Léčivé kameny: Lávové kameny představují vyživující energii z hlubin země

lávové kameny2Lávové kameny.

Hledáte-li cestu, jak do svého života vnést trochu energie a zdravě povzbudit svůj vnitřní oheň, pak je jedna z možností sáhnout po lávových kamenech. Tyto léčivé kameny v sobě uchovávají spojení mezi zemí a ohněm, přičemž je to vzduch a voda, které jim dávají finální podobu. Vždyť vznikly tím, že v tekuté podobě vytryskly právě z hlubin země. Pak trvá i několik let než láva na vzduchu i s pomocí deště znovu zchladnou do podoby „kamene“. Schopnost uchovat teplo si však ponechávají. Kde všude nám mohou být lávové kameny prospěšné?

Lávové kameny jako léčivý šperk

Lávové kameny jsou spojovány zejména s první a druhou čakrou našeho těla. Dávají pocit stability, zprostředkovávají uzemnění (uvědomění si své osoby v konkrétním čase a na konkrétním místě), zklidňuje emoce a zároveň dodávají energii potřebnou k plnému životu. Pomáhají také se zdravou sexualitou, zvyšují plodnost a přispívají k uvolnění traumat v sexuální oblasti. Podporují mezilidské vztahy. Nejčastěji se nosí jako šperk, ale své uplatnění nachází i v oblasti fyzioterapie a masáží. Šperky (náramky, nánožníky i náhrdelníky) by se ideálně měly nosit přímo na těle, aby lávové kameny byly v kontaktu přímo s krevním oběhem. Přečtěte si článek na téma drahé kameny podle znamení zvěrokruhu

Lávové kameny – působení na fyzické rovině

Lávové kameny se odnepaměti používaly jako ochranné amulety. V některých kulturách z nich dokonce stavěly budovy určené k léčení. Měly pacienty nejen posílit, ale také ochránit před nepříznivými vlivy, které nemoc vyvolaly. Lávové kameny využívají sílu a stabilitu energie země. Po fyzické stránce mohou pomoci v mnoha oblastech:

 • vhodné v chladných dnech, kdy pomáhají udržovat vnitřní teplo, povzbuzují imunitu
 • uvolňují svalové napětí (zejména při masážích) - jsou vhodné nejen pro akutní či chronické obtíže, ale i jako součástí prevence
 • pokud jej využíváte na grilování, dodávají zdravou energii našemu jídlu
 • prokrvují tělo
 • aktivizují imunitní i lymfatický systém

Masáže a lávové kameny

Oblíbenost lávových kamenů při masážích je dána hlavně jejich schopností kumulovat teplo. Správným umístěním dokáží v našem těle rozproudit životadárnou krev, která kromě kyslíku nese i mezibuněčné informace. Díky teplu dochází i k uvolnění zatuhlých svalů a energie, která zde „zahnívá“ má šanci se zase rozproudit.

Tyto léčivé kameny zároveň pomohou z tělesných periférií odnést již nepotřebné. Základem úspěchu je však také hluboký dech, který pomáhá celý proces ukotvit a uchovat. Po masáži lávovými kameny byste měli odpočívat, vyhnout se rušnému či znečištěnému prostředí a také tělo zavodnit. Přečtěte si o masáži s lávovými kameny více. 

lávové kameny1Láva.

Lávové kameny – působení na psychické rovině

Vedle svých fyzických účinků jsou lávové kameny také významnými pomocníky na psychické rovině. Skrze uvolněné tělo a pocit síly v nás dokáží vyvolat řadu přirozeně pozitivních emocí.

 • dodává sebejistotu (sebe-uvědomění) a vášeň
 • vyvolává pocity radosti – dodáním energie zlepšuje náladu, čímž potlačuje příznaky deprese či úzkostí
 • posiluje důvěru v život i budoucnost, ulevuje od těžkých okamžiků v minulosti (zejména v emoční rovině, která se skrze tělo vpisuje do našich svalů, kloubů a vazů)
 • buduje v nás pocit bezpečí, čímž dále dovolí uvolnit přetížené svaly
 • díky rozprouděné energii získáte více „síly“ pro zvládání náročnějších životních období, vliv stresu na vaše zdraví bude výrazně menší
 • využitím vnitřních energetických zdrojů (které lávové kameny probouzí a uvolňují) se můžete zbavit únavy i nechuti do aktivity

Lávové kameny – jak je očistit

Nedílnou součástí práce s minerály je také péče o samotný lávový kámen. I on občas potřebuje pozornost. Obzvlášť, pokud nám v poslední době s něčím výrazně pomohl. Je důležité jej očistit, aby se energie v něm usazené nezačaly opět uvolňovat do jeho okolí. Místo pomocníka by se snadno mohl stát zdrojem našich potíží. Lávové kameny patří mezi léčivé kameny, přečtěte si o léčivých kamenech více. 

Lávové kameny tedy pravidelně očišťujte pod tekoucí studenou vodou a poté je nechte nabít na slunečním, případně měsíčním světle. Pokud je nosíte na těle, je vhodné jejich očistu provádět alespoň jednou týdně.

Tip na práci s lávovými kameny

 1. Pokud potřebujete povzbudit, noste náramky z lávových kamenů na pravém zápěstí, které reprezentuje mužskou energii (jang). V tomto případě se dobíjí prostřednictvím slunečních paprsků.
 2. Jestliže potřebuje spíše uklidnit a své vnitřní prostředí harmonizovat, noste lávové kameny na levém zápěstí. Tudy proudí ženská energie (jin). Při tomto použití se dobíjejí na měsíčním světle

Přečtěte si také další články ze seriálu - léčivé kameny

Léčivé kameny: Měsíční kámen

Léčivé kameny: Růženín

Léčivé kameny: Tygří oko

Léčivé kameny: Sluneční kámen

Léčivé kameny: Sodalit

Léčivé kameny: Křišťál

Léčivé kameny: Ametyst

Léčivé kameny: Achát

Léčivé kameny: Jaspis

Léčivé kameny: Lávové kameny


Stáhnout v PDF


Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Kameny pro lásku a vztahy

Průvodce stovkou krystalů a světem jejich magických sil Krystaly a kameny, ať…

Cena: 179 Kč

Svícen SODALIT na svíčku

Surový neleštěný kámen s vyvrtanou dírou na čajovou svíčku. Spodní plocha…

Cena: 390 Kč

TURMALÍN černý - náramek sekaný

Náramek  ze sekaných kousků turmalínu, navlečených na gumičce Náramek je…

Cena: 79 Kč

OLIVÍN náramek sekaný

Náramek ze sekaných kousků olivínu, navlečených na gumičce Náramek je…

Cena: 59 Kč

CHALCEDON náramek sekaný

Náramek  ze sekaných kousků chalcedonu, navlečených na gumičce Náramek je…

Cena: 79 Kč

MAGNEZIT náramek sekaný

Náramek  ze sekaných kousků magnezitu, navlečených na gumičce Náramek je…

Cena: 49 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte