, podporuje krevní oběh Ginkgo…

Cena: 319 Kč

Éterický olej GRAPEFRUIT 10ml Dr.Popov

Přírodní aromatický esenciální olej proti úzkostem a stresu Grapefruitová…

Cena: 105 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte