Drahokamy a jejich fascinující účinky

Drahokamy rozněžní vaši dušiDrahokamy rozněžní vaši duši

Všichni zbožňujeme jejich nádhernou záři, lesk a třpyt. Opájíme se jejich půvabem, jedinečností a zdánlivou křehkostí. Zapomínáme však na to, že patří k nejtvrdším a neodolnějším látkám na světě. A jak často si vzpomeneme na jejich zajímavé vlastnosti a účinky, v něž věřili naši předkové po dlouhá tisíciletí? Napadlo vás někdy darovat šperk ozvláštněný drahokamem, u něhož byste nehleděli pouze na krásu či cenu, ale i na jeho význam? Podívejme se spolu na několik nejčastěji věnovaných kamenů a seznamme se s jejich tajemstvím.

Král všech drahokamů – diamant

Začněme kamenem, jehož tvrdost nás nepřestává udivovat a již se snažíme všemožně napodobit. Která z žen by netoužila po romantické žádosti o ruku a po zásnubním prstýnku s diamantem? Zajisté každá dáma mimo jiné o výročích a narozeninách potají doufá, že v pěkně zabalené krabičce objeví náušnice či přívěsek ozdobený tímto králem všech drahokamů, jenž vládne znamení Berana a Lva. Jako takový pomáhá zaměřit energii správným směrem a vnáší svému nositeli do života rovnováhu. Dokáže posílit sebedůvěru a narovnat mezilidské vztahy. Je odznakem společenské prestiže a zároveň odstraňuje domýšlivost. Úchvatné, nemyslíte? Navíc si lze vybírat z různých barev, nejen z čirých kamenů.

Tvrdost diamantu je inspirací celým generacímTvrdost diamantu je inspirací celým generacím

Zázrak přírody – perla

Jihomořské, tahitské, akoya či mabe. Takové jsou perly. Drobné kuličky, které hrají různými odstíny, přičemž každá je jedinečná. Co říkáte, nepotěšili byste perlovými náušnicemi k 18. narozeninám? Nebo k úspěšně složeným zkouškám? Šperk ozdobený tímto zázrakem přírody se dokonale hodí na pohovory, společenské akce i významná jednání. Svým decentním vzhledem nezahanbí, spíše jemně podkreslí vaše vystoupení. Perly primárně ovlivňují znamení Raka a Vah, ale i ostatním zrozencům zvěrokruhu věnují svoji přízeň a vnáší jim do života pocit klidu a bezpečí. Tlumí rozbouřené emoce a vedou své nositelky ke spokojené budoucnosti a rodinnému štěstí. Perly otevírají cestu k přijetí sebe sama i se všemi nedostatky. Také si hned běžíte koupit jednu šňůru? My totiž ano!

Perly se hodí pro každou příležitostPerly se hodí pro každou příležitost

Drahokam všech králů – safír

Ve své modré podobě se objevuje v královských korunách a inspiruje umělce napříč staletími. Udivuje vzácnými variacemi, jež hrají růžovými či oranžovorůžovými tóny. Od nepaměti láká svým majestátem a oslňuje jedinečnou krásou. Kromě toho, že mu to nejvíce sluší ve zlatých přívěscích, náušnicích a náramcích, objevuje se stále častěji i jako centrální kámen zásnubních prstenů. Kámen přiřazený Býkům a Pannám totiž přináší trvalé štěstí a rozvíjí trpělivost. Jeho nositelky z něj čerpají harmonii, jistotu a bezpečí. Bažíte-li po lepších výsledcích a chcete-li se zbavit obav a podezíravosti, je safír vaší jednoznačnou volbou.

Safír udivuje vzácnými variacemiSafír udivuje vzácnými variacemi

Drahé kameny oslovují svými účinky, které rozvíjejí naše vlastnosti, či je usměrňují, pokud nás v životě omezují. Při vybírání šperků se proto zaměřte i na možný přínos drahokamu, který vám padl do oka. Zelený smaragd prohlubuje intuici, ohnivý rubín se zaměřuje na lásku a sexuální přitažlivost stejně jako červený granát. Topaz odhání chmury a předestírá svět plný nekonečných možností. A takhle bychom mohli pokračovat do nekonečna. Vydejte se s námi na cestu osvětlenou jasem drahého kamení a objevte pro sebe to pravé.


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte