Slézová tinktura

sléz lesníZa jeden měsíc budete mít tinkturu hotovou.


Co budeme potřebovat?

  • listy (nať) slézu lesního
  • vysokoprocentní alkohol

Slézová tinktura - recept:

Nasušenou slézovou nať si vložíme do nádoby, zalijeme čirým alkoholem, promícháme a uzavřeme. Po dobu jednoho měsíce necháme odstavené na suchém místě a každý den mírně protřepeme. Po čtyřech týdnech tekutinu přefiltrujeme a užíváme při s dýchacími cestami po lžičkách nebo po poradě s lékárníkem či s lékařem.

Slézová tinktura - léčivé účinky:

Sléz lesní pochází z oblasti Středomoří, ale najdeme ho volně růst také v České republice, a to v teplejších a úrodnějších oblastech jako je jižní Morava nebo Polabí. V bylinkářství se používá od nepaměti, a to hlavně jeho listy. Může se užívat vnitřně (tinktury, čaje, nálevy, sirupy), ale má také vnitřní použití (mastičky, obklady). Působí příznivě především na sliznici, kterou zklidňuje a dezinfikuje. Kromě toho je vhodný k rozpuštění hlenů v dýchacích cestách a k usnadnění dalších dýchacích obtíží. Použít ho můžeme také při angíně, kašli nebo zánětu průdušek. Vnější použití se využívá hlavně při nepříjemných ekzémech nebo hnisavých zánětech. V takovém případě se připravují slézové obklady nebo hojivé masti.


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Tinktura z listu ginkgo biloba

Co budeme potřebovat? hrst lístků jinanu dvoulaločného (ginkgo biloba)…

Cena:  Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte