img

Samolepky na zeď pomohou odstranit stereotyp v interiéru

Samolepky na zeď představují moderní trend v oblasti bydlení. Dříve se dekorace stěn omezovala na výmalbu nebo tapetování, dnešní doba nabízí o…

Cítíte-li, že je ve vašem obydlí něco špatně, je na čase uvažovat o změně. Občasná obměna prostředí je doporučována i psychology, kteří varují před ubíjejícím stereotypem. Ten se může projevit v jakékoliv oblasti lidského života. Výsledkem jeho působení může být podrážděnost, celkový úbytek energie a chuti do života, u méně odolných jedinců pak i sklon k frustraci a depresím.

Jak ale v domově dosáhnout změn, když nemáte čas, chuť a ani dostatek peněz na například kompletní vymalování, nákup nového nábytku či přestavbu toho dosavadního? Řešením mohou být v poslední době velmi populární samolepky na zeď, které nejsou ve svých menších provedeních finančně nákladné, ale i tak nabízí změnu, po které toužíte.

Samolepky na zeď – moderní dekorace obydlí

Samolepky na zeď představují moderní trend v oblasti bydlení. Dříve se dekorace stěn omezovala na výmalbu nebo tapetování, dnešní doba nabízí o poznání více. Samolepky na zeď plní všechny požadavky této doby, znamená to, že jich je na trhu dostatek, nabídka je velice pestrá a široká a umožňují ozdobit místnost rychlým a efektivním způsobem. Kvalitní druhy je možné aplikovat opakovaně, aby se samolepky na zeď mohly užívat například s ohledem na probíhající sezónu. Hledáte-li tip, jak řešit vánoční výzdobu vaší domácnosti, poohlédněte se po samolepkách s dekory tohoto přicházejícího nejkouzelnějšího období v roce.

Oživení interiéru pomocí samolepky na zeď

Signály, že se už doma necítíte dobře, byste neměli opomíjet. Jak už bylo zmíněno výše, stereotyp je pomalu se vkrádajícím zabijákem dobré nálady. Domov by měl být především místem, kde se cítíte sami sebou, pokud se objevují i minimální náznaky, že tomu tak není, měli byste zpozornět. Samolepky na zeď mohou problém vyřešit během několika hodin. Jsou nabízený v různých formátech, barvách a stylech – od jednoduchých geometrických tvarů, kterými lze oživit jednobarevné stěny, až k velkým fototapetám, kterými lze dodat šmrnc a jiskru i větším plochám.

Samolepky na zeď mohou být především z papíru, dále ze speciálního foto papíru a vinylu, což představuje nejdražší variantu v porovnání s ostatními, ale na druhé straně jsou takové samolepky na zeď vysoce odolné a omyvatelné. Záleží jen na požadavcích, které na samolepky na zeď budete mít. Papírové samolepky na zeď seženete velmi snadno, v běžných nákupních centrech, obchodech s nábytkem, papírnictvích atd. Vzhledem k nízkým cenám však nelze u těchto druhů zaručit, že vydrží opakované nalepení apod. Samolepky na zeď na fotopapíru jsou variantou, která nabízí o trochu větší možnosti využití a luxusnější vzhled. Poslední popisovaný typ, tedy samolepky na zeď z vinylu vypadají na zdi lépe a přirozeněji, často jako malba, avšak je třeba připravit se na to, že jejich pořízení bude znamenat vyšší investici.

Pozor na poškození nátěru

Při výběru vhodné samolepky na zeď dbejte na to, aby se jednalo o typ, který je opravdu určený pro dekoraci stěn. V opačném případě by totiž mohlo dojít k poškození nátěru, který by při odstranění samolepky na zeď zůstal ve větší nebo menší míře na ní.

Vyvarujte se proto nákupu samolepek u pochybných nebo neověřených prodejců. Vzhledem k popularitě těchto moderních dekorací se i trh zaplavuje výrobky, které se kvalitní samolepky na zeď snaží napodobit. Typickým příkladem jsou samolepky na zeď nabízené na trzích u čínských prodejců apod.

Samolepky na zeď mají všestranné využití

Nejen stěny je však možné ozdobit. Okoukanému interiéru dodáte novou tvář i polepením nábytku. Vždy je samozřejmě potřeba nezapomínat na vkus a vhodnost dané samolepky na zeď. Samolepky na zeď mohou být i tipem na renovaci starších kousků, které se potýkají s problémy, jako je například sluncem vybledlá barva, ošoupaný nátěr a drobné praskliny. Samolepky na zeď mohou být i praktickým doplňkem na zdech v dětském pokoji, kde jimi můžete utvořit číselnou řadu, abecedu či různá bludiště. Takto využité samolepky na zeď budou designovým prvkem, co je navíc zábavný a v určitém smyslu naučný. Nejen doma si však můžete zpříjemnit prostředí, co vás denně obklopuje a mělo by vás těšit. I v práci potřebujete odvádět ty nejlepší výsledky, o které se zasazuje právě i interiér a jeho vlastnosti. Samolepky na zeď vám v tomto ohledu pomohou i v kanceláři nebo dalších místech, kde svou práci vykonáváte.

Harmonie v obydlí je stěžejní pro psychiku všech, kteří v něm žijí. Samolepky na zeď mohou být účinným řešením fádnosti, která se po čase může objevit kdekoliv. Při zařizování či obměnách se také můžete řídit učením feng shui a z hlediska barevného ladění také psychologií barev. Domov je místem, kde byste neměli dělat kompromisy v otázce pocitů z bydlení, využijte samolepky na zeď jako snadno proveditelnou změnu, která vašemu domu nebo bytu dodá novou energii.

Diskuse k článku

  • Redyf

    08:56 15. 3. 2017 0
    Zcela souhlasím s tímto článkem :) Já mám na zdi například tři pampelišky, a dává mi to takový zvláštní pocit klidu. To byste museli vidět na vlastní oči, abyste to pochopili...
  • Michal Horký

    14:07 27. 8. 2014 0
    Zkusil jsem samolepky nalepit do obýváku a do ložnice. Výborný efekt, pokoje se staly hned zajímavější a hned se tam tráví čas mnohem lépe. Samolepky jsem vybral na http://samolepky-ihned.cz/ :)