Každodenní tréninky v posilovně a řada dalších sportovních aktivit stále nevedou k viditelným výsledkům. Po sportování se cítíte k smrti unavení a slibovaná energie nebo změna postavy se nedostavila. Nejspíše své tělo trápíte, aniž by dostávalo výživu adekvátní zátěži, kterou na něj vyvíjíte. Jestliže zařadíte ke cvičení také správnou sportovní výživu, pocítíte výsledky už za několik dní.

Základem sportovní výživy jsou bílkoviny i cukry

Přestože se při dietách doporučuje úplně vynechat cukry, opak je pravdou. Dostatek rychle zpracované glukózy ihned po cvičení zlepší fungování svalů a dodá tělu potřebnou energii, čímž se vyhnete tzv. jojo efektu. Aktivní sportovci by si měli dopřát dostatek jednoduchých cukrů do třiceti minut po ukončení zátěže. V průběhu dne musí doplnit dostatečné množství bílkovin, aby mělo tělo „z čeho stavět“. Sportovní výživa dnes představuje široké odvětví různých doplňků stravy, s jejichž výběrem mohou poradit odborníci ze společnosti Amix Nutrition s. r. o.

Jak jíst hodně bílkovin bez tuků, které jsou na ně navázané? 

Výživoví poradci často doporučují zvýšený příjem bílkovin, které jsou v mase nebo v mléčných výrobcích. Jenže v těchto potravinách se také nachází vysoké množství tuků, které tvarování postavy nepřispívají. Mlékárenští technologové však vyvinuli látku IsoPrime CFM, která představuje extrakt syrovátkových bílkovin bez cholesterolu a mléčných tuků. Proces tzv. mikrofiltrace se zkříženým tokem (anglicky Cross Flow Filtration, z toho zkratka CFM) vytvořil doplněk stravy, který tělo při stavbě svalů potřebuje bez nežádoucích efektů.

Společnost Amix Nutrition nabízí sportovní výživu pro všechny druhy sportů

Výživa sportovce by měla odrážet také typ sportu, který provozuje. Některé přípravky jsou vhodné pro silově i rychlostně vytrvalostní sportovce. V každém případě je nezbytný dostatek aminokyselin a enzymů pro rychlejší regeneraci těla, rovnováhu buněčné výměny a funkční metabolismus. K péči o tělo patří také produkty vyživující klouby, sportovní nápoje, které rychle doplní chybějící minerály nebo i zeštíhlující kosmetika, která podpoří redukci tuku zvenku.