img

Tkáňové soli v kostce: Schusslerovy soli podle horoskopu

Tkáňové soli nebo takzvané Schusslerovy soli představují jakýsi alternativní systém dvanácti základních minerálních složek těla. Ty nacházíme v krvi i ve veškerých tkáních lidského organismu. A k čemu jsou vlastně dobré?

Čtěte také:

Nejdůležitější vitaminy, minerály a stopové prvky

Tkáňové soli a celý systém kolem nich definoval už v 19. století německý lékař Dr. Wilhelm Heinrich Schüssler. Odtud také jejich další název – Schusslerovy soli.

Tkáňové soli a dvanáct základních druhů

Schusslerovi soli neboli tedy tkáňové soli se skládají z dvanácti základních druhů minerálních prvků – sloučeniny sodíku, železa, vápníku, síry, draslíku, křemíku, fosforu a chlóru. Výsledkem jeho bádání bylo poznání, že nedostatek minerálů v těle vede k narušení buněčného metabolismu. To ho vedlo k tomu, že vymyslel a vytvořil tkáňové soli. Podle dr. Schüsslera je deficit možno vyčíst i z obličeje každého člověka. Nedostatky rozlišoval podle odchylek zabarvení pokožky, uložení tuku nebo třeba předčasných vrásek.

Tkáňové soli nejsou medikací

Schusslerovy soli se dnes řadí mezi alternativní metody. Rozhodně je tedy nelze považovat za medikaci. Pokud máte pocit, že s vaším tělem není něco v pořádku, nechte si udělat krevní rozbor u vašeho praktického lékaře. Z něj je pak možné vyčíst mnohé deficity, které váš organismus trápí.

Tkáňové soli podle zvěrokruhu

Schusslerovy soli byli jen začátkem, na který navazovali další lékaři. Například americký odborník George W. Carey propojil tkáňové soli se znameními zvěrokruhu. A to tak, že ke každé tkáňové soli přiřadil jedno znamení ze zvířetníku. Nadstavbu pak přidala ještě Inez E. Perry, která k jednotlivým solím a znamením zvířetníku připojila také barvy.

Základní tkáňové soli podle Schusslera

Kalium phosphoricum – spojená se znamením Berana a červenou barvou

Tato sůl má ze všech nejrychlejší nástup. Můžete ji využít při intenzivním stresu, únavě, poruchách koncentrace a krátkodobé paměti, předrážděnosti i hyperaktivitě. Nedostatek prvku může značit ztráta jiskry ve tváři, popelavá barva, šedý stín kolem úst nebo spánků či hnědožlutý až hnědý povlak na jazyku.

Natrium sulphuricum – spojena se znamením Býka a korálovou barvou

Ozkoušet tyto tkáňové soli mohou lidé po mononukleóze, zavodnění jedinci nebo lidé, kteří potřebují podpořit lymfu. U nedostatku prvku se mohou objevit váčky pod očima, červený nos, zelenohnědý povlak vzadu na jazyku.

Kalium muriaticum – spojena se znamením Blíženců a oranžovou barvou

Tkáňové soli, které uzemňují. Vyzkoušet si ji můžete při respiračních onemocněních nebo popáleninách. Nedostatek prvku se může projevit bílým hlenem, tváří bílou jako mléko s růžovofialovými kruhy pod očima nebo rozšířenými cévkami.

Calcarea fluorica – spojena se znamením Raka a zlatou barvou

Vyzkoušet tkáňové soli můžete v případě, že potřebujete podpořit elasticitu kůže, šlach a cévních stěn. Fluorid často lékaři doporučují, především dětem, i na zuby. Jeho účinky jsou však stále diskutabilní. Výrazný nedostatek se může projevit špatnou zubní sklovinou, hnědočernými kruhy kolem očí, prasklým jazykem.

Magnesia phosphorica – spojena se znamením Lva a žlutou barvou

Tkáňové soli se užívají vnitřně. Nicméně mangnézium – hořčík se často přidává i do koupele. Zde ji využívají především sportovci pro relaxaci svalů. A lidé, kteří trpí nadměrným stresem – pro relaxaci nervů. Hodí se i při napětích a křečích, podobně může fungovat i čokoláda. Nedostatek se může projevit červenými, studenými tvářemi.

Kalium sulphuricum – spojena se znamením Panny a olivovou barvou

Tkáňové soli, které se prý hodí pro kůži. Vyzkoušet ji můžete při zánětech nebo třeba akné. Nedostatek se může projevit pigmentovými skvrnami nebo poruchami pigmentace, chronickým žlutozeleným, na jazyku může být žlutozelený povlak.

Natrium phosphoricum – spojena se znamením Vah a zelenou barvou

Tkáňové soli se mohou vyzkoušet při více se mastící kůži, mykózách, poruchách trávení, žaludečních vředech, pálení žáhy, plynatosti, kyselých průjmech a zvracení, kyselém potu. Výrazný nedostatek se může projevit načervenalou bradou, druhou bradou, permanentní chutí na sladké, výtoky i zlatožlutým jazykem. Velmi vhodné je upravit i stravu.

Calcarea sulphurica – spojena se znamením Štíra a tyrkysovou barvou

Tkáňové soli můžete vyzkoušet, když vás trápí afty, hnisavé vyrážky, mokvavé rány nebo akné. Nedostatek se projeví alabastrově bílou tváří nebo pigmentovými skvrnami.

vitaminy leky

Calcarea phosphorica – spojena se znamením Kozoroha a královsky modrou barvou

Tkáňové soli se dají vyzkoušet pro povzbuzení organismu. Stejně tak při nechutenství nebo únavě. Nedostatek se může projevit třeba voskovým zbarvením kůže.

Natrium muriaticum – spojena se znamením Vodnáře a fialovou barvou

Tyto tkáňové soli můžete vyzkoušet při nadměrné plačtivosti, suchosti sliznic nebo syndromu suchého oka. Nedostatek se může projevit váčky kolem očí, roztáhlými póry nebo extrémní chutí na slané.

Ferrum phosphoricum – spojena se znamením Ryb a magenta barvou

Při zánětech a virózách mohou být tyto tkáňové soli zajímavým doplňkem. Také třeba při popáleninách nebo únavovém syndromu. Nedostatek se může projevit červenými a teplými tvářemi a ušima.

Autor článku: Monika Poledníková

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Láska a vztahy

Dárek pro přítele? Žádný problém!

Dny v kalendáři neúprosně ubíhají a vy stojíte před nelehkým úkolem – vybrat dárek pro přítele. Samozřejmě ho chcete co nejvíc potěšit a ukázat mu, jak vám na něm záleží, jenže to lze jen těžko vyjádřit obyčejn...

Těhotenství, děti

Time management distanční výuky

Není třeba spekulovat nad tím, zda opatření v souvislosti s šířením koronaviru jsou nebo nejsou správná. Faktem zůstává, že bez větší podpory zůstala doma další, a to ta nejcitlivější, dávka školáků. První a dr...

Ezoterika

Archetypy planet – Mars symbolizuje akci, sílu a touhu žít

Astrologie patří mezi obory, který má řadu příznivců, ale i odpůrců. Jedni se nehnou z domu bez kontroly stavu na obloze, druzí si životem vykračují navzdory stavu na obloze. Kde leží pravda je asi určeno nasta...

Academy

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Řemesla

Řemesla dávno zapomenutá: Věděli byste, co dělal hacník a marketiér?

Řemesla byla v dávných dobách mimořádně ceněna. Do této kategorie spadá ohromný počet specializací, přičemž některé byly zachovány až do dnešních dob. S příchodem jednadvacátého století sice nedošlo k úplnému v...

Fitness

Cviky na krásné ruce podporují funkčnost těla

Tělo, které vás poslouchá je zpravidla i to, které dobře vypadá. Nestačí „jen“ držet dietu, aby zmizela tuková tkáň, je třeba také posílit svalstvo. V tom spočívá kouzlo, jež dělá pěknou postavu. Zpravidla se s...

Rozvoj osobnosti

Terapie smíchem: Cesta ke zdravému vnímání reality a získání nadhledu

Smích léčí, říká se. A možná je na tom hodně pravdy. Je až překvapivé, že pohroma, která zachvátila planetu se zaměřuje právě na dýchání a plíce, tedy symbol naší radosti a svobody. Nenechte se obrat o prostřed...

Mazlíčci

Jaké zvířátko pro děti se hodí do bytu? 7 tipů na nenáročné mazlíčky

Chtějí vaše děti mazlíčka a bydlíte v bytě? Ne všechny nápady dětí na zvířátko jsou dobré z hlediska menšího prostoru, který máte k dispozici. Ovšem existuje celá řada možností, jak dítěti splnit jeho sen na ma...

První pomoc

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Blogeři

Pilsner Urquell den...

Dneska jsem dostala znamení shůry. Jeden nejmenovanej dopravce potravin až domů mi dovezl nákup a co jsem v něm jenom nenašla! Místo dvanácti plzeňskejch piv jsem měla v tašce osmnáct krásnejch kousků! Tímto díky za šestipack navíc! Aspoň nějaká radost v tomhle potemnělym žití. Moje alkáčský buňky zajásaly a už to nasávám. Je to jasný, střízlivá usínat nebudu...