Tinktura ze sedmikrásek

 SedmikráskaTinkturu je velmi snadné vyrobit.

Co budeme potřebovat?

  • hrst čerstvým květů ze sedmikrásek
  • vysokoprocentní alkohol

Tinktura ze sedmikrásek - recept:

Posbírané květy ze sedmikrásek si omyjeme nebo očistíme a vložíme na dno uzavíratelné nádoby. Zalijeme čirým alkoholem (například vodkou) tak, aby byly květy úplně ponořené. Nádobu uzavřeme a umístíme na suché místo. Tam necháme čtyři týdny macerovat a nádobu nezapomeneme každý den protřepat. Užíváme denně jen tak po kapkách nebo přímo rozmíchané v nápoji. O správném dávkování tinktury se v případě pochybností poradíme s lékařem nebo lékárníkem.

Tinktura ze sedmikrásek - léčivé účinky:

Sedmikráska obecná se řadí mezi jedlé květy. Je proto ideální pro použití do kuchyně, například při pečení. Můžeme jí zdobit dorty nebo i jiné zákusky. Kromě toho se samozřejmě v bylinkářství využívá pro přípravu čajů, tinktur, likérů, odvarů nebo sirupů. Tinktura ze sedmikrásek je vhodná při potížích s močovými cestami a při obtížích s ledvinami. Květy sedmikrásek si ve volné přírodě můžeme sami nasbírat, a to nejlépe od dubna do poloviny září.


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Tinktura z listu ginkgo biloba

Co budeme potřebovat? hrst lístků jinanu dvoulaločného (ginkgo biloba)…

Cena:  Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte