Jak ochránit vlastní majetek? Pomůže prevence i bezpečnostní specialista

PR článek

Fotolia_190704366_XSBezpečnostní systémy ochrání váš majetek

Odjezd na dlouho plánovanou dovolenou se rychle blíží, cestovní horečka stoupá a vy se balíte na poslední chvíli. Často se stává, že lidé ve spěchu zapomenou na jednu z nejdůležitějších věcí. Máme na mysli zabezpečení bytu či domu před případným zlodějem. Ostatně, krádeže jsou v době dovolených poměrně časté.

Domácnost ochrání bezpečnostní systémy i preventivní opatření

Jak tedy majetek v době vaší nepřítomnosti spolehlivě ochránit? Základem je příliš se nechlubit. Jedná se o jednu ze základních rad. Dříve se toto doporučení primárně vztahovalo na veřejná místa jako například supermarkety nebo pracoviště. Dnes se však významně týká také sociálních sítí, na kterých má navíc mnoho uživatelů veřejné profily. Právě proto nedoporučujeme sdílet konkrétní informace či fotky v reálném čase přes Facebook, Instagram či další podobné služby. O plány dovolené se podělte jen s příbuznými či sousedy, kterým věříte, aby za vás případně vybírali poštovních stránku.

Další možností, jak zabezpečit váš majetek před odcizením, je oklamat potenciálního zloděje. Na trhu najdete například speciální spínače do zásuvky, které ve zvolených intervalech rozsvěcují a zhasínají světla, což vytváří přesvědčivou iluzi, že se v bytě či domě zrovna někdo nachází. Na podobném principu funguje přístroj, na kterém je nahraný například věrohodný psí štěkot, který se opět v náhodných intervalech sám od sebe spouští. Pomůže také jednoduchý trik se žaluziemi. Stačí je na pár oknech mírně odtáhnout. Případný zloděj si bude myslet, že je příbytek obývaný, neboť do něj někdo vpouští denní světlo. Alternativně můžete nainstalovat automatické ovládání žaluzií, díky němuž se budou po nějaké době sami zavírat a otevírat.

Nejzákladnější a zároveň velmi účinnou obranou proti zlodějům je prevence. Proto se vždy ujistěte, že jste před odchodem z domu pečlivě zavřeli všechna okna a zamkli za sebou dveře. V případě bytových domů je velmi důležité nenechávat otevřené vchodové dveře, což se bohužel velmi často stává. Nejen, že tím zlodějům usnadníte přístup k bytovým jednotkám, ale také ke sklepním kojím, které se pravidelně stávají jejich terčem. Dalším preventivním opatřením je pořízení kvalitních bezpečnostních dveří a zámků. Spolehnout se můžete také na různé bezpečnostní a kamerové systémy, které ochrání celý váš dům či byt. Tyto systémy navíc v dnešní době bývají propojené s chytrým telefonem nebo tabletem, takže můžete mít informace o zabezpečení vašeho bydlení neustále po ruce.

Firmy se mohou spolehnout na bezpečnostní služby specializovaných agentur

Uchránit firemní areál není vůbec jednoduché. Velká rozloha obvykle poskytuje více příležitostí, kudy by mohl zloděj nestřeženě proniknout dovnitř, s čímž jsou pochopitelně spojené vyšší náklady na kvalitní bezpečnostní zařízení. Podnikatelé proto často využívají služeb specializovaných bezpečnostních agentur či soukromých detektivních kanceláří, které ve svém portfoliu nabízí hned několik různých služeb v oblasti ostrahy objektů.

V soukromých detektivních kancelářích často pracují profesionální a vyškolení hlídači, kteří mají navíc s podobnými zakázkami mnohdy bohaté zkušenosti. Nabízí se hned několik možností, jak o ochraně objektu přistupovat. První z nich je hlídání prostřednictvím pevného stanoviště. V takovém případě strážný monitoruje objekt z jednoho místa, kde na monitoru sleduje záznamy kamer, které jsou rozmístěné po areálu. Pokud dojde k nedovolenému vniknutí nebo narušení bezpečnosti, strážný má za úkol osobně zamezit vzniku škody podle bezpečnostních instrukcí a řádného vyškolení.

Zabezpečení objektu lze řešit také obchůzkovou ostrahou. Pracovníci bezpečnostní agentury v předem stanovených intervalech obchází hlídaný objekt, po němž jsou rozmístěny elektronické čipy, s jejichž pomocí se strážný hlásí a potvrzuje svou aktuální pozici. Po dohodě s klientem lze využít také služby psovoda se služebním psem.

Již jsme zmínili, že kvůli velké rozloze některých objektů není možné spolehlivě kontrolovat celý areál. Z toho důvodu lze na problematických místech instalovat bezpečnostní kamery, které budou nepřetržitě monitorovat budovy, kanceláře, banky, obchodní centra či areály firem. Na riziková místa může bezpečnostní technik umístit také signalizaci v případě požáru nebo výpadku proudu.

Řešením může být také tzv. kontaktní ostraha, která zajišťuje ostrahu objektu s pomocí motorizovaného hlídky, jinak řečeno patroly. Vozidlo ostrahy zajíždí do střeženého objektu v pravidelných i nepravidelných intervalech. Rozsah případného zásahu je vždy předem dohodnutý s klientem a z důvodu zpětné kontroly se o něm vede přesný záznam.

V případě zájmu o výše zmíněné služby se můžete obrátit na soukromou detektivní kancelář DFT EXPERT, která působí na území celé České republiky a dle potřeby také v zahraničí. V široké nabídce služeb naleznete mnoho možností, jak uchránit váš majetek před poškozením či odcizením.


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte