Domácí kozlíková tinktura

Co budeme potřebovat?

  • kořen z kozlíku lékařského
  • vysokoprocentní alkohol

Kozlíková tinktura - recept

Na tento recept budeme potřebovat už usušený nebo čerstvý kořen kozlíku lékařského. Ten si můžeme vykopat z dvouleté rostliny v květnu nebo na podzim. Kořen z kozlíku si očistíme a nakrájíme na malé kousky nebo nastrouháme na struhadle. Vložíme do menší nádoby a zalijeme čirým alkoholem. Necháme na tmavém místě macerovat měsíc a každý den protřepeme. Po 4 týdnech tekutinu slijeme a užíváme vnitřně po kapkách, nejlépe po konzultaci s odborníkem.

Kozlíková tinktura - léčivé účinky

Kozlík lékařský má krásné květy, v bylinkářství se ale užívá jeho kořen. Ten je účinný především na bolavé klouby a revma. Takto postižená místa můžeme potírat kozlíkovou tinkturou. Bylina se také využívá proti stresu a nervozitě. Zklidňuje totiž tělo i mysl a pomáhá i proti úzkosti, nespavosti a vnitřnímu neklidu.

 


Stáhnout v PDF

Přečteno: 236x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Pálení živým plamenem a především tím ze dřeva údajně začíná prožívat svou renesanci?

Jestli pálení dřevem začíná prožívat renesanci, to Tomáši nevím. Ve Francii potkáš spoustu výborných keramiků, které to vpodstatě nezajímá.
Ale naopak v La Borne byl vždy výpal dřevem prioritní.
Už to krásné muzeum - novostavba volně přecházející do lesa, zakončená dvouma pecema na dřevo. http://ceramiquelaborne.org/index.html
Navíc La Borne je v… celý příspěvek

Ono to bylo myšleno s tou renesancí jako hozená rukavice k diskusi, ale díky za odkaz, jen se dobře neotvírá a nenašel jsem ani obrázek domu u lesa s pecemi. Každopádně díky za příspěvek.t

asi jsem to špatně zkopíroval. Zde by mělo být záběrů do muzea a na muzeum víc.

www.darchitectures.com/centre-ceramique-contemporaine-de-la-borne-henrichemont-a1253.html

Díky, skvělej domeček pro keramiku :-)