Seznámení přes internet má svá úskalí, přesto se mu nemusíte vyhýbat

Seznámení přes internet má svá úskalí, přesto se mu nemusíte vyhýbat

V práci sedíte u počítače, volný čas trávíte s notebookem na klíně či mobilem neustále po ruce. On-line jste zkrátka v jednom kuse. Nejste v tom sami, podobně to má mnoho lidí. Není proto divu, že čím dál častěji svého budoucího partnera potkávají právě v on-line prostředí místo toho, aby se s ním seznámili ve společnosti, při zábavě nebo kdekoli jinde v reálném světě. Seznámení na internetu se jeví jako ideální způsob hledání partnera, zejména pro časově vytížené lidi, kterých je v moderní hektické době čím dál víc. Pozor však na rizika, která tato forma seznamování může přinést.

Čtěte také:

První rande: Jak se připravit, kam jít a jaká zvolit témata hovoru?

Seznámit se můžete kdekoliv, klidně i na internetu

Seznámení přes internet není dnes nic neobvyklého. Někdo potká svého budoucího partnera v baru, kavárně, ve škole či v práci, jiný ho pozná nejdřív na internetu. Není na tom nic špatného a ani to neznamená, že tento člověk nemá reálný život a pohybujete se jen v on-line světě. Internet je pro mnoho lidí jednoduše lákavým prostředím, kde je možné potkat lidi, se kterými byste se jinak neseznámili.

Skvělou možností je také pro ty, kteří kvůli časově náročné práci nemají čas chodit za zábavou a potkávat nové lidi. Stejně tak seznámení přes internet mohou zvolit jako ideální cestu ti, kteří ve svém okolí nemají nikoho zajímavého a vhodného nebo lidé, kteří jsou stydliví a nesmělí, netroufnou si někoho oslovit jen tak a vůbec mají se seznamováním s novými lidmi problémy.

Seznámení přes internet bezplatné i za peníze

Existují různé druhy seznamek. Některé umožňují seznámení přes internet bezplatné, na jiných seznamkách musíte naopak za registraci zaplatit. Zároveň ale na těchto finančně nákladnějších seznamkách spíše potkáte seriózní protějšky, kteří se opravdu chtějí seznámit a najít partnera či partnerku, takže jsou ochotni do možnosti seznámení investovat. S velkou pravděpodobností zde nenarazíte na uživatele, kteří by vás mohli obtěžovat.

Zároveň tyto seznamky umožňují díky pokročilejším funkcím a různým testům najít skutečně člověka, se kterým toho máte hodně společného. Nemusíte se tak probírat velkým množstvím neperspektivních a pro vás nevhodných protějšků.

On-line seznamka – velký výběr, ale pozor na přehnané nároky

Bonusem, který on-line seznamka nabízí, je možnost předem si prohlédnout možné nápadníky. Pokud někoho potkáte na ulici, je těžké udělat si o takovém člověku během chvíle obrázek a případně ho oslovit. Naproti tomu při seznámení přes internet si v klidu můžete prohlédnout nasdílené fotografie, profil a přečíst si základní informace o daném člověku. Poznáte jeho koníčky, záliby a odhadnete lépe jeho životní styl. Můžete také porovnat, zda si máte o čem povídat, jaké máte společné zájmy a do jaké míry si asi budete rozumět.

Na druhou stranu tato možnost může přinášet i nevýhody. Často se stává, že jsou lidé v on-line prostředí mnohem více nároční a kritičtí. Zatímco při seznámení naživo vám pravděpodobně nebude vadit, že protějšek neposlouchá stejnou hudbu jako vy nebo místo dovolené u moře dává přednost horám. Při seznamování přes internet jej možná ze svého zorného pole právě kvůli těmto věcem vyřadíte.

Seznámení přes internet s sebou nese i rizika

Seznámení přes internet má i další úskalí. Tím hlavním a nejčastěji zmiňovaným rizikem v souvislosti s on-line prostředím je fakt, že nikdy nevíte, kdo sedí na druhé straně. Seznamka vám může ukázat pohledného muže či krásnou ženu se skvělým profilem, mnoha koníčky a zálibami. Lehce můžete získat pocit, že jste konečně potkali toho pravého člověka, který by se mohl stát vašim partnerem. Setkání v tváří tvář pak může přinést značné rozčarování, když na schůzku dorazí někdo úplně jiného vzhledu i charakteru.

Povahu a další vlastnosti člověka mnohdy nepoznáte ani při klasickém seznámení v reálném světě. Přesto je na internetu mnohem snadnější vydávat se za někoho jiného, lepšího a atraktivnějšího. Často můžete takové podvody odhalit už při samotné komunikaci, dobré také je se snažit s daným člověkem co nejdřív setkat, abyste předešli případnému zklamání. Přeci jen se z toho asi lépe oklepete po pár dnech či týdnech komunikace než po měsících idealizace potenciálního partnera.

Nehrajte si na někoho, kým nejste

Stejně jako nechcete, aby si ostatní přikrášlovali své profily, nedělejte to ani vy. Žádné informace si nevymýšlejte a uvádějte jen skutečné a pravdivé informace. Možná tak přijdete o některé potenciální zájemce, ušetříte ale také zklamání sobě i druhým, které by pravděpodobně nastalo.

Zároveň ale na profilu on-line seznamky či kdekoliv na internetu neuvádějte vše. Můžete si chránit soukromí, a přitom být upřímní a nevymýšlet si. Základní pravidlo seznámení přes internet by tak mohlo znít: Buďte upřímní, ale obezřetní.

Pozor na to, jaké informace o sobě na internetu prozradíte

Vždy pamatujte na to, že jakákoliv informace na internetu je v podstatě volně dostupná všem a nikdy už z internetu nezmizí. Uvědomte si, že když o sobě něco prozradíte v on-line světě, je to jako byste to řekli třeba na ulici plné lidí. Informace se mohou dostat ke komukoliv. Proto si dávejte velmi dobrý pozor na to, jaké údaje o sobě zveřejňujete, jaké fotky si dáváte na profil na seznamce nebo je někomu posíláte.

Ačkoliv je vám osoba, se kterou jste v kontaktu, sebevíc sympatická, zdá se vám jako spolehlivá či na potenciálního partnera chcete udělat co nejlepší dojem, neposílejte hned všechny své osobní informace. Obezřetní buďte zejména co se týče uveřejňování své adresy, telefonního čísla a podobně. V žádném případě na svůj profil neumísťujte ani nikomu neposílejte své fotky, které by mohly být zneužity. Vyvarujte se zejména posílání vyzývavých či nahých fotografií, stejně tak ale nezveřejňujte ani fotografie vašeho bytu či ty, na kterých jste se svými přáteli či příbuznými. Ti by si možná nepřáli, aby se jejich fotografie šířily napříč internetem.

Vyrazte na rande a poznejte se osobně

Zpočátku s protějškem komunikujte právě prostřednictvím seznamky, až budete vědět víc, můžete se přesunout na jinou komunikační platformu. Využijte e-mail, Skype nebo si časem vyměňte telefonní čísla. Snažte se zjistit co nejvíce informací, zájmů a koníčků o svém potenciálním partnerovi, zároveň ale respektujte, že i on si bude chtít nechat některé osobní informace pro sebe.

Jakmile se víc poznáte a budete se chtít posunout dál, sejděte se. Při schůzce platí podobná pravidla, jako byste se poprvé scházeli s člověkem, kterého jste poznali kdekoliv jinde mimo internet. Ani v jednom případě není vhodné domlouvat si první schůzku na odlehlém místě bez lidí. Ideální může být posezení v kavárně nebo třeba procházka městem. Bude to vlastně úplně normální rande. Jen s tou výhodou, že o sobě budete vědět už pravděpodobně víc než lidé, kteří se seznámí naživo.

A co když skončí první rande fiaskem? Nevadí, zkoušejte to dál. Nikde není napsané, že toho pravého potkáte hned napoprvé. Všechny neúspěšné pokusy berte spíš jako užitečné zkušenosti, které vám pomohou najít skvělého partnera.

Seznamka on-line

On-line seznamka? Není se za co stydět

Seznamování on-line je zkrátka pro mnohé v dnešní uspěchané době skvělý a účinný způsob, jak poznat nové lidi a třeba i najít lásku na celý život. Rozhodně se není za co stydět. Ačkoliv seznamování přes internet může někomu připadat jako poslední možnost pro ty zoufalé, kteří se jinak seznámit nedokážou, rozhodně tomu tak není. Zahoďte tedy předsudky a zkuste seznamování na internetu i vy. Třeba se díky tomu přidáte k mnoha párům, které spojila právě on-line seznamka. A že má seznamování přes internet svá rizika? Ano, samozřejmě má. Ale ani setkávání se s novými lidmi v reálném světě není bez nástrah.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

PÁTEK 07. 05. 2021
ryby
Měsíc putuje znamením Ryb, je v ubývající fázi. Ryby mají vliv na chodidla a prsty u nohou. Udělejte si čas na jejich koupel a masáž. Věnujte se…
více o tomto dni
SOBOTA 08. 05. 2021
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
NEDĚLE 09. 05. 2021
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 10. 05. 2021
beran
Měsíc ubývá a putuje ve znamení Berana. Beran ovlivňuje hlavu, obličej, mozek, oči, nos a životní sílu. Trpíte-li na migrény, pijte hodně čisté vody…
více o tomto dni
ÚTERÝ 11. 05. 2021
býk
Měsíc putuje ve znamení Býka, dnes je novoluní. Něco si přejte, v novoluní se přání plní. Udělejte si očistný den. Pozor na nachlazení, chraňte si…
více o tomto dni
STŘEDA 12. 05. 2021
býk
Měsíc přibývá a putuje ve znamení Býka, který má vliv na oblast krku a ovlivňuje také čich a chuť. Chraňte dnes svůj krk šálou, kloktejte bylinné…
více o tomto dni
ČTVRTEK 13. 05. 2021
blíženci
Měsíc putuje v Blížencích a je v přibývající fázi. Blíženci ovlivňují ramena, paže, záda, ruce, průdušky a plíce. Jděte na procházku, čerstvý vzduch…
více o tomto dni

Láska a vztahy

Partner má dítě z předchozího vztahu

Vztah dvou lidí je výzvou samo pro sebe. Pokud do vztahu vstoupí děti, dostává vztah naprosto nové rozměry. Pokud navíc jeden z partnerů má dítě z předchozího vztahu, pak má vztah skutečně speciální příchuť. Na...

Bydlení, zahrada

Týká se vás daň z nemovitosti? Blíží se termín platby, nezapomeňte na to!

Daň z nemovitosti se týká všech, kteří nemovitost vlastní. Nebo ji v minulém roce nabyli, prodali či darovali. Ani v takovém případě se letos povinnému papírování a řešení daní nevyhnete. Přitom termín, do kter...

Těhotenství, děti

Co pořídit, když čekáte miminko?

Příchod miminka v životě rodiny mnohé změní. A to nejen po psychické stránce a získání nových rolí. Do domácnosti přibude řada fyzických věcí, které tam jednoduše dříve nebyly. Některé pomůcky jsou potřebné, ji...

Psychologie

Smutek jako součást našeho života? Zkuste to změnit

Smutek je něco, co v životě nechceme, Avšak provází nás prakticky od narození až do smrti. Do života nám vstupují radostné i smutné události, které většinou relativně intenzivně prožíváme. Což je naprosto normá...

Ezoterika

Astromedicína: Jak funguje spojení astrologie a medicíny?

Astrologie není jen věda o tom, jak číst z hvězd. Pod tímto názvem se skrývá mnohem víc. Například i léčení pomocí astrologie čili astromedicína. Dokonce nám může pomoci některé naše zdravotní potíže rozkrýt a ...

Academy

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Wellness

Domácí pěna do koupele přispěje k dokonalé relaxaci

Domácí pěna do koupele je produkt levný a stejně tak efektivní, jako ten kupovaný. Během jeho přípravy se zabavíte v dlouhé chvíli a zpříjemníte si den aromatickými éterickými olejíčky. Ostatně můžete si vyrobi...

Fitness

Jak se zbavit bolesti za krkem? Pravidelně zařazujte tyto cviky

Bolesti za krkem dokáží náš den pořádně prodloužit. Paradoxem zůstává, že za bolesti za krkem si zpravidla můžeme sami. Jak se vyhnout nepříjemnému a bolestivému omezení našeho pohybu? Začněte tím, že si pohyb ...

Rozvoj osobnosti

Fobie, které se tváří velmi kuriózně: Jaké strachy si lidé dokázali vybudovat?

Fobie komplikují životy lidí již po stovky let. Tyto stavy se vyznačují až chorobným strachem z konkrétní věci anebo činnosti. Někdy mohou dotyčného doslova paralyzovat. Mezi nejčastější příznaky fobií patří úz...

Recepty

Velikonoční mini mazance

Upečte si voňavé velikonoční mini mazanečky podle našeho jednoduchého receptu s tvarohem a ořechy.

Mazlíčci

Americký mini kůň je přítulný a aktivní společník, který pomáhá zvládat stres

Americký mini kůň je přítulným společníkem, kterého si oblíbíte hned na první pohled. Jeho roztomilý vzhled a povaha vás učaruje. Především v Americe patří mezi vyhledávané mazlíčky. Pomáhá překonávat stres, dí...

První pomoc

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Blogeři

Nějaký ty filozofický pindy aneb zamyšlení nad bytím a nebytím

Při příležitosti prvního máje jsem se rozhodla, že vás opět obšťastnim svýma filozofickýma pindama (jak říkával kdysi můj otec). Dneska to bude jen takový malý zamyšlení nad mym bytim a nebytim. Je to s tvrdym y, takže buďte v klidu, nikdo mě nijak nikdy netejral. Bych se ani nenechala, slíznul by to zpátky! Sice se na mě dá dříví štípat, ale všechno má svý hranice, že jo.