Angína v létě je častým důsledkem klimatizace. Co pomáhá na angínu?

Angína v létě není neobvyklá. Jaké jsou příznaky a co na ni pomáhá?

Angína v létě není ničím neobvyklým, i když leckoho může překvapit, jak je možné, že v tak krásném a teplém počasí někdo onemocní. Virové či streptokokové angíny se neobjevují jen v typickém zimním období, ale i v létě, kdy působí spousta rizikových faktorů, které mohou angínu způsobit. Jak se s takovou letní angínou vypořádat a co na ni nejvíce platí?

Druhy angíny, které se vyskytují i v létě

Angínu mohou vyvolávat jak bakterie, zejména streptokokové bakterie, tak i viry nebo případně kvasinky. Streptokokové angíny se vyskytují nejčastěji a mohou být i hnisavé, nebo chronické. V těchto případech je nutná léčba antibiotiky a také důsledná prevence či dlouhodobá léčba a detoxikace. Virové angíny vznikají méně často a spíše jako následek virózy, kdy se viry také usadí v krku a vyvolají zánět. Virová angína se přenáší kapénkovou infekcí a užívání antibiotik je v tomto případě zbytečné. Někdy může angínu vyvolat i rozsáhlá kvasinková infekce, třeba jako důsledek užívání antibiotik a přemnožení plísní v těle.

Existuje i závažnější spálová angína, která se projevuje i vyrážkami po těle (hrudník, vnitřní strana končetin nebo podbřišek) a typicky malinovým zbarvením jazyka s bílým povlakem, který se po pár dnech začne loupat. Inkubační doba spálové angíny trvá až pět dnů a tato angína se objevuje často u malých dětí. Spálovou angínu je nutné léčit antibiotiky.

Čtěte také:

Rostlinná strava není pro každého. Jak na bílkoviny ve stravě a potřebujeme i maso?

Angína – příznaky

Mezi typické příznaky angíny patří:

  • silná bolest v krku
  • zvětšené uzliny
  • bolest a škrábání v krku při polykání
  • zarudnutí a otok krčních mandlí
  • čepy na mandlích
  • celková únava a schvácenost
  • zvýšená teplota nebo horečka
  • bolest hlavy, uzlin a krční páteře

Angína příznaky

Angína v létě – příčina a rizikové faktory

Angína v létě dokáže člověka pěkně potrápit. Mezi hlavní rizikové faktory patří prudké změny teplot, které na člověka vůbec nepůsobí dobře. Může jít například o častý pobyt v klimatizovaném prostředí, nebo když uhřátý člověk skočí do ledové vody či se napije ledového nápoje, dá si ledovou tříšť. Právě tyto prudké teplotní rozdíly, které mohou být až o 20°C (35°C na slunci a 15°C v klimatizovaném prostředí s ledovým foukáním přímo na vás), způsobují lidem nastuzení a následný sekundárně vzniklý zánět jako důsledek snížení tělesné obranyschopnosti. Tělo dostává teplotní šok a začne se chovat nepřiměřeně a spouští poplach. Kromě angíny totiž díky výrazným teplotním skokům organismu hrozí také další zdravotní následky a potíže.

Ideální je vždy pít spíše vlažné nápoje, anebo jen přiměřeně studené. V oblastech, kde je velmi velké horko, jsou lidé zvyklí popíjet teplý čaj, který – ač se to zdá neuvěřitelné – ochlazuje. Rovněž v případě koupání by neměl být obrovský teplotní rozdíl mezi teplotou vody a teplotou vzduchu. Pokud máte sníženou obranyschopnost, trpíte revmatismem a bolestmi páteře a máte sklon ke chronickým onemocněním dýchacích cest, zánětům dutin či chronickým angínám, měli byste se klimatizovaným místům vyhýbat co nejvíce to jde, nejlépe jako čert kříži.

Jak se vyhnout angíně v létě? Nepijte chlazené nápoje, ale čaj.

V létě také dbejte větší opatrnosti na kvasinky a plísně, které vznikají mnohem častěji jako důsledek horkého a vlhkého prostředí, zapaření různých tělesných míst a podobně. Při napadení trávicího traktu kvasinkami a plísněmi, počínaje střevy či pohlavními orgány, může dojít také ke kvasinkové infekci krku – kvasinkové angíně.

Co pomáhá na angínu?

V případě chronických angín je potřeba také dbát na prevenci, kromě výše uvedených opatření, jak předcházet angíně v létě, dbejte i na to, abyste se vyhýbali alergenům, které vám způsobují potíže – může jít hlavně i o potravinové alergeny, které vám mohou podněcovat rozvoj chronických zánětů v krku. V případě opakovaných streptokokových angín se člověk nevyhne častému užívání antibiotik, což stejně jako odstranění krčních mandlí, které lékaři někdy doporučují, nebývá pro organismus zcela bez následků.

Po angíně mohou v těle zůstávat a opakovaně narůstat ložiska streptokoků. K očištění od streptokokových toxinů pomůže bioinformační preparát Kok od firmy Marion. Pokud se léčíte antibiotiky, v těle pak po jejich užívání zůstává a dále se usazuje spousta toxinů i kvasinek. Proto je vhodné po jejich dobrání a ukončení léčby zapojit preparát Anbio, který organismus vyčistí od těchto nežádoucích látek. Především je potřeba dát do pořádku zažívání a nejíst moc cukrů, pro úpravu střevní mikroflóry, která je nezbytná pro správnou funkci imunitního systému jsou ideální preparáty Anti-Anti B a Mun. Informačně aktivují obranyschopnost organismu. V případě kvasinkových infekcí je také užitečný preparát Myk, který pomáhá s detoxikací od různých druhů plísní. 

Lichořeřišnice větší pomáhá na angínu a likvidaci streptokoků.

V neposlední řadě vám může být prospěšný preparát Imunokomplex, protože po nemocích v organismu zůstávají právě nevyloučené imunokomplexy. V kombinaci s preparátem Mitox, který stimuluje detoxikaci po mikrobiálních infekcích, tak účinně můžete očistit organismus po prodělané angíně a vyhnout se opakovanému onemocnění. Detoxikací totiž přispíváme k lepší funkci imunitního systému a tělo je schopné se lépe bránit dalším možným nástrahám. Pro likvidaci streptokoků je pak vhodná i lichořeřišnice větší v podobě tinktury, anebo její listy i květy můžete rovnou pojídat ze svých letních zahrádek.

Nezapomínejte také, že první obranou linií jsou dýchací cesty, preparát Hepcirk pomáhá k tomu, aby se přes plíce nedostaly do našeho organismu žádné viry a bakterie, které způsobují angínu i jiné zdravotní potíže. Je proto vhodné myslet na tuto prevenci především s nástupem podzimu. 



Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

ÚTERÝ 14. 05. 2024
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v přibývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
STŘEDA 15. 05. 2024
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v přibývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
ČTVRTEK 16. 05. 2024
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v přibývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
PÁTEK 17. 05. 2024
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v přibývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
SOBOTA 18. 05. 2024
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v přibývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
NEDĚLE 19. 05. 2024
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v přibývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 20. 05. 2024
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v přibývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte…
více o tomto dni

Barvy aury a jejich význam

Možná jsem vídala auru i dříve, ale chvíle, kdy jsem si uvědomila, že to co vidím je aura, u mne nastala někdy...

Venkovní bouda pro kočku krok za krokem: dopřejte kočce teplý pelíšek i v zimě

chtělo by to nějakej plánek,nákres nebo něco,jinak je to k ničemu,prý krok za krokem

Fika: Originální švédský rituál kávy, bez kterého se od teď už neobejdete

Člověk, který všechno dělá ve spěchu, si vlastně neumí vychutnat život. Je dobré se plně soustředit na to, co ...

Krabičková dieta – zdravé stravování bez vaření a počítání kalorií

Zdravé stravování jsem si vyzkoušela taky, objednávala jsem čtyři měsíce a s jídlem a výslednou váhou jsem spo...

Tipy, jak ušetřit při nákupu kosmetiky a neslevit na kvalitě

Hodně zajímavých slev je také na https://slevovykupon.net/

Opravdu potřebujete půjčku? Ovlivňuje vás ekonomika?

Opravdu potřebujete půjčku? Ovlivňuje vás ekonomika? Chcete zlepšit své podnikání? VO...

Přrodní látky na zvýšený cholesterol

Výhodně a solidně k financím. Jste ve svízelné finanční situaci a nevíte kam se obr...

Nabídka rychlé a nebankovní půjčky pro každého do 24 hodin

Výhodně a solidně k financím. Jste ve svízelné finanční situaci a nevíte kam se obr...
Zobrazit všechna témata

Hledáte nejšťastnější datum svatby? Tyto dny v roce 2024 a 2025 nepřehlédněte!

Každý zamilovaný a zasnoubený pár se snaží vybrat nejen nejpohodlnější ale také nejšťastnější datum svatby. Pokud se i vy v následujících měsících či letech plánujete vzít, máme pro vás několik tipů od astrolog...

Více než jen hra: Proč je společná hra s dětmi tak důležitá

"Kdo si hraje nezlobí," praví staré přísloví, které v sobě skrývá hlubší pravdu než se zdá na první pohled. Společenské hry nejen sbližují a učí, ale také podporují propojení rodinných vztahů. Hra není pouze zá...

Chcete se naučit létat? Návod, jak získat pilotní průkaz

Máte rádi létání a toužíte po tom, že byste se jednou mohli sami prolétnout nad svojí domovinou? Případně, že by se létání stalo vaším zaměstnáním? Všechno je možné a téměř v jakémkoliv věku. Láká-li vás předst...

Věříte v paranormální jevy? Psychologická fakta možná vaše přesvědčení vyvrátí

Proč i v 21. století věří stále tolik lidí na paranormální jevy? Psychologové mají na toto téma jasné vysvětlení, které vás možná ve výsledku překvapí. Nehledejte za ním však nic „duchařského“ ani abnormálního,...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Šerm: Historie snoubená se sportem i uměním. Chcete se naučit šermovat?

V šermu je ukryto kus historie a rozhodně má své kouzlo. Jde ale především o sport, při kterém se zapojí do práce celé tělo i naše mysl. Šerm rozvíjí koordinaci, hbitost, rovnováhu, flexibilitu, sílu a podporuj...

Umíte správně dýchat? Hluboké dýchání může vyřešit mnohé zdravotní problémy

Správný jídelníček, snížení nadváhy, cvičení, popíjení bylinek nebo meditace. To všechno jsou metody, které naše zdraví mohou prokazatelně zlepšovat. Pro pevné zdraví je však nezbytné i systematické snižování č...

Krémová polévka s krůtím masem a divokou rýží – vhodné pro diabetiky

Ve velkém hrnci (na středním plamenu) rozehřejte olej. Přidejte pokrájené houby (žampiony), celer, mrkev a šalotku. Vše promíchejte a restujte asi 5 minut. Dále vsypte do hrnce hladkou mouku, sůl, pepř a opékej...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Pocit vysvobození

Dneska bych si tu dovolila pár řádek o pocitu vysvobození. Každej si pod tim představí něco jinýho, ale já pod tim vidim jediný - vyjdeme ze svazujících myšlenkovejch okovů, který maj podobu strachu, předsudků, zloby, smutku a bůhví čeho ještě. Tyhle okovy si ostatně nasazuje téměř každej člověk zcela dobrovolně a pak mu dá sakra práci s tim něco udělat - respektive se jich zbavit.