img

Trápí vás pupínky? Léčba akné, co doopravdy pomůže

Akné nestresuje jenom dospívající. Je problémem i dospělých. Průzkum ukázal, že většina dospělých by se radši potýkala s vráskami, než s akné. A není divu. Kromě toho, že se objevují nepříjemné jizvy po akné a bolestivá zanícení, akné hlavně snižuje naše sebevědomí. Ale můžeme s ním jednou provždy zatočit. Poradíme, co pomáhá na akné. Ať už je to akné na zádech, obličeji anebo jiných místech, můžeme s ním bojovat. Správná léčba akné totiž opravdu existuje.

Čtěte také:

Zatočme s alergiemi jednou provždy. Zbaví nás jich detoxikace a očista organismu

Léčba akné? Pravidelná péče je základ

Někdy je akné pouhé podráždění pokožky, někdy dlouhodobý hormonální problém. Zkusme si všímat, kdy se akné objevuje. Pomůže nám to zjistit, jaká léčba akné je nejlepší právě pro nás. Bohužel, většinou pouhé čištění pokožky nezabírá. Proto je nejlepší zavést důkladnou a účinnou rutinu v péči o pleť.

Čistěme pokožku ráno a večer. Pokud nosíme make-up, sundejme ho hned, jak přijdeme domů. Léčba akné musí být pravidelná. Dobrým pomocníkem jsou antibakteriální přípravky.

Nepoužívejme agresivní kosmetiku, která pleť vysušuje. Úplně se vyhněme přípravkům obsahujícím alkohol.

Po přípravcích proti akné použijme jemný a hydratační krém, ideálně proti akné. Účinný je například krém z organické aloe vera. Je navíc i antibakteriální.

Jemný peeling nám pomůže zanešení pleti odstranit. Ale pozor, hrubý peeling naopak může pleť podráždit. Léčba akné se pak ztěžuje.

Pupínky nevymačkávejme. Můžou způsobit ošklivé jizvy po akné. Pokud si nemůžeme pomoc, důkladně ránu vydezinfikujme.

12 zaručených tipů, co pomáhá na akné

Není akné jako akné. Zatímco některým z nás se akné objeví příležitostně nebo se na tváři objeví pouze pár pupínků, jiní máme akné v podstatě pořád. Určitě jsme zjistili, že doporučení ostatních na naše akné málokdy platí. Je to proto, že existuje celá řada druhů akné. A proto je také léčba akné u každého jiná. Co platí pro všechny je, že léčba akné musí být celková. Jak zvnějšku, tak zevnitř. Co pomáhá na akné?

1. Změňme životní styl

Pravidlo, které slyšíme skoro pořád. Ale na akné opravdu platí. Dostatek spánku zajistí, že si pokožka přes noc odpočine a bude mít čas se vyčistit. Pokud kouříme, tělo si zaplavujeme škodlivými látkami, které se dostanou i do naší pleti. Zbavování se toxinů je v tom, co pomáhá na akné, klíčové. Dostatečná konzumace zeleniny a ovoce nám zase dodá spoustu vitamínů a minerálů, které pokožce dají vitalitu. Zkusme proto popřemýšlet, v čem by náš životní styl šel zlepšit. Pokožka to uvítá a léčba akné bude účinnější.

2. Pijme hodně vody

Voda tělo nejenom hydratuje. Pomáhá mu zbavovat se škodlivých látek, které nám zanáší pleť. Jako léčba akné je nezbytná, podporuje samočistící procesy organismu. Voda je proto jedním z nejdůležitějších kroků, co pomáhá na akné. Zkusme si hlídat pitný režim. Alespoň dva litry denně nám opravdu mohou pomoci.

3. Při boji s akné nezatěžujme tělo toxiny

Kouření, alkohol, sladkosti, průmyslově upravené potraviny, přepálené jídlo a další škodlivé látky způsobují výskyt akné. Pokud se nechceme svých sladkých neřestí zbavit úplně, alespoň je omezme. Léčba akné na zádech i obličeji bude hned snadnější.

4. Čistěme játra, pro léčbu akné je to nezbytné

Játra jsou orgánem, který naše tělo čistí od škodlivých látek. A tedy i klíčem k tomu, co pomáhá na akné. Pokud játra nefungují správně nebo jsou zahlcená toxiny, projeví se to i na naší pleti. Na trhu najdeme nejeden přípravek na čištění jater. Ideálně si vyberme opravdu účinný a organický, jako je například koncentrát z aloe vera.

léčba akné aloe vera koncentrát

5. Pořiďme si doplňky stravy

Máme za to, že pokožku je třeba čistit zvenčí. Ale pravdou je, že musíme dbát i o organismus celkově. Vitamíny a minerály totiž můžou akné zničit úplně. Jejich nedostatek naopak může vznik akné zapříčinit. Proto by je naše léčba akné neměla opomíjet. Vitamín A ničí volné radikály, podporuje hormonální rovnováhu a působí protizánětlivě. Nedostatek vitamínu B5 se projevuje právě jako akné. Vitamín B6 nastolí rovnováhu hormonů, stejně jako vitamín B12. Biotin je pleti prospěšný celkově a vitamín E zabraňuje vzniku pupínků. Vitamín C navíc podporuje uzdravování jizev. Z minerálů je nám prospěšný selen a zinek.

6. Sluníčko pomáhá na akné na zádech i obličeji

Na akné je sluníčko náš nejlepší přítel. Sluneční paprsky se s akné můžou vypořádat rychle a účinně. Ať už máme akné na zádech nebo na pleti, zkusme postiženou oblast vystavovat slunci alespoň půl hodiny denně. Uvidíme, že slunce je zaručeným pomocníkem, co pomáhá na akné. Nezapomeňme na opalovací krém.

Pozor ale na zákeřné jarní sluníčko.

léčba akné slunce

7. Hlídejme si, co přijde do kontaktu s pletí

Některá kosmetika může pleť podráždit anebo ji zanést. Dobře pozorujme, jestli nám některé druhy kosmetiky, co máme doma, neškodí. Ale nejsou to jen make-up a krémy. Pokud si na pleť saháme špinavýma rukama, máme k tváři přitisklý telefon plný bakterií anebo se pohybujeme v zakouřeném prostředí, jen pleti škodíme. Léčba akné pak přijde vniveč.

8. Při léčbě akné vyzkoušejme aloe vera 

Aloe vera je silným přírodním detoxikantem. Navíc poskytuje tělu vitamíny, které léčba akné nezbytně vyžaduje. Nejenom, že zabraňuje jeho vzniku a pokožku čistí, ale díky aloe vera se rychle zahojí jizvy po akné. Ale pořiďme si přípravky z organického, za studena lisované aloe vera. Co pomáhá na akné, je například čistý Aloe Vera Gel.

léčba akné aloe vera gel

9. Nebojme se poradit s dermatologem, co pomáhá na akné

Některé druhy akné sami nevyřešíme. Zejména pak hormonální akné. Dermatolog nám pomůže přesně určit, jaký druh akné máme. Podle toho se pak volí správná léčba akné. Navíc nám může předepsat krémy a léky, které na akné zaberou.

10. Zajišťujme pokožce hydrataci

Léčba akné někdy může spočívat v co největším vysušením pleti. Ale to je velká chyba. Pokud pleť jen vysušujeme a nedáváme ji potřebnou hydrataci, začne produkovat nadbytečný maz a bude podrážděná. Výsledkem je větší výskyt akné. Proto nezapomínejme na hydratační krémy.

11. Abychom se zbavili akné, vyhýbejme se stresu

Stres hraje v úspěšné léčbě akné velkou roli. Se stresem totiž automaticky přichází akné. V dnešní době se úplně vyhnout stresu nejde. Ale alespoň se o to můžeme pokusit v některých oblastech našeho života. Vnitřní klid je jedním z faktorů, co pomáhá na akné.

12. Při léčbě akné buďme vytrvalí

Často si už s akné nevíme rady. Vyzkoušíme vše a s malým úspěchem. Ale nepolevujme. Výsledky se někdy dostaví za několik týdnů, ne-li měsíců. Zkusme do našeho života zařadit co nejvíce změn, jak zvenku, tak zevnitř. Každý z nás je jiný, a proto nezoufejme. Na boj s akné nejsme sami.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Láska a vztahy

Dárek pro přítele? Žádný problém!

Dny v kalendáři neúprosně ubíhají a vy stojíte před nelehkým úkolem – vybrat dárek pro přítele. Samozřejmě ho chcete co nejvíc potěšit a ukázat mu, jak vám na něm záleží, jenže to lze jen těžko vyjádřit obyčejn...

Těhotenství, děti

Strie v těhotenství lze snadno odstranit. Jaké metody pomohou?

Strie v těhotenství zpozoruje na svém těle téměř 90 % nastávajících maminek. Tento stav způsobuje zvyšující se hmotnost během růstu miminka. Kůže se tak postupně natahuje a v jistých partiích praská. Nejčastějš...

Ezoterika

Bylinková magie: Byliny, které vám mohou v životě pomoci víc, než tušíte

Byliny jsou odpradávna využívány nejen k přírodnímu léčení, ale značná je jejich role také v magii. Bylinková magie nás může ochránit a může nám dokonce i přinést štěstí. Zjistěte, která byliny jsou pro tento ú...

Academy

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Řemesla

Řemesla dávno zapomenutá: Věděli byste, co dělal hacník a marketiér?

Řemesla byla v dávných dobách mimořádně ceněna. Do této kategorie spadá ohromný počet specializací, přičemž některé byly zachovány až do dnešních dob. S příchodem jednadvacátého století sice nedošlo k úplnému v...

Fitness

Cviky na krásné ruce podporují funkčnost těla

Tělo, které vás poslouchá je zpravidla i to, které dobře vypadá. Nestačí „jen“ držet dietu, aby zmizela tuková tkáň, je třeba také posílit svalstvo. V tom spočívá kouzlo, jež dělá pěknou postavu. Zpravidla se s...

Rozvoj osobnosti

Terapie smíchem: Cesta ke zdravému vnímání reality a získání nadhledu

Smích léčí, říká se. A možná je na tom hodně pravdy. Je až překvapivé, že pohroma, která zachvátila planetu se zaměřuje právě na dýchání a plíce, tedy symbol naší radosti a svobody. Nenechte se obrat o prostřed...

Mazlíčci

Jak na správné krmení kachen?

Kachny se staly velmi oblíbeným domácím zvířetem, které se nechová jen pro maso, vejce a peří, ale některá plemena jsou vyšlechtěna i jako okrasní ptáci. Jednotlivá plemena kachen se liší svou tělesnou konstitu...

První pomoc

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Blogeři

Pilsner Urquell den...

Dneska jsem dostala znamení shůry. Jeden nejmenovanej dopravce potravin až domů mi dovezl nákup a co jsem v něm jenom nenašla! Místo dvanácti plzeňskejch piv jsem měla v tašce osmnáct krásnejch kousků! Tímto díky za šestipack navíc! Aspoň nějaká radost v tomhle potemnělym žití. Moje alkáčský buňky zajásaly a už to nasávám. Je to jasný, střízlivá usínat nebudu...