Zatočte s inkontinencí pomocí Kegelových cviků

PR článek

001

Veřejná debata na téma inkontinence zatím není tak intenzivní, jak by bylo potřeba. Samovolný únik moči je citlivé téma, o kterém se lidé nechtějí moc bavit. Nejedná se ovšem o nic raritního ani nic, co by vás mělo nějakým způsobem zahanbit.

Příčinou oslabení svalů pánevního dna ale nemusí být pouze těhotenství a porod. Není novinkou, že pokud necvičíme, svaly se s přibývajícím věkem oslabují. Jinak tomu není ani v případě skupiny svalů pánevního dna. Velkou zátěží a negativně působícím faktorem jsou také chronický kašel nebo zácpa, gynekologické operace u žen či obezita.

Bojovník s inkontinencí? Kegelovy cviky

Debatu kolem pozitivních efektů cvičení svalů pánevního dna rozvířil americký gynekolog Arnold Kegel. Tématu inkontinence se ve svém výzkumu dlouhodobě věnoval a vymyslel sestavu cviků, které pomáhají posílit svaly pánevního dna. Tyto cviky na pánevní dno jsou známé také pod pojmem gymnastika svalů pánevního dna. Zní to sice náročně, ale nenechte se odradit, opravdu se nejedná o žádnou akrobacii a k jejich zvládnutí nepotřebujete skvělou fyzickou kondici.

Kegelovy cviky jsou jednoduché na provedení a zvládne je každý. Jediný kámen úrazu může být zapojení těch správných svalů. O jaké svaly se jedná zjistíte nejlépe tak, že zkusíte na toaletě přerušovat močení. Nedělejte z toho ale zvyk. Mohlo by to vést k často neúplnému vyprazdňování močového měchýře a následně k infekci močových cest.

Stejné svalstvo, pomocí kterého se vám podařilo přerušit močení, by mělo být aktivní i při provádění Kegelových cviků. Vnímejte své tělo a snažte se nezapojovat navíc ještě svaly stehen, hýždí nebo podbřišku. Soustřeďte se na pravidelné dýchání a nezadržujte při cvičení dech.

Pokud jste časově vytížení a máte plný diář, určitě oceníte, že cviky vám zaberou minimum času. Jakmile se naučíte správnou techniku, můžete cviky na pánevní dno provádět prakticky kdekoliv. Je jedno, jestli jste zrovna doma nebo čekáte frontu u pokladny. Stačí obětovat pár minut denně volného času a při pravidelném cvičení se výsledky dostaví. Arnold Kegel ve své studii uvádí, že účinky pravidelného cvičení se začínaly projevovat v období zhruba 2-4 týdnů. Můžete tak v relativně krátkém čase předejít dalším nepříjemnostem a stresovým situacím, které se díky samovolnému úniku moči stávají nechtěnou součástí vašich životů.

Nenechte si vzít své pohodlí

V období než se vám podaří dostat inkontinenci pod kontrolu, si můžete život alespoň ulehčit díky produktům, které jsou speciálně pro únik moči vyvíjené a určené. Dnes už existuje spousta výrobků, mezi kterými můžete snadno vybrat přesně ten typ ochrany, který vám bude nejvíc vyhovovat a odpovídat vašim potřebám. Příkladem mohou být pleny pro dospělé a seniory. Podle intenzity inkontinence můžete vybírat mezi plenami s různým absorbčním rozsahem. Pokud vám nevyhovují vložné pleny, existují na trhu i natahovací kalhotky nebo speciální vložky, které jsou určené pro lehčí únik moči.

002003

Nejste si jistí, jaký produkt pro vás bude nejlepší? Než vyrazíte do obchodu a utratíte tam své peníze, nechte si poslat zdarma vzorky produktů a vše si vyzkoušejte v pohodlí svých domovů.


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte