Energetické dráhy: Meridián ledvin ovlivňuje vztahy a lásku

Souvislosti mezi energií proudící tělem a určitými problémy či nemocemi sice moderní lékařství často pomíjí, čínská medicína však s tímto propojením pracuje. A navíc ukazuje, že takto to v lidském těle skutečně funguje. Energetická rovnováha je základem pro zdravý organismus, energetické bloky se projevují onemocněním různých souvisejících orgánů. Dnes se zaměříme na meridián ledvin. 

Meridiány jako energetické toky

Energie se v těle přesouvá po drahách, které nazýváme meridiány a které tvoří síť mezi jednotlivými orgány. Rovnováha v toku energie pak působí na rovnováhu a harmonii všech orgánů a celkového stavu lidského těla i mysli. Porucha proudění znamená naopak problém či nemoc – a ta se projevuje v souvisejících orgánech a částech lidského těla, ale i na duši člověka. Přečtěte si také o meridiánové masáži

Podívejte se na velký přehled meridiánů a jejich funkcí v těle. 

Meridián ledvin vede od chodidla po jazyk

Jednou z drah, kterou energie tělem proudí, je i meridián ledvin. Začíná pod malíčkem nohy a posupuje středem nožní klenby, kolem vnitřního kotníku vnitřní stranou lýtka přes stehno až do páteře. Tou prochází a dotýká se ledvin, odtud pokračuje do jater, bránice a plic. Postupuje výše podél hrdla ke kořeni jazyka. Druhá větev meridiánu ledvin vychází z plic a shromažďuje se uprostřed hrudi.

Meridián ledvin ovlivňuje ledviny i další části těla

Jestliže meridiány ovlivňují orgány, meridián ledvin souvisí – jak už jeho název napovídá – s ledvinami. Dále působí na močový měchýř, klouby, kosti a zuby. Má souvislost také s prsy a pohlavními orgány.

Problémy meridiánu ledvin se projevují na kůži i v hrdle

Energetická nerovnováha v tomto meridiánu se tedy projevuje nemocemi ledvin a jejich sníženou funkcí. Meridián ledvin ale působí i na další části těla. Pokud tento energetický proud nefunguje správně, může se objevit:

 • nechutenství
 • onemocnění kůže
 • akné
 • ekzémy
 • dušnost nebo astma
 • pocit suchého jazyka a sucha v krku
 • angína
 • vykašlávání hlenů

Mezi projevy potíží s meridiánem ledvin patří i bolesti srdce, únava a potřeba častého odpočinku, pocity bolesti v bedrech, stehnech, lýtkách a kotnících nebo otoky těchto míst. Energetická nerovnováha a bloky v meridiánu ledvin se dále mohou projevovat:

 • poruchami sluchu
 • zvoněním v uších a šelesty
 • střevními potížemi
 • problémy se zažíváním
 • problémy v oblasti sexuální a hormonální

Meridián ledvin1Dráha meridiánu ledvin v těle.

Úzkost, nerozhodnost a vyčerpání

Nerovnováha v proudění energie se ukazuje nejen na fyzickém stavu člověka, ale i na jeho psychice. Pokud se v problémech ocitne meridián ledvin, může se u člověka objevit duševní neklid, nerozhodnost a váhavost, také netrpělivost, přehnaná úzkostlivost, pocity beznaděje, strach a bezdůvodný smutek. Slábnoucí energie v meridiánu ledvin může mít za následek vyčerpání a pocit, že žijeme na pokraji svých sil, chybí nám energie a nemáme zápal do života.

Pokud máte tyto příznaky, příčinu je dobré hledat právě v meridiánu ledvin. Jde o ukazatel toho, že energie touto drahou z nějakého důvodu neprochází tak, jak by měla.

Pečujte o své ledviny

Jak tuto nerovnováhu v energetickém proudu ledvin napravit? Ledvinám nesvědčí zima a stres. Je tedy potřeba je udržovat v teple, hodně odpočívat a také přijímat dostatek tekutin – zejména čisté vody. Zdraví ledvin a tím i rovnováhu celé životní energie proudící tělem podpoříme i správným jídlem a vyhýbáním se pokrmů tučných a příliš sladkých.

Naopak popíjení bylinkových čajů může ledvinám pomoci. V lékárně lze sehnat i speciální ledvinové směsi vyrobené z bylinek, které ledvinám nejvíce svědčí.

Meridián ledvin může stát za problémy v oblasti vztahů

Energie proudící ledvinami souvisí také se vztahy a jejich prožíváním. A jde o vztahy nejen k lidem ve svém okolí, ale i k sobě. Meridián ledvin bývá často oslaben u žen a projevuje se právě problematickým vztahem, které tyto ženy mají vůči sobě samé. Oslabený a problematický meridián ledvin může mít za následek i neschopnost vybudovat si kvalitní a zdravý vztah.

Harmonizujte vztahy, posílíte meridián ledvin i své zdraví

Naopak harmonické vztahy energetickou dráhu ledvin zase posilují. Láska ke svému životu, k lidem v okolí, k přírodě a podobně – tyto dobré vztahy pomáhají energii proudící meridiánem ledvin posilovat a harmonizovat. Zároveň je také dobré zbavit se všech nezdravých vztahů, které z nás energii doslova vysávají – přesně takové vztahy totiž mohou být prvopočátkem nejrůznějších zdravotních problémů. Projevovat se mohou jako potíže duševní i fyzické.

Péče o vztahy a o vazby na blízké lidi se tak vyplácí nejen kvůli dobrému pocitu sounáležitosti a zařazení se do daného kolektivu či společnosti, ale i pro zdraví každého z nás.

Energetické dráhy neboli meridiány v těle - přečtěte si také


Stáhnout v PDF

Přečteno: 5609x

Chcete se na cokoliv zeptat? Obraťte se na naše poradce:

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Propolisový nosní sprej PROPOLAID 20ml

Nosní sprej Složení: čištěná voda, chlorid sodný, dihydrogenfosforečnan…

Cena: 96 Kč  129 Kč 

RIGENFORTE kapsle pro růst vlasů 30ks

Doplněk stravy na vlasy, výživu pokožky a nehty s Biotinaxem, vitamíny,…

Cena: 172 Kč  212 Kč 

Glycerin čistý přírodní 150ml Ayumi

100% čistá a přírodní hydratace těla Kožní výhody glycerinu: hluboce…

Cena: 180 Kč  239 Kč 

C-KOMPLEX Formula 1000, 60tbl. VH

Postupné uvolňování, se šípky a echinaceou Vitamin C pro přirozenou imunitu,…

Cena: 109 Kč  159 Kč 

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte