Staňte se mistrem věštění! Jako věštecké pomůcky vám poslouží kávová sedlina i obyčejný vosk

věštění_domaVěštění doma zvládne s naším návodem každý.

Předvídání budoucnosti na základě magických praktik se nazývá věštění. Každý z nás má do jisté míry schopnost předpovídat budoucnost díky intuici a každý může být rovněž sám sobě léčitelem. Důležitou schopností při věštění je schopnost vhledu a vcítění se. Intuici je možné probouzet a trénovat pomocí vědomého soustředění, meditace, přítomným okamžikem a dalšími způsoby.

Domácí věštění bývá v dnešní době mnohdy opomíjeno kvůli exotičtějším způsobům magie a čarování. Přesto je však dobré na staré a osvědčené praktiky předvídání našich předků nezapomínat a vyzkoušet je třeba i v praxi. Věštecké pomůcky mohou být i zdánlivě velmi obyčejné a jsou to například i předměty denní potřeby.

Věštecké pomůcky, které najdete doma

V domácí magii našich předků byl velice důležitý prvek ohně. Oheň, tedy krb, trouba nebo vařič, by měl být nejlépe ve středu domu nebo bytu. Pokud je to možné, tak umyvadlo, myčka a lednice by od ohně měli být co nejdále. Takto máte zajištěno, že energie v domě bude dobrá a také bude skvěle proudit.  

Věštění ze slupky jablka

Jedná se o starý způsob věštění, který odpovídá otázky spjaté s láskou. Věštecké pomůcky jsou v tomto případě jedno jablko k loupání a nůž. Při loupání myslíme na osobu, jíž se naše věštba dotýká. Po oloupání odhodíme točící se slupku za záda nad levým ramenem. Má-li odhozená jablková slupka podobu srdce, pak to věští lásku s danou osobou, na kterou jste mysleli. Někdy může slupka tvořit třeba i počáteční písmeno slova, jako například ano nebo ne.

Věštba ze sirek

Na otázky lásky mohou věštecky odpovídat i dvě zápalky. Rovnoběžně sirky zapíchněte do krabičky zápalek a při zapalování obou intenzivně myslete na osobu, o které chcete vědět, zda nás má ráda, či nikoliv. Kloní-li se dvě zpopelnatělé zápalky k sobě, pak to značí vzájemnou náklonnost. Pokud jedna zápalka nedohoří do konce, či se kloní pryč od druhé, pak to značí, že oheň lásky již vyhasl.

Věštění z knihovny

K jednoduchému domácímu věštění můžete využít i vaši domácí knihovnu. Rozmyslete si otázku, na kterou chcete znát odpověď a tuto otázku si můžete napsat i na papír. Soustřeďte se, postavte se před svoji knihovnu a zavřete oči. Poslepu vytáhněte jednu z knih a znovu se soustřeďte na vaši otázku. Nyní stále se zavřenýma očima otevřete knihu na náhodném místě a zabodněte ukazovák do papíru. Nyní můžete již oči otevřít. Odpověď na vaši otázku je ve větě, kterou prst náhodně vybral. Pokud vám není odpověď zřejmá na první pohled, pak si všímejte symbolů, které se v textu nachází. K pochopení významu nejvíce přispějí vaše volné asociace.

 staré knihy k věštění domaK věštění vám postačí libovolná kniha.

Věštění milostného života z kapek vosku

Pro rychlý test, který nám odhalí, jak se bude náš milostný život vyvíjet v budoucnu, postačí nádoba se studenou vodou a horký vosk. Zapálíme svíčku tmavé barvy a počkáme asi pět minut. Zatímco pozorujeme plamen svíčky, soustředíme se v mysli na naši otázku. Když se vršek svíčky zcela roztopí, nakapeme tři kapky vosku do nádoby se studenou vodou. Mezitím, co vosk tuhne, zkoumáme, jaký tvar uvidíme v misce s vodou. Pro věštění a vysvětlení obrazu hraje velkou roli naše intuice a vnímání světa. Některé symboly, jako třeba vzniklé srdce, jsou ovšem rychle a zcela jasně objasnitelné.  

Spánek, sny a předvídání

Když člověk spí, vstupuje do světa, ve kterém mu mohou být sděleny důležité informace pro jeho běžný denní život. Sny nesou důležité informace a jejich výklad fascinoval lidstvo už od nepaměti. Snahy o výklady snů nalézáme ve všech kulturách napříč světem. Interpretace snů je velice subjektivní záležitost, ale některé sny jsou natolik rozšířené, že obvykle upozorňují na podobná témata.

Jedním z nejobvyklejších snů je sen o padání. Takovéto sny nás upozorňují na to, že nad nějakým aspektem našeho života nemáme kontrolu. Dalším obvyklým snem je sen o pronásledování. Nejčastějším výkladem tohoto snu je, že před něčím utíkáte, ale situaci je třeba postavit se čelem. Tento druh snu může znamenat i to, že se dotyčný cítí něčím či někým zvenku ohrožený. Létací sny symbolizují touhu po svobodě jedince a přetrhání svazujících záležitostí v životě. Létací sny mohou symbolizovat také naše úspěchy, kterých jsme již v životě dosáhly.

Sny se sexuální tematikou symbolizují naši touhu po emocionální blízkosti, jedná-li se o sexuální fantazie s určitou nám známou osobou, pak to může symbolizovat naši podvědomou potřebu zapracovat na našich vlastních vlastnostech a schopnostech, které tato osoba v našich snech ve skutečnosti má.  

astral_2Sny o létání, pádu nebo sexuálních zážitcích mohou mnohé napovědět.

Věštění z kávy

Pro věštění z kávy či kávové sedliny je vhodná pouze klasická turecká káva. Přemýšlíte-li nad nějakou důležitou otázkou a chtěli byste znát odpověď, pak si uvařte klasického „turka“. Kávu pijte uvolnění a v mysli již s otázkou, která vás zajímá. Dopitý šálek, až na pár kapiček na dně, uchopte mezi dva prsty, zakružte s ním zprava doleva a rychle, avšak opatrně jej převraťte dnem vzhůru na kávový podšálek. Vydržte tři minuty, než veškerá voda steče na podšálek a kávová sedlina trochu uschne. Potom šálek opatrně uchopte za ouško a otočte jej zpět. Minimalizujte svoje pohyby tak, aby se kávová sedlina pokud možno neslila. Nyní si pozorně prohlédněte vzniklou kávovou sedlinu. Co vám připomíná? Můžete i trochu rozostřit zrak, pokud Vám to pomůže se v obraze lépe zorientovat a najít tak odpověď na otázku.

Sedmikrásky

Přestože je sedmikráska poměrně skromně vyhlížející a obyčejná květina, naši předkové jí připisovali magickou moc a používali ji jako snadno dostupné věštecké pomůcky. Trhání okvětních lístků sedmikrásky s otázkou „má mě rád, nemá mě rád“ se přenáší dodnes. Postupně se s touto otázkou otrhává jeden lístek za druhým a poslední, který zbyde, nese pozitivní či negativní odpověď. Věnečky uvité ze sedmikrásek si lidé dávali pod polštář, aby tak zahnali zlé síly.

Kyvadlo

Jednoduchá domácí věštecká pomůcka je kyvadlo, které si můžete vyrobit třeba z prstýnku zavěšeného na jakýkoliv řetízek. Vaše kyvadlo stačí na chvíli volně podržet v ruce nad deskou stolu a vyjasnit si symboly, kterými s Vámi Vaše kyvadlo bude komunikovat. Může jít o točení po nebo proti směru hodinových ručiček, pohyb kyvadla zepředu dozadu, zleva doprava apod. Takto stačí označit odpověď na otázku ano a ne a kyvadlo Vám vydá svoji odpověď.

kyvadlo_2Kyvadlo nemusíte pořizovat, můžete si ho vyrobit.

Věštba ze tří kamenů

K jednoduché věštbě z kamenů a kruhu budete potřebovat tři kameny, a to bílý, černý a šedivý kámen a papír a tužku. Na kus papíru si nakreslete kruh, myslete na otázku, na kterou hledáte odpověď a kameny hoďte na papír. Je-li nejblíže kruhu černý kámen, pak odpověď na Vaši otázku je ne, dopadne-li nejblíže bílý kámen, pak je odpověď ano a je-li nejblíže šedý kámen, pak odpověď není v tuto chvíli jistá a je třeba s další věštbou nějaký čas vyčkat.

A jaké jsou vaše oblíbené věštecké pomůcky, které používáte doma?


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(2) { [0]=> object(stdClass)#1050 (1) { ["value"]=> string(6) "165621" } [1]=> object(stdClass)#1049 (1) { ["value"]=> string(5) "72030" } }

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

K věštění používám starou dobrou kávovou sedlinu, jen tak pro zábavu


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte