Víte, kudy vede cesta k vnitřní síle?

PR článek

kone-pomahaji-koucinkMarta Němečková - koučink s koněm

Opravdová síla člověka nespočívá v postavení ve společnosti, vlivu ani fyzické zdatnosti. Vnitřní síla, která nás činí vyrovnanými a šťastnými, je stav, ke kterému časem a zkušenostmi často dospějeme i sami. Cesta k vnitřní síle však nemusí být celoživotním úkolem, ani dlouhodobým trápením. Pomoci může i koučink s koněm, majestátným zvířetem, které vašemu nitru porozumí ihned a beze slov a nabídne možnost okamžitého pochopení, i změny.

S lidmi, kterým chybí vnitřní síla a nejsou proto sami se sebou spokojení a vyrovnaní, se setkáváme dennodenně. Jak je poznáme? Projevy bývají podobné:

 • Mají obavu se ozvat
 • Nedokážou si stát za svými názory
 • Snaží se zavděčit
 • Je pro ně důležité, jak je vidí okolí
 • Nepovažují svá rozhodnutí za správná
 • Obávají se budoucnosti
 • Jsou nejistí a utrápení
 • Mluví především o problémech a obavách
 • Naříkají na svou špatnou životní/finanční/vztahovou situaci

A ani toto nejsou projevy vnitřně silných lidí, i když se tak zdánlivě mohou jevit:

 • Zlobí se, zvyšují hlas, někdy křičí, když věci nejsou podle jejich představ.
 • Vyčítají vám nebo jiným, že se nechováte správně
 • Nazývají své odpůrce nelichotivě, pomlouvají své známé, přátele nebo kolegy
 • Jsou aktivní v internetových diskuzích a na sociálních sítích, kde šíří negativismus a vyzývají ostatní k nápravě
 • Nemají daleko k vulgárním označením jiných osob
 • Velmi rádi vám „poradí“ s vaším osobním životem, i když o to nestojíte a nemají o situaci žádné informace 

Poznali jste sebe nebo blízkou osobu třeba jen v jediném bodě? Je velmi pravděpodobné, že vám nebo někomu z vašeho okolí chybí dostatek sebevědomí a skutečné vnitřní síly. Nikdy však není pozdě na sobě pracovat a dosáhnout vyrovnanosti.

Doporučujeme: Koučink s koněm je unikátní metoda sebepoznání a nalezení vnitřní síly. Marta Němečková pomůže dokonale souznít s tímto moudrým a empatickým zvířetem, od kterého se můžete mnohé naučit.

Silnější vyhrává

Určitě jste se už setkali s tvrzením, že v dnešním světě uspějí jen ti, kdo mají ostré lokty. Klidní a láskyplní lidé nemají šanci, protože je ti „silní“ převálcují. A to jak v práci, tak ve vztazích. Souhlasíme s tím, že silnější vyhrává, ale ne pokud jde o hrubost a projevy nadřazenosti. Vyhrává ten, kdo je skutečně vnitřně natolik silný, že umí prosazovat své názory bez křiku, sebevědomě, jasně, srozumitelně a s ohledem na ty, ke kterým promlouvá. Jak se stát skutečně silným?

Hledejte na sobě i v druhých to dobré

Budete-li v sobě neustále řešit, kolikrát jste v životě neuspěli, kdy jste chybovali, co neumíte, nebo v čem nemáte šanci, nedáváte si možnost posunout se dál. Zkuste si naopak sepsat, co se vám v životě povedlo, co považujete za největší úspěchy a jaké dobré vlastnosti jsou vašimi přednostmi. Dejte si záležet. Uvidíte, že položek bude více, než si myslíte. Poté se zamyslete, jak byste těchto kladů mohli využít v dalším životě.

A to samé zkuste aplikovat i na své okolí. Štve vás šéf nebo kolega tak, že se to nedá vydržet? Považujete někoho ze známých za nepřítele? Stejně, jako jste si sepsali to dobré o vás, vyzkoušejte to samé i u nich.

Jednejte v klidu a s rozvahou

I ve vypjaté situaci v sobě můžete najít sílu řešit věci jinak, než křikem, pláčem nebo jinými projevy agrese a slabosti. Nezbytná je k tomu ovšem vnitřní jistota, zdravé sebevědomí a vyrovnanost. Slovními útoky, ponižováním a zvyšováním hlasu stejně ničeho nedosáhnete. Pouze ukážete všem okolo, že si nejste jistí sami sebou

Nepřijímejte stres a nespokojenost jako standard

I když je v dnešní době těžké nebýt ve stresu, nejde o normální stav, který má člověk přijmout jako součást životního stylu. Normální je cítit se spokojeně, prožívat štěstí a být v klidu. Sami víte, nebo můžete přijít na to, jaké situace, jaká práce a jací lidé vám tyto pocity dodávají.

Naučte se neustupovat

Nemyslíme tím neustoupit vždy a za každou cenu, ale upřímně projevit svůj názor tak, jak ho cítíte, a stát si za ním i přes odpor většiny. Projevení zdravého sebevědomí vám dodá sílu a nebudete v sobě dusit pocit křivdy a bezmoci. Tyto nahromaděné negativní emoce se dříve nebo později projeví "výbuchem", v horším případě i zdravotními problémy.

Nečekejte na zázrak

Život by byl krásný a všichni lidé šťastní, kdyby úspěchy a spokojenost přicházely samy, nebo za ně měli zodpovědnost druzí lidé. Tak to ale bohužel (nebo spíš naštěstí) nefunguje. Je jen na nás, zda s pocitem nespokojenosti, stresem a nízkým sebevědomím něco uděláme. A někdy stačí opravdu málo. Často si totiž tyto pocity prostě jen z různých důvodů nedovolíme nebo je neumíme vnímat a přijímat. I to se dá naučit, pokud však nejprve přijmeme plnou odpovědnost za své myšlení a svůj život.

Koučink s koněm

Tato unikátní metoda k nalezení vnitřní síly vám přinese maximální uvědomění vlastního potenciálu, jakého někdo nedosáhne za celý život. Pro majestátní zvíře s velmi rozvinutou empatií neexistují falešné emoce. Můžete na něho zkoušet své zastírací „triky“, které vám možná někdy fungují v běžném životě. Kůň se ale obelstít nedá. Brzy zjistíte, že s vámi jedná podle vašich skutečných emocí a strachů. Nemáte jistotu ve svém počínání? On vás naučí, jak ji získat, udržet si ji a jednat tak, jak to skutečně cítíte.

Jakmile se naučíte souznít s několikanásobně větším a těžším zvířetem, aplikovat svou nově nabytou vnitřní sílu na lidi už bude hračka.

Co vám koučink s koněm může dát?

 • Vnitřní sílu, chuť a odvahu začít měnit věci ve svém životě k lepšímu
 • Pevnost klidného záměru, bez strachu či křiku
 • Stát si za svým názorem či rozhodnutím bez pocitu strachu či provinění
 • Zažít skutečnou lásku k sobě i k druhému
 • Jednání v přítomnosti bez obav z budoucnosti
 • Velké uvědomění si sebe sama a svých schopností, o kterých jste možná doposud ani nevěděli, že je máte
 • Pevné přesvědčení, že vy sami rozhodujete o svém životě a nikdo jiný nemá právo vás jakkoli omezovat
 • Jistotu, že zvládnete vyřešit jakoukoli situaci
 • Vyrovnanost a chladnou hlavu při řešení konfliktů
 • Lepší vztahy se svými blízkými i širokým okolím  

Mohli bychom psát násobně delší texty, ale nikdy bychom nemohli popsat pocit, který koučink s koněm může v člověku vyvolat. Jeho umění klidu, nekonečná moudrost a cit, kterých budete součástí, se zkrátka musí zažít na vlastní kůži. Zkušená koučka Marta Němečková vás ráda provede celým zážitkem, který stojí za to vyzkoušet! 

www.koucinkskonem.cz


Stáhnout v PDF

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte