Jak na únavu, špatné trávení anebo akné? Detoxikace organismu nám zlepší zdraví

PR článek

Fotolia_62466189_XSDetoxikace organismu nám zlepší zdraví

Jsme vyčerpaní a nevíme proč. Když je v našem těle velké množství toxinů, začínají se dostavovat nežádoucí potíže. A to jak fyzické, tak psychické. Pokud nás trápí zažívací problémy, pálení žáhy anebo únava, může to být signál, že naše tělo potřebuje očistu. Detoxikace organismu nám může pomoct zlepšit zdravotní kondici a dodat energii. Očista organismu je velmi účinná a není ani složitá. Řekneme vám, jak na ni. Také vám ukážeme, jak poznat, že je naše tělo zanesené toxiny a z jakých potravin se do nás vlastně dostávají.

Lidské tělo je vybavené schopností zbavovat se toxinů. Ale v dnešní době, kdy toxinům čelíme v podstatě na každém kroku, přestávají tělesné mechanismy stačit a potřebují k tomu naši pomoc. V takovém případě je ideální zahájit očistu zevnitř.

Detoxikace organismu: jak poznat, že jsou v našem těle toxiny?

Je bez debat, že toxiny jsou pro naše tělo škodlivé. Jak ale poznáme, že jich máme v těle příliš? Nejčastěji se znečištěný organismus projevuje právě zažívacími problémy. Průjem, zácpa, nevolnost, pálení žáhy, pocit těžkosti a další příznaky můžou být zapříčiněné právě záplavou toxinů v našem těle. Toxiny způsobují také bolesti hlavy a migrény. Zapříčiňují i bolest svalů. Negativně působí na naši pleť, způsobují akné, vyrážky anebo podráždění. Pokud bojujeme s nějakými kily navíc, hlídáme si každou kalorii, pravidelně cvičíme, a přesto nehubneme, i za tím můžou stát toxiny. Mají totiž velký vliv na hormonální rovnováhu. Pokud se vychýlí, může se nám hubnout velmi těžko. Znečištěný organismus může způsobovat také zápach z úst.

Kromě toho mají toxiny na svědomí i zvýšenou únavu. S tou se setkává stále větší počet lidí a může nám zkomplikovat profesní i osobní život. Dalším významným projevem může být celková nepohoda. Netrápí nás nemoci, podle lékařů jsme zdraví, ale přesto se necítíme ve své kůži. Jsme vyčerpaní, podráždění a nemáme tolik energie, kolik bychom potřebovali. I toto může být volání našeho těla po očistě organismu. A proč se cítíme vyčerpaní? Naše tělo vynakládá většinu energie na boj s toxiny a snaží se nás jich zbavit. Proto je důležité, abychom mu v tom pomohli. Na řadu tak přichází detoxikace organismu.

Signály, že naše tělo potřebuje očistu
Vyčerpání a únava
Bolesti hlavy a migrény
Zažívací problémy
Pálení žáhy
Podrážděnost
Problémy s hubnutím
Zápach z úst
Bolest svalů
Akné a vyrážky

7 potravin, které nám zaplavují tělo toxiny

Toxiny se do našeho těla dostávají z jídla, ovzduší i půdy. Pokud jíme hodně upravovaných potravin, které obsahují chemikálie, pesticidy a konzervační látky, dostáváme tím do sebe škodlivé látky. V malé míře si s nimi naše tělo poradí. Ale všeho moc škodí.

Kofein

Díky kofeinu v kávě a energetických nápojích nám v těle výrazně stoupne hladina cukru a adrenalinu. Naše nadledvinky nám tak sice rychle navodí pocit energie, ale stejně rychle se vyčerpají. A když je opět popoženeme kávou, naše nadledvinky zatížíme a jejich činnost se zhoršuje.

Kolové nápoje

Kolové nápoje obsahují vysoký podíl cukru. To nám způsobuje výkyvy glukózy. A pokud sáhneme po dietních kolových nápojích, opravdu si moc nepomůžeme. Náhražka, kterou obsahují, má ve výsledku podobné vlastnosti, jako balzamovací tekutina.

Smažená jídla

Smažení destabilizuje molekuly oleje a produkuje volné radikály.

Pšeničné a sladké pečivo

Toxiny z pšenice se mohou dostávat do krevního oběhu. Pokud jíme příliš velké množství chleba, kvasnice nám můžou narušovat střevní mikroflóru. U buchet a koláčů přijímáme velké množství cukrů, nasycených tuků a prázdných kalorií.

Konzervy

Látky z konzerv se nám můžou dostávat do těla. Kyselé konzervované ovoce totiž může rozkládat kov. Naopak obsah konzerv s olejem, jako je třeba tuňák, do sebe vstřebává látky, ze kterých je konzerva složená. S kovy si naše játra nemusí poradit a ty pak začnou stěžovat vstřebávání minerálních látek.

Sýry

Podobně jako jiné fermentované mléčné výrobky přispívají sýry k nadměrnému výskytu kvasinek. Navíc se těžko tráví.

Šunka a uzeniny

Obsahují hodně soli a můžou narušit vstřebávání minerálních látek. Mohou také obsahovat hormony a antibiotika.

Detoxikace organismu a jak na ni

Detoxikace organismu znamená přehodnocení celého našeho jídelníčku. Hodně pijme, jezme zdravě, vyhýbejme se stresu, některé potraviny zcela vynechejme a naopak přidejme vhodné detoxikační doplňky stravy. Očista organismu může být různě dlouhá, nejčastěji mívá 3 dny anebo 7 dní. Pokud chceme očistu nejen nárazovou, ale průběžnou, vyzkoušejme doplňky stravy.

Týdenní očista organismu v 7 krocích

  1. Naplánujme si jídelníček, ve kterém nebude maso, vajíčka, uzené potraviny, sýry, bílé pečivo, káva, alkohol, limonády, černý čaj a všechno sladké.
  2. Zařaďme na jídelníček dostatek antioxidačních potravin, jako je zázvor, citrón anebo kysané zelí.
  3. Dodržujme vysoký příjem tekutin, ideální je čistá voda. Ráno zkusme vypít na lačno sklenici vody s citrónem.
  4. Jezme pouze když máme hlad.
  5. Zkusme se vyhnout veškerému stresu a odpočívat.
  6. Pamatujme na to, že detoxikace je pro naše tělo zátěž. Ideální je vzít si na tuto dobu dovolenou a relaxovat.
  7. Vyzkoušejme doplňky stravy zaměřené na očistu.

Dlouhodobá detoxikace organismu se vyplatí

Pokud zahájíme detoxikaci a poté pokračujeme v předcházejícím životním stylu, připravujeme se tím o dlouhodobé pozitivní účinky očisty. Ideální je po nárazové detoxikaci pozměnit životní styl. Do nové životosprávy je dobré zařadit také přípravky, které působí dlouhodobě. Velmi účinný a klinicky prověřený je například Enterosgel.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Gut Protect 130g EV

Výborný napoj v prášku na funkci střevního traktu Tato sypká směs…

Cena: 1190 Kč

Bylinný čaj Žena 50+ 50g EV

Směs bylin pro podporu zralých žen Detail Pro tuto směs jsme využily…

Cena: 199 Kč

Bylinný čaj Zdravý žlučník 50g EV

Směs bylin na podporu funkci žlučníku,lepší trávení a akutní potíže…

Cena: 150 Kč

Aimil Triphala - Detoxikace 60kps.

DETOXIKACE ORGANISMU BIO TRIPHALA (Trifala) je v Ajurvédě považována za…

Cena: 239 Kč

Čaj BERAN 30g, Dr.Popov

Čaj pro narozené ve znamení Berana (21.3. – 20.4.). Bylinný porcovaný čaj,…

Cena: 50 Kč

Nealholické víno Rewine White

Nealkoholické víno vhodné pro všechny příležitosti Toto nealkoholické jemně…

Cena: 199 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte