Při pravidelné sportovní zátěži by mělo tělo dostávat optimální přísun všech potřebných živin. Pomocí doplňků stravy na bázi bílkovin a aminokyselin dosáhnete zvýšení výkonu, nárůstu svalů a zlepšení celkové fyzické kondice. Správná výživa zahrnuje také optimální dávky vitamínů, jako jsou thiamin, riboflavin, biotin a mnoho dalších. Naštěstí dnes výrobci sportovní výživy vytvořili přípravky, které poskytují komplexní dávkování potřebných látek.

Naprostým základem pro růst svalové hmoty je sportovní výživa na bázi kreatininu

Alfu a omegu výživy pro sportovce představuje zdroj buněčné energie – kreatin. Suplementace kreatinem zvyšuje sílu jedince, jeho odolnost a anaerobní kapacitu. Na trhu se vyskytuje v několika formách, například jako Monohydrát, Citrát, Ethyl Ester (CEE) nebo Kreatin HCL. Každá z nich má různé výhody i nevýhody, nejčastěji se však jedná o drobné uživatelské odchylky ve způsobu rozpouštění ve vodě nebo rychlosti vstřebávání. Konkrétní výběr formy záleží pouze na osobní preferenci uživatele sportovní výživy. V případě dotazů se neváhejte obrátit na odborníky ze společnosti Amix Nutrition.

Správně fungující metabolismus může být polovinou úspěchu

Trávicí systém člověka má velký podíl na látkové výměně, která se uskutečňuje ve svalových buňkách. Množství cukru v krvi a rychlost jeho zpracování vnitřními orgány ovlivňuje schopnost svalů regenerovat se a může také zvýšit jejich dlouhodobou výdrž. Metabolismus těla ovlivňují hlavně enzymy, které tělo získává ze syrové stravy. Nicméně při sportování není zásoba těchto enzymu dostatečná, ale můžete ji doplnit prostřednictvím přípravku Amix Enzymex Multi. Díky správnému fungování trávicího traktu tělo lépe vstřebá ostatní potraviny a efektivněji využije látky pro stavbu svalů.

Některé látky si tělo samo nevytvoří, ale přesto jsou ke stavbě svalů nezbytné

Už samotný název esenciální krystalické aminokyseliny napovídá, že jsou tyto látky pro tělo nesmírně důležité. Lidský organismus si je schopen vytvořit celou řadu chemických látek metabolickými procesy, avšak aminokyseliny mezi ně nepatří. K podpoře růstu svalů a svalové síly odborníci doporučují přípravek Amix MAP. Za zkratkou MAP se skrývá anglický název Musle Amino Power, který doslova znamená sílu pro svalstvo. Tělo dokáže tyto látky bezezbytku zužitkovat k vytvoření čisté energie ve formě svalů.