Tři nejúčinnější TRX cviky, které zvládne i začátečník doma

TRX závěsný systém patří v současnosti k nejoblíbenější fitness pomůcce. Můžeme se s ním setkat v posilovnách, fitness centrech nebo v rehabilitačních zařízení. TRX si ovšem můžete pověsit i u vás doma, nebo si ho vzít s sebou na cesty, což je jeho nesporná výhoda. TRX cviky je navíc vhodné opravdu pro každého. Zacvičit si na něm mohou jak elitní sportovci, tak úplní začátečníci. TRX můžete také nastavovat a polohovat, a tím pádem si vytvořit různé stupně zátěže. V tom článku se podíváme na tři TRX cviky, které vám pomohou zpevnit tělo.

TRX je cvičení vhodné pro každého

Další výhodou TRX je, že s ním můžete provádět nekonečné množství cviků na všechny části těla. Při cvičení na TRX používáte svou vlastní tělesnou hmotnost. TRX cviky umožňují třírozměrné pohyby, které není možné provádět s jiným fitness nářadím. S TRX můžete také cvičit ty nejlepší cviky na břicho – tyto cviky jsou velmi účinné, při správném provedení cvičíte zdravě a trénovat můžete v posilovně, doma, v přírodě nebo na cestách. Přečtěte si více o TRX cvičení

TRX cviky - prkno

Tento cvik patří k náročnějším, ale posilujte svaly celého jádra (CORE), posilujete i horní část těla. Tyto TRX cviky vás totiž nutí udržet rovnováhu a díky této nestabilitě zapojit svaly stabilizačního systému. TRX můžete využít i venku, stačí ho uvázat o strom. Přečtěte si, jak na venkovní workout

  1. Nastavte si délku TRX tak, aby nožní kolébky byly asi do poloviny lýtek (20–30 cm nad zemí).
  2. Nohy máte zavěšené za TRX a vzpíráte se na předloktí. Snažte se narovnat a dbejte na rovná záda po celou dobu, neprohýbejte se v bederní oblasti a ani naopak nevystrkujte hýždě příliš nahoru.
  3. Zpevněte břišní svalstvo a natáhněte nohy. Zvedněte kolena z podložky a v prkně vydržte 30 sekund. Nebo můžete cvik opakovat třikrát po 10 sekundách.

trx1Plank TRX.  

TRX cviky - výpady vpřed v závěsu

Tento cvik je dobrý jak na nohy a stehna, tak na bicepsy. Tyto TRX cviky jsou težší na jednostranné posilování svalů dolní končetiny a stabilitu trupu.

  1. Nastavte si délku TRX tak, aby nožní kolébky byly přibližně do poloviny lýtek (20–30 cm nad zemí).
  2. Stůjte na jedné noze, druhou zanožte a chodidlo této nohy zavěste na TRX. Dělejte výpady tou nohou, na které stojí a vydržte. Chodidlo stojné nohy nechte na zemi a zapojte svaly nohou a hýždí.
  3. K výpadům zapojte i paže, ruce mějte v pěst a pohybujte s nimi do rytmu výpadu.

 trx3Výpady TRX.

TRX cviky - veslování

V tomto TRX cviky zapojujete přímý břišní sval, svaly deltové, mezi lopatkové svaly, zádové svalya bicepsy.

  1. Na TRX cviky si nastavte krátký rozsah, mírně se rozkročte a mírně se zakloňte.
  2. Předpažte a uchopte TRX do rukou před tělem, dlaně mějte k sobě. Cvik provádějte tak, že se budete přitahovat, dlaně pak skoční na prsních svalech.
  3. Dávejte pozor, abyste cvik provedli v celém rozsahu, měli lopatky u sebe a ramena stažená dolů. Lokty mějte u sebe.

trx2TRX veslování. 

Vyzkoušíte TRX cviky?


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

RIGENFORTE kapsle pro růst vlasů 30ks

Doplněk stravy na vlasy, výživu pokožky a nehty s Biotinaxem, vitamíny,…

Cena: 172 Kč  212 Kč 

Glycerin čistý přírodní 150ml Ayumi

100% čistá a přírodní hydratace těla Kožní výhody glycerinu: hluboce…

Cena: 180 Kč  239 Kč 

Mýdlo Visaka 75g

Ájurvédské bylinné mýdlo Svěží pocit po umytí, příjemná limetková…

Cena: 49 Kč  59 Kč 

Nákupní taška ENVIROSAX® Havana

Ekologická nákupní taška vyznačující se kvalitou zpracování a nádherným…

Cena: 149 Kč  229 Kč 

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte