Potřebujete vylepšit svůj psychický stav? Mohou pomoci homeopatika

homeopatika

Homeopatika jsou léčiva, podávaná ve formě látky ve slabé dávce. Informace v homeopatiku přiměje imunitní systém, aby se vrátil do původní podoby. Díky slabé koncentraci přírodní látky nezpůsobují homeopatika svému uživateli žádné vedlejší účinky a mohou být užívány společně s ostatními léky. Tyto přípravky mohou velmi dobře působit i na lidskou psychiku. Léčit úzkostné poruchy, nervové poruchy či stresy.

Homeopatika jsou obvykle označena písmenem CH a číslicí, Písmeno CH připomíná zakladatele homeopatie Christiana Hahnemanna, číslice informuje o ředění přípravku. Čím nižší číslo, tím nižší stupeň ředění. Každé homeopatikum má svůj název a určení. Některá homeopatika obsahují pouze jednu látku, jiná kombinaci více látek. Existují i homeopatika na první pomoc.

Deprese, úzkosti, nervozita

Depresivní stavy poznáme podle toho, že naše schopnost prožívat radost se snižuje. Objevuje se úzkost, pesimismus, pocity méněcennosti, neschopnosti. Pesimistický náhled objevuje nejen na přítomnost, ale i na minulost a budoucnost. Patrné je prožívání bezmoci a beznaděje, výrazně je snížena schopnost plánování. Deprese se odráží do vzhledu i chování nemocného, ten se cítí unavený, vyčerpaný, hůře se soustředí, obtížně se rozhoduje. Nebezpečné jsou myšlenky na sebevraždu nebo i sebevražedné tendence. Úzkost a úzkostné poruchy, mezi které se řadí i panická porucha, je složitá kombinace emocí, které způsobují zlé předtuchy, očekávání neurčitého nebezpečí, pocity strachu a paniky.

Homeopatika na psychiku

Homeopatika se úspěšně používají jako podpůrná a doplňková léčba ke standartním lékařským postupům. Homeopatika na psychiku řeší mnohé psychické potíže, které se projevují smutkem, napětím, únavou, nespavostí a neklidem. Homeopatika na psychiku pomáhají ke zklidnění, víru v sebe sama.

homeopatika na psychikuHomeopatika mohou být užitečným pomocníkem

Při léčbě mírných až středně těžkých depresí se prokázal pozitivní vliv třezalky na lidskou psychiku a zlepšení nálady. Homeopaté však dávají všeobecně přednost individualizovanému předepisování homeopatických léků pro daného člověka. Díky takovému přístupu dosahují lepších a dlouhodobě udržitelnějších výsledků. Homeopatická léčba se zaměřuje spíše než na projevy a příznaky obtíží, na člověka jakožto celistvou bytost, jedinečnou a neopakovatelnou. Ohlíží se i na prostředí, ve kterém žije. Homeopatika na psychiku se pak doporučují osobě na základě jejich individuálních daností, z toho pak vychází i volba konkrétního léku, jeho potence i dávkování.

Některá homeopatika vhodná pro léčbu psychických obtíží

Arsenicum album: vhodné pro úzkostné lidi, pro podezíravé lidi, pro ty, kteří mají vysoké nároky na sebe i na okolí.

Aurum metallicum: pro lidi, které trápí vlastní selhání, pocity bezmoci nebo prázdnoty.

Calcarea carbonica: vhodné pro ty, kteří jsou úzkostní, zmatení, trápí je sklíčenost nebo sebelítost.

Causticum: pro depresivní lidi.

Cimifuga: vhodná pro osoby, které přepadají přehnané strachy.

Ignatia amara: pro zranitelné lidi, které trápí zadržování zranění vevnitř nebo je přepadají výbuchy zlosti.

Natrum carbonicum: pro jedince, kteří trpí depresemi a pocitem psychického oslabení.

Sepia: homeopatikum na psychiku pro lidi, kteří se cítí psychicky vyčerpáni.

Staphysagria: pro lidi, které trápí únava, ospalost, pocity přepracování, pocity, že jsou pod tlakem.


Stáhnout v PDF

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte