Piloxing –  efektivní cvičení, které spojuje pilates a box

Slyšíte název piloxing poprvé? Není divu, je to relativně nová metoda cvičení, která u nás není tolik rozšířená, ale už si nachází svoje příznivce. Toto cvičení v sobě totiž spojuje dvě zdánlivě neslučitelné věci – pilates a box. Piloxing využívá ladnost a klid pilates a dravost boxu, a tím vám posílí tělesnou i psychickou kondici. Piloxing vám také zefektivní proces spalování kalorií.

Piloxing vznikl v Kalifornii a autorkyní této cvičební metody je sportovkyně Viveca Jensen. Štíhlá blondýnka zasvětila celý svůj život sportu, věnovala se kulturistice, trénovala box a balet a také byla instruktorkou pilates. Ve svém cvičení tedy propojila všechny své vášně, a tak vznikl piloxing. Přečtěte si, jak cvičit pilates pro začátečníky nebo si přečtěte tipy na pilates cviky

U nás začaly první tréninky v roce 2011 a začíná piloxing začíná být stále více oblíbený, jelikož si z toho každá může vybrat to nejlepší. Podle statistik je efektivnější a zdravější než běžné fitness metody.

Piloxing spaluje tuky a protahuje tělo

Piloxing je aerobní a silový trénink zároveň. U piloxingu se střídají silné energetické pohyby s těmi pomalejšími a kontrolovanými. Při boxu musíte mít zpevněné svaly a používají se přesné údery a na rozdíl od pilates se vám při něm zvyšuje tep a spalují se tuky. U piloxingu tedy protahujete tělo a zároveň spalujete tuky. Přečtěte si, jak cvičit box

Použít můžete i rukavice na piloxing

Piloxing kombinuje ladné pohyby jako při baletu s těmi rychlými a tvrdými, někdy se cvičí i na podložce. Zároveň se při piloxingu tancuje na rychlou a energickou hudbu, která dostane tělo do ráže. Jako doplněk se používají půlkilové zátěže na rukou – rukavice na piloxing, které jsou upevněné na suchý zip. Piloxing se cvičí na boso, takže k tomu potřebujete jen cvičební oblečení a vodu na zchlazení.

Piloxing - cvičení vám zmenší stehna a zpevní břicho

Tvůrkyně slibuje, že vám piloxing přinese ploché a pevné bříško, zmenšení objemu stehen a hýždí a lepší držení těla. Také se vám cvičení zvýší síla a flexibilita. Budete tedy sexy, silná a elegantní.

Piloxing můžete cvičit v pohodlí svého domova podle DVD od Vivecy Jensen, které lze sehnat i na internetu, nebo si vyhledat fitness centra, která u nás piloxing předcvičují. Pro dosažení co nejlepšího účinku ze cvičení – tedy zformování postavy, zlepšení fyzické kondice a redukce váhy, je dobré cvičit piloxing minimálně dvakrát týdně. Výsledky se nemusí objevit hned, ale asi po 2-3 měsících, proto cvičení po týdnu nevzdávejte. Uvidíte, že se budete cítit lépe, jak po fyzické, tak po psychické stránce.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

RIGENFORTE kapsle pro růst vlasů 30ks

Doplněk stravy na vlasy, výživu pokožky a nehty s Biotinaxem, vitamíny,…

Cena: 172 Kč  212 Kč 

Glycerin čistý přírodní 150ml Ayumi

100% čistá a přírodní hydratace těla Kožní výhody glycerinu: hluboce…

Cena: 180 Kč  239 Kč 

Mýdlo Visaka 75g

Ájurvédské bylinné mýdlo Svěží pocit po umytí, příjemná limetková…

Cena: 49 Kč  59 Kč 

Nákupní taška ENVIROSAX® Havana

Ekologická nákupní taška vyznačující se kvalitou zpracování a nádherným…

Cena: 149 Kč  229 Kč 

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte