Domácí tinktura ze saturejky

saturejkaCo budeme potřebovat?

  • nať ze saturejky
  • vysokoprocentní alkohol

Domácí tinktura ze saturejky - recept

Nať ze saturejky si vložíme do nádoby a zalijeme alkoholem tak, aby byla saturejka ponořená. Nádobu uzavřeme a necháme stát na tmavém a suchém místě 3 - 4 týdny. Každý den pořádně protřepeme. Poté tinkturu ze saturejky slijeme a můžeme užívat.

Domácí tinktura ze saturejky - léčivé účinky

Saturejka zahradní pochází ze Středomoří, u nás ji tedy najdeme jen na zahrádkách. Tam se jí ale daří, saturejka se totiž hojně využívá nejen v bylinkářství, ale také při vaření. Přidává se k pečené zelenině, masu nebo do teplých salátů. Je hodně aromatická, a tak to s jejím dávkováním nesmíme přehánět. I v bylinkářství má saturejka hned několik pozitivních účinků. Harmonizuje trávicí soustavu a pomáhá od nadýmání a dalších nepříjemných trávicích obtíží. Tinkturu ze saturejky můžeme užívat po kapkách po poradě s lékařem, případně ji použít v domácí kosmetice.


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Tinktura z listu ginkgo biloba

Co budeme potřebovat? hrst lístků jinanu dvoulaločného (ginkgo biloba)…

Cena:  Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte