Laboratorní plasty a reagencie jsou základem moderních laboratoří

PR článek

Fotolia_39048775_XSLaboratorní plasty a reagencie 

Česká republika se pyšní velkým počtem moderně vybavených laboratorních pracovišť, které se zaměřují na oblast molekulární biologie a genetiky. Vynikajících výsledků u nás dosahujeme díky mnohým erudovaným odborníkům, ale také díky samotnému laboratornímu vybavení, které umožňuje provádět i náročné aplikace. Základem moderních laboratoří nejsou jen přístroje, ale také kvalitní laboratorní plasty a reagencie, které slouží ke spouštění různých chemických reakcí.

Laboratorní plasty – od zkumavek po plasty na tkáňové kultury

Každá laboratoř, ať u v nemocnici, nebo na univerzitě, je vybavena řadou laboratorních plastů, které umožňují provádění nejrůznějších aplikací v oblastech molekulární biologie a genetiky. Vyrábí se z prvotřídních materiálů, které eliminují kontaminaci jinými látkami a zajistí minimální ztráty. Patří sem například zkumavky, které se vyrábí ve velikostech od 0,1 do 50 ml. Jsou vhodné i pro metodu PCR (polymerové řetězové reakce), díky které lze poměrně snadno a rychle zmnožit úseky DNA.

V moderně vybavených laboratořích ale narazíte i na řadu dalších laboratorních plastů, které jsou pro práci nezbytné. Kultivační destičky, pipety, víčka, nádoby na kontaminovaný odpad, ani takové pomůcky nesmí v žádné laboratoři chybět.

Podle jakých parametrů laboratorní plasty vybírat

Každý laboratorní pracovník vám potvrdí, že výběr daného typu laboratorních plastů se nesmí podceňovat. Má totiž velký vliv na úspěch či neúspěch při provádění konkrétních aplikací. Laboratorní plasty musí být především certifikované a atestované, nesmí obsahovat DNA, DNAzu, RNA, RNAzu, pyrogeny ani kovy.

Své o tom ví také společnost BIOGEN Praha, která se zabývá dodávkou laboratorních plastů pro specializované pracoviště po celé České republice. Klade velký důraz na kvalitu použitého materiálu, také proto jsou veškeré nabízené plasty vhodné i pro využití PCR metody. Ztráty obsahu PCR jsou při uplatnění těchto pomůcek pod 3 %, proto se hodí i do těch nejmodernějších pracovišť.

Reagencie spustí chemické reakce a izolují RNA

Laboratorní pracoviště, která se zaměřují na oblast molekulární biologie a genetiky, při své práci každodenně používají i reagencie. Jedná se o chemické látky a činidla, které se v laboratořích využívají ke spouštění chemických reakcí i izolaci RNA. V oblasti biologie a chemie se používají odpradávna. Společnost BIOGEN Praha však dodává, že díky moderním postupům lze připravit reagencie na míru konkrétním potřebám a požadavkům.

Díky dokonalé znalosti vlastností těchto látek je možné přesně určit, kdy a za jakých podmínek ke konkrétní chemické reakci dojde. Pokud si dané typy reagencie pořídíte, můžete je využít v jakémkoliv analyzátoru, jak acidobazickém, tak ISE analyzátoru.

Pro sekvenaci DNA nepotřebujete drahé laboratorní vybavení

Mezi nejrozšířenější způsoby analyzování biologického materiálu patří sekvenace DNA. Provádí se různými způsoby, od základního výzkumu biologických materiálu pomocí klasické sekvenace, po pokročilé analýzy s využitím sekvenace nové generace. Ne každá laboratoř je však vybavena takovým zařízením, aby mohla provádět sekvenování na požadované úrovni.

Právě z toho důvodu se zmiňovaná společnost BIOGEN Praha rozhodla svým klientům nabídnout možnost cenově dostupné sekvenace. Stačí vzorky k rozboru zaslat poštou, nebo donést na pobočku v Praze, do druhého dne budete mít výsledky analýzy dostupné v elektronické podobě.

Syntéza oligonukleotidů – spojování molekul DNA

Mezi další náročné laboratorní aplikace patří syntéza oligonukleotidů. Při procesu dochází ke spojování jednovláknových molekul DNA. Za tímto účelem se však musí používat drahé robotické stanice, které jsou řízeny špičkovým softwarem. Pořízení takového vybavení se mnoha laboratořím nevyplatí, i v tomto případě je pak namístě obrátit se na zmiňovaného specialistu. Disponuje těmi nejmodernějšími robotickými stanicemi, které garantují čistotu DNA. Ověřování je pečlivé a provádí se pomocí spektrometrů.

Ať už hledáte osvědčeného dodavatele laboratorního vybavení, nebo potřebujete zajistit sekvenaci DNA či syntézu oligonukleotidů na špičkové úrovni, obraťte se na společnost BIOGEN Praha. Ve svém oboru se pohybuje již od roku 1996 a v oblasti molekulární biologie a genetiky má bohaté zkušenosti.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat,zda dělate rozbory DNA bežným lidem? A jestli ano, kolik by to stálo a co vše jste schopni zjistit o zdraví nebo jeho potencionálech u daného člověka. Děkuji a hezký den. P.J.


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte