Kolik stojí vývoz jímky a septiku? Porovnejte si jednotlivé náklady

PR článek

Jímka nebo septik? Toť otázka. Každý typ řešení se hodí pro jiný objekt, avšak liší se i z cenového hlediska, a to jak v pořizovacích, tak i ve vývozních nákladech. Pokud tedy stále přemítáte, jestli zvolit jímku nebo septik, podívejte se na následující porovnání všech nákladů, které vás s jejich pořízením čekají.

naše jímkyKolik stojí vývoz jímky a septiku?

Náklady na vývoz jímky

Jímka se hodí spíše k rekreačním objektům či chatám a cena za její vývoz se pohybuje v rozmezí 800 - 3 500 Kč.

Frekvence vývozu jímky se odvíjí od její velikosti a samozřejmě od toho, kolik litrů vody za den spotřebujete (průměrně je to 100 litrů vody za den na člověka).

Prohlédněte si náš přehledový ceník a získejte představu o tom, s jakými výdaji za vývoz jímky máte počítat. Čísla v tabulce odpovídají celoročnímu využití objektu.

Velikost jímky

Počet osob

Počet vývozů

Cena za 1 vývoz

Ročně zaplatíte

5 m³

2

15 za rok

1 500 Kč

22 500 Kč

10 m³

3

11 za rok

2 200 Kč

24 200 Kč

12 m³

4

12 za rok

3 500 Kč

42 000 Kč

Některé firmy si účtují také paušální poplatek, cenu za výjezd a samozřejmě ujeté kilometry, takže uvedené ceny mohou být ve výsledku o něco vyšší.

Co ovlivňuje cenu za vývoz jímky?

Kromě spotřeby vody a počtu osob využívajících daný objekt ovlivňuje cenu za vývoz jímky také:

Velikost jímky

Jak už jsme zmínili výše, cenu za vývoz jímky ovlivňuje její velikost - zpravidla čím větší jímka, tím méně častý bude její vývoz. Při výběru jímky tedy zohledněte i počet osob využívajících daný objekt.

Velikost fekálního vozu

Dalším faktorem ovlivňujícím cenu za vývoz jímky je velikost fekálního vozu firmy, která vývoz zajišťuje. Pokud si například spočítáte, že potřebujete jímku o velikosti 12 m³ a poté zjistíte, že vám ji bude vyvážet fekální vůz o rozměrech 7 m³, vývoz se vám může pěkně prodražit. Každou jízdu totiž zaplatíte zvlášť.

Vzdálenost od fekální firmy

Myslete také na to, že čím dále za vámi firma pojede, tím více si za ujeté kilometry naúčtuje. Orientační sazba za 1 km činí 30 Kč. Chcete-li ušetřit, vyberte si tu firmu, která je vám nejblíže.

Náklady na vývoz septiku

Za vývoz septiku zaplatíte o něco méně než za vývoz jímky, tedy přibližně 800 – 3 000 Kč. Dopravní sazba fekálního vozu se zde opět drží průměru 30 Kč za 1 km.

Vývoz septiku vyjde levněji

Pořízení septiku vás možná vyjde o něco dráže než koupě jímky, ve finále se však investice vyplatí, a to právě z důvodu méně častých vývozů. Pravidelná aplikace bakterií v tekuté podobě nebo prášku se totiž postará o biologický a rychlý proces rozkladu, tudíž septik nemusíte tak často vyvážet.

Co ovlivňuje cenu za vývoz septiku?

Cena za vývoz septiku se rovněž odvíjí od spotřeby vody, velikosti septiku i fekálního vozu a v neposlední řadě od jeho vzdálenosti od objektu.

Přibližné ceny za vývoz septiku vám odhalí následující tabulka:

Velikost septiku

Počet osob

Počet vývozů

Cena za vývoz

Ročně zaplatíte

4 m³

4

2 za rok

1 500 Kč

3 000 Kč

10 m³

4

1 za rok

2 000 Kč

2 000 Kč

Věříme, že nyní již máte jasno nejen v nákladech týkajících se vývozu septiku či jímky, ale i v tom, která varianta u vás nakonec zvítězí. Prohlédněte si nabídku na webu nasejimky.cz a pořiďte si septik nebo jímku za výhodnou cenu a s dopravou ZDARMA! S výběrem vám jejich specialisté rádi poradí.

Tip na závěr: Zaujalo vás čtení? Přečtěte si náš další článek o tom, jak ušetřit energii v domě.


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte