Vyzkoušejte cvičení podle měsíce. Vliv měsíce vám pomůže cítit se lépe ve svém těle!

Vliv měsíce na přírodu kolem nás nelze zpochybnit, příkladem za všechny je třeba příliv a odliv. Stejně tak může vliv měsíce na sobě pocítit i člověk. Věděli jste ale, že vám měsíc může pomoci zhubnout, cítit se lépe ve svém těle a celkově podpořit vaše zdraví? Stačí věnovat pozornost tomu, v jaké fázi se měsíc právě nachází, jakým znamením prochází a na jakou část vašeho těla tedy aktuálně nejvíce působí.

Měsíc ovlivňuje stav organismu člověka i jeho psychické rozpoložení. Pokud začnete být k jeho vlivu pozornější, výrazně svému tělu pomůžete. Zbavíte organismus a tělo nečistot, nastolíte v něm harmonii a celkově nastartujete své tělo tak, aby fungovalo, jak má.

Stačí pochopit měsíční rytmus a vliv měsíce na člověka. Měsíc při své pouti prochází jednotlivými znameními a v každé fázi působí na jinou část lidského těla. Tajemství správného pohybu s nejlepším účinkem pro vaše tělo a zdraví tak tkví v jeho vhodném načasování. Pokud tedy v dané dny uděláme něco dobrého pro partii, kterou měsíc právě ovlivňuje, účinky se znásobí.

Abyste věděli, kde se zrovna měsíc nachází, pomůže vám lunární kalendář.

Cvičení podle měsíce pro každé znamení přehledně

1. BERAN A BÝK

Měsíc nejprve prochází znamením Berana. V tyto dny byste se měli věnovat oblasti hlavy. Vyzkoušet můžete masáž kořene nosu, uší a očí. V dalších dnech se měsíc přesouvá do znamení Býka a působí na dolní část hlavy, krk a šíji. Lehněte na záda a krk podložte srolovaným ručníkem. Snažte se krkem na ručník jemně tlačit, vydržet tak pár vteřin a poté povolit. Poté zkuste střídavě rukama zboku jemně tlačit na hlavu, krční páteř přitom držíte rovně. Na závěr hlavou jemně zakývejte.

2. BLÍŽENEC A RAK

Během průchodu znamením Blíženců se vliv měsíce přesouvá k ramenům a pažím. Cvičení podle měsíce v tyto dny spočívá v jejich kroužení. Po cvičení natáhněte paže před sebe a vystrčte záda do kočičího hřbetu, předloktí přitiskněte k uším.

V dalších dnech měsíc prochází znamením Raka a působí zejména na hrudník. Zvedněte paže do jeho úrovně, pravou rukou chytnete levé předloktí a naopak, poté se snažte oběma rukama tlačit paži směrem k lokti. Chvíli vydržte, poté vydechněte a povolte.

Vliv měsíce na cvičení znásobí jeho efektivitu

3. LEV A PANNA

Měsíc procházející znamením Lva ovlivňuje srdce a krevní oběh. Zkuste proto jemnou masáž srdečního meridiánu, který začíná u malíčku a vede po vnitřní straně paže až do podpaží. Prsty opačné ruky jemně přejíždějte po této oblasti, dokud vám to bude příjemné.

Vliv měsíce v Panně můžete pocítit na trávicích orgánech. Při cvičení podle měsíce si v těchto dnech lehněte na záda, nohy pokrčte do pravého úhlu a chodidla nechte na zemi. Zvedejte hlavu, trup, ramena a paže tak daleko, kam vám to půjde bez přílišné námahy.

4. VÁHA A ŠTÍR

Jakmile měsíc prochází Váhami, působí zejména na oblast boků. Ležte na zádech a zkuste vytáhnout co nejdál patu jedné a pak druhé nohy, špičku přitom držte směrem vzhůru. Dále si stoupněte a přitáhněte koleno k hrudníku, chvíli vydržte a vystřídejte nohy. Cvičení podle měsíce ve znamení Vah zakončete tak, že si lehnete na bok a vrchní nohu zvednete propnutou vzhůru. Vydržte v této pozici, pak vyměňte strany a cvik zopakujte.

Ve znamení Štíra měsíc ovlivňuje močové cesty a pohlavní orgány. Lehněte na záda, pokrčte nohy a ruce položte podél kolen a tlačte je směrem k sobě dovnitř. Po chvíli povolte, překřižte ruce a položte je na vnitřní strany kolen. Nyní zkuste tlačit směrem ven. Dále pokrčte nohy, zvedněte hýždě z podložky a snažte se vydržet.

Vliv měsíce na cvičeníVliv měsíce na cvičení pocítíte na vlastní tělo.

Opakujte cvičení podle měsíce pravidelně

5. STŘELEC A KOZOROH

Ve Střelci se vliv měsíce soustředí na páteř a na stehna. Opřete se zády o stěnu a pomalu si podřepněte, aniž byste se přestali stěny opírat. Poté se položte na levý bok, zvedněte pravou nohu a pokrčte ji, vzápětí ji zase natáhněte vzhůru, rychle pokrčte a kopněte dopředu. Celé zopakujte, poté vyměňte strany. Při třetím cviku nohu v leže ohněte dozadu, chyťte ji za nárt a přitahujte několikrát k hýždím.

Měsíc v Kozorohu ovlivňuje kolena a kůži. Vyzkoušejte jemnou masáž podkolenní jamky, poté si klekněte na všechny čtyři a střídavě natahujte pravou paži s levou nohou a levou paži s pravou nohou.

6. VODNÁŘ A RYBY

Jakmile se měsíc přesune do znamení Vodnáře, působí na holeně a kotníky. Při prvním cviku se kývejte v nohou vestoje vpřed a vzad, pohupujte se ze špiček na paty. Poté se předkloňte, napněte kolena a hlavu nechte volně viset mezi pažemi. Třetím cvikem je napodobování jízdy na kole v leže na zádech. Jednoduše nohama šlapejte ve vzduchu, poté si je opřete o zeď.

Pouť měsíce končí ve znamení Ryb, v tuto chvíli působí na prsty u nohou. Prsty zatínejte a natahujte, dále jimi kývejte jimi nahoru a dolů. Následně si vsedě nebo vleže přehoďte nohu přes nohu a vrchním chodidlem opisujte ve vzduchu kruhy.

Pociťte vliv měsíce na své tělo

Nyní už víte, jak na cvičení podle měsíce. Je to jednoduché. Stačí se každý den věnovat chvíli určité části těla podle toho, v jakém znamení zrovna měsíc je. Svému tělu tak postupně dopřejete vše, co potřebuje, podpoříte lymfatický systém a činnost orgánů i smyslů, z těla odplavíte všechny nečistoty. Díky cvičení podle měsíce můžete také účinně zhubnout. Důležité je vytrvat, ale přitom nepřepínat své síly. Brzy pocítíte, jak je vám ve vašem těle skvěle.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 2186x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

RIGENFORTE kapsle pro růst vlasů 30ks

Doplněk stravy na vlasy, výživu pokožky a nehty s Biotinaxem, vitamíny,…

Cena: 172 Kč  212 Kč 

Glycerin čistý přírodní 150ml Ayumi

100% čistá a přírodní hydratace těla Kožní výhody glycerinu: hluboce…

Cena: 180 Kč  239 Kč 

Mýdlo Visaka 75g

Ájurvédské bylinné mýdlo Svěží pocit po umytí, příjemná limetková…

Cena: 49 Kč  59 Kč 

Nákupní taška ENVIROSAX® Havana

Ekologická nákupní taška vyznačující se kvalitou zpracování a nádherným…

Cena: 149 Kč  229 Kč 

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte