Sex podle Měsíce: Jak měsíční svit určuje naši milostnou touhu a libido?

 sex podle Měsíce3Jak měsíční svit určuje naši milostnou touhu a libido?

Měsíc je druhé nejjasnější vesmírné těleso na obloze a pro naši planetu je nejbližším vesmírným sousedem. Staré kultury po celém světě měly Měsíc ve velké úctě. Pozorovaly jeho jednotlivé fáze, pohyb po obloze, jeho účinky na náš život a rovněž naši předkové po celém světě konaly různé rituály nebo posvátné obřady při úplňku nebo při zatmění Měsíce.

Vliv Měsíce na člověka a Zemi je různý. Fáze Měsíce ovlivňují zcela nepochybně různé jevy na Zemi, příliv a odliv moře, fyzický, psychický i energetický stav člověka, zdraví, a kromě jiného i sexuální chování. Sex podle Měsíce se dotýká především žen. Muži obvykle zdaleka tak silné účinky Měsíce na svoje sexuální chování nepociťují.

Podle průzkumů přes 70 % žen vnímá působení úplňku na jejich psychiku a téměř 50 % žen je vědomě v souladu s tím, že Měsíc ovlivňuje jejich sexuální život.

Lunární kalendář

Lunární kalendář počítá čas na základě pozorování měsíčních cyklů. Střídání měsíčních fází si lidé všimli již dávno. Jedná se o jeden z prvních astronomických cyklů, který naše předky již dávno zaujal.

Naši předkové obecně žili mnohem více než my v souladu s přírodními zákony a rytmy. Byl to pro ně způsob, jak si zajistit přežití a usnadnit si každodenní život v mnoha ohledech.

Měsíční fáze ovlivňují:

  • slapové jevy - příliv a odliv
  • počasí
  • chování zvířat
  • sběr bylin
  • podávání léků a operace
  • menstruační cyklus a sex podle Měsíce
  • rození dětí
  • mnohé další každodenní činnosti

Při plánování našich činností může být skvělým pomocníkem právě lunární kalendář.

sex podle Měsíce2S výpočtem fáze Měsíce nám pomůže lunární kalendář.

Sex podle Měsíce

Novoluní

Temné noční nebe nevzbuzuje obvykle u lidí úplně dobrou náladu. Během tohoto období většina žen nemá chuť na sex. Chuť na milování i milostná aktivita žen klesají, na muže však Měsíc takto nepůsobí a proto může dojít v sexuálním naladění k nesouladu. Žena by se neměla do sexu nutit. Sex podle Měsíce nemusíte důsledně dodržovat. Lepším řešením je ale na tuto dobu naplánovat nějaké společné aktivity, zajít do divadla, do kina nebo na večeři.

Pro prohloubení vzájemného porozumění je toto období naopak skvělou výzvou. Buďte spolu, plánujte další společné aktivity do budoucna. Toto období je celkově skvělé pro nové začátky, tedy i pro začátky nových vztahů a je šancí pro všechny nezadané.

Dorůstající Měsíc

Tato fáze je už pro sex a milování o něco pozitivnější. Měsíc nabírá podobu písmena D. S dorůstajícím Měsícem přichází lepší nálada a energie. V sexu milostná aktivita a nálada k milování také vzrůstá. Je to skvělá doba pro experimentování a zkoušení všeho nového. V tomto období si sexu budete užívat s radostí a odhodláním k novinkám.

Zvyšuje se nejen chuť na sex, ale i plodnost obou pohlaví. Sex podle Měsíce přeje v této fázi lásce a vzájemnému porozumění. Při dorůstajícím Měsíci je dobré období pro zásnuby, vdavky nebo počátek společného bydlení. V sexu jsou ženy i muži na vrcholu svých sil.

Úplněk

Měsíc v úplňku působí od pradávna na lidi mysticky a tajemně. Je to symbol umělců a romantiků. Pronikavé měsíční světlo způsobuje, že mnozí lidé nejsou schopni komfortně spát, což se může projevovat podrážděním a únavou přes den. Během úplňku se občas lidé chovají nepochopitelně.

Sex podle Měsíce říká, že úplněk sexu přeje, avšak na druhou stranu hodně svádí k nevěrám, flirtům, úletům na jednu noc. Takové dobrodružství může být vzrušující a obohacující, na druhou stranu však může pěkně zamávat dosavadním životem. Úplněk rozhodně nepřeje debatám na vážnější témata nebo řešení zásadnějších problémů. Více než kdy jindy hrozí konflikt a neporozumění.

V přírodních národech údajně ženy z kmene menstruovaly všechny ve stejnou dobu a to o novoluní, jejich nejplodnější dny bývaly tedy o úplňku. I při dnešním úplňku se plodnost žen zvyšuje.  

sex podle Měsíce1Jak je to s touhou na sex v úplňku?

Ubývající Měsíc

Měsíc tvoří písmeno C a říká se, že couvá. Pro couvající Měsíc je typické, že síly nám začínají ubývat. Je nejvyšší čas rozloučit se s minulostí a s tím, co nám už nadále neslouží. Je to období, kdy se ženy věnují spíše sami sobě, urovnávají si myšlenky ve své hlavě a na milování obvykle spíše ztrácejí chuť.

Období couvajícího Měsíce je pravým obdobím opustit nefunkční vztah. Sex podle Měsíce říká, že je to ale i vhodné období pro ukončování vleklých partnerských sporů. Couvající Měsíc přeje racionálním a chladným řešením před hysterickými výlevy.  

Měsíc a jeho vliv na ženskou energii

Měsíc bývá obvykle spojován se ženskou energií. Proměny Měsíce během jednotlivých fází symbolizovaly změny ženské duše i fungování ženského těla během jednoho menstruačního cyklu. Měsíční cyklus a menstruační cyklus ženy mají společnou svoji pravidelnost, cykličnost a neustálou změnu, podléhající skrytému řádu.

Působící energie Měsíce může žena nejlépe pocítit, pokud je její cyklus přirozený, tedy pokud nebere hormonální antikoncepci. Přijetím menstruace jakožto přirozeného jevu je možné zmírnit, či se zcela osvobodit od některých negativních projevů, jako jsou například premenstruační bolesti.

Určujete si sami nějakým způsobem sex podle Měsíce? A řídíte se lunárním kalendářem?


Stáhnout v PDF

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Ženšen 1000mg 90tbl.

Kořeni dlouhověkosti - energie, vitalita Ženšen pravý, latinsky Panax ginseng,…

Cena: 285 Kč

Lunární náramek Onyx + Karneol

Unikátní náramek z drahých kamenů pro život v souladu s Měsícem Lunární…

Cena: 340 Kč

Lunární náramek Onyx + Křišťál

Náramek z drahých kamenů pro život v souladu s Měsícem Lunární náramek je…

Cena: 340 Kč

Lunární náramek Perleť + Karneol

Náramek z drahých kamenů pro život v souladu s Měsícem Lunární náramek je…

Cena: 340 Kč

Lunární náramek Aqua Aura Křišťál

Náramek z drahých kamenů pro život v souladu s Měsícem Náramek z…

Cena: 480 Kč

Lunární náramek Korál + Tyrkenit

Náramek z minerálů pro život v souladu s Měsícem Lunární náramek je…

Cena: 340 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte