Jak zhubnout? Co takhle zkusit bojové sporty?

PR článek

thaibox

Plavková sezóna se pomalu, ale jistě blíží. Přemýšlíte, jaký sport zařadit, abyste efektivně zhubli a posílili své tělo? Vyzkoušejte bojové sporty, které vám pomůžou shodit přebytečná kila, zlepší kondici a naladí na dobrou náladu. Jediné co potřebujete, jsou základní pomůcky na bojové sporty, motivaci a chuť dát vašemu tělu pořádně zabrat.

Vyzkoušejte tyto bojové sporty

Zapomeňte na předsudky, že bojové umění není pro každého. Pro hubnutí a formování postavy je tento druh sportu ideální, neboť se jedná o kombinaci kardia a silového tréninku. Důležitou součástí tréninků je rovněž posilování s vlastní vahou se speciálními pomůckami, jako jsou různé zátěže. Zátěžová vesta je vhodná pro ty, kteří chtějí zvýšit úroveň obtížnosti při cvičení a zefektivnit výsledky svého cvičení.

Staňte se králi ringu

Mezi oblíbené bojové sporty patří thaibox, který je vhodný pokud máte za cíl spálit podkožní tuk, zlepšit flexibilitu a posílit svaly. Díky neustálému pohybu nohou a rukou si dáte během tréninku opravdu do těla, dochází tak k rychlému formování postavy.

Umění boje beze zbraní

Populárním sportem, který vás naučí sebekázně, sebeobranu a má také vliv na celkovou kondici, je karate. Karate vyžaduje naprostou soustředěnost a disciplínu, kromě zlepšení vlastní kondice, zlepšíte či získáte umění koncentrace.

Harmonie, energie, cesta

Mezi bojové sporty, které rozvíjí cvičence po fyzické i po psychické stránce, je Aikido. Toto japonské bojové umění se orientuje na sebeobranu. Vzhledem k tomu, že cvičení je pohybově náročné, vede výrazně ke zlepšení fyzické kondice.

Další nespornou výhodou bojových sportů je, kromě rychlého spálení kalorií, zábava. Už žádné hodiny mučení v posilovně, kde vás to nebaví a čas neutíká. Ať už zvolíte jakýkoliv typ bojového umění, odnesete si z tréninku nejen pevné tělo, ale i dobrou náladu, klidnou mysl a naučíte se v případě potřeby bránit.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.