Veslování: Dokonalý HIIT trénink, který zajistí štíhlou a vypracovanou postavu

Veslování je naprosto skvělé cvičení, které dokonale protáhne celé tělo. Posílí svaly a pomůže shodit přebytečné tukové zásoby. Veslování má navíc tu výhodu, že během něj netrpí klouby a tudíž se do něj mohou pustit i ti, u kterých jiné druhy sportů nepřipadají v úvahu. A je jedno, jestli zasednete do lodě na vodě nebo si zajdete do fitka na veslařský trenažér. Výhody přináší obě varianty.

Pěší turistika pomůže vytvarovat postavu i zbystřit mysl. Stačí jen vyrazit!

Pěší turistika je skvělý způsob, jak se dostat do dobré duševní a tělesné kondice. Pokud se tedy z vlastního přesvědčení vyhýbáte jakýmkoliv jiným druhům pohybové aktivity – protože vás prostě nebaví, vsaďte na chůzi. Vydat se můžete kamkoliv jen chcete! Nasaďte pohodlné boty a vzhůru za dobrodružstvím.

Jízda na koni má mnoho zdravotních benefitů! Už jste ji vyzkoušeli?

Jízda na koni skýtá mnoho přínosů nejen pro tělo, ale i pro psychiku. Ne nadarmo jsou koně součástí tzv. hipoterapie, která je vhodná pro lidi s úzkostnými poruchami, depresemi, autismem, demencí nebo třeba s ADHD. Pokud jste ještě nespatřili svět z koňského hřbetu, můžete to kdykoliv vyzkoušet. Říká se, že nad takový pohled vskutku není!

Znáte paddleboarding? Tomuto zábavnému a zdravému vodnímu sportu snadno propadnete!

Paddleboarding se stává hitem letní sezóny, co se týká vodních sportů. Zajímá vás, proč tomu tak je? Pak vám vše osvětlíme a možná vás také přesvědčíme o tom, že si plavbu na paddleboardu prostě musíte zkusit. Jestli máte rádi romantické výhledy z vodní hladiny, bude to přesně pro vás!

Paddleboard procvičí celé tělo, zbaví tukových zásob a napomůže dokonalé meditaci

Paddleboard neboli sportovní plovák se v našich končinách už dokonale zabydlel a k vidění je téměř na jakékoliv řece nebo jezeře. A není se vůbec čemu divit. Paddleboarding je totiž naprosto jedinečná aktivita pro celé naše tělo. Procvičíte se, posílíte i zhubnete.

Netradiční sporty, které musíte zkusit! Nabídnou zajímavé zážitky i dobrodružství

Netradiční sporty budou pro vás tím pravým, pokud už vás nudí ty klasické a chcete zkusit něco nového, neokoukaného. Některé z nich se tváří vskutku kuriózně, nabídnou ale zábavné chvíle a dobrodružství nejen jednotlivci ale klidně i větší skupině lidí. Slyšeli jste například o bossaballu nebo dokonce o extrémním žehlení?

Proč se pustit do jízdy na skateboardu? Plusy a negativa tohoto sportu

Skateboarding jako takový přerostl v posledních letech v celosvětový fenomén. Kdysi dávno pouliční sport z okrajových městských částí se z ničeho nic dostal na olympijské hry a pořádají se v něm oficiální mistrovství po celém světě. Není se čemu divit, protože má skateboarding mnoho věcí do sebe a stát se opravdovým „mistrem prkna“ je pořádná fuška! Dnes se podíváme na zásadní výhody a nevýhody, které skateboarding přináší.