Rozhledny - Jihomoravský kraj: Už jste navštívili všechny?

Rozhledny - Jihomoravský kraj: Už jste navštívili všechny?

Malebnou krajinou se může pyšnit celá Česká republika. Zejména pak Jihomoravský kraj. Nabízí řadu míst, ze kterých uvidíme na široké okolí. Ke krásné vyhlídce zde lákají četné rozhledny - Jihomoravský kraj jich má skoro 50. Zjistěte, kam všude můžete ve ve volném odpoledni vyrazit na výlet.

Čtěte také:

Stezka korunami stromů je ideální výlet na léto! Bude bavit vás, i děti

Seznam všech rozhleden - Jihomoravský kraj

Rozhledny: Akátová věž, Židlochovice 

V Židlochovicích můžeme vyrazit na rozhlednu Akátová věž Výhon. Je přístupná celoročně v jakoukoliv denní dobu. Navíc se za výhled z rozhledny neplatí žádné vstupné. Rozhledna měří 17,7 metrů a má 76 schodů. Pokud máte rádi rozhledny, přečtěte si také naše tipy, na jaké stezky korunami stromů se vydat. 

Rozhledny: Alexandrova rozhledna, Adamov

Výhled na široké okolí nám nabízí kamenná Alexandrova rozhledna u Adamova. Najdeme ji poblíž Moravského krasu a uvidíme z ní na Pálavu. Je vysoká 13,9 metrů. Můžeme se na ni vydat kdykoli během celého roku. Navíc je vstup rozhledny zdarma.

Rozhledny: Anička v Jiřicích, Moravské Budějovice

Celodřevěná rozhledna Anička se nachází v Jiřicích poblíž Moravských Budějovic. Měří zhruba 12 metrů a má 44 schodů. Vyrazit na ní můžeme kdykoli po celý rok. Je poměrně nová, postavená byla teprve v roce 2011. 

Rozhledny: Babí lom, Lelekovice

Rozhledna Babí lom má dlouhou historii. Najdeme ji u Lelekovic, je volně přístupná v jakoukoliv dobu. Uvidíme z ní na široké okolí Brna z výšky 15 metrů.  

Rozhledny: Babylon u Kozárova

Věž Babylon najdeme u obce Kozárov. Vede na ni 139 schodů a z výšky 42 metrů za obzvlášť jasného počasí uvidíme dokonce až vrcholky Alp. Vstup rozhledny je zpoplatněný a návštěvníci na ni můžou zavítat v soboty a neděle od 11 do 18 hodin.  V létě pak od úterý do pátku od 13 do 18 hodin, o víkendech od 11 do 20 hodin. 

Rozhledny: Bratčická rozhledna, Bratčice - Syrovice

Raritou mezi obcemi Syrovice a Bratčice je menší šestimetrová Bratčická rozhledna. Bývalý vodojem doplnila obec Bratčice o schody a zpřístupnila široké veřejnosti. Podívat se na ni můžeme po celý rok, navíc je vstup rozhledny zadarmo.

Rozhledny: Komec, Komárov

V Komárově najdeme rozhlednu Komec. Nachází se ve sportovním areálů. Dříve bývala rozhledna pouhým komínem bývalé kotelny. Dnes má vybudovaných 154 schodů, po kterých se dostaneme do výšky 25 metrů. Z rozhledny se zpátky na zem můžeme dostat lanovkou. Dokonce můžeme zkusit na vrchol rozhledny vyšplhat po provazovém žebříku. Návštěva rozhledny je zpoplatněná a má otevřeno celoročně od 10 do 22 hodin. 

Rozhledny: Bukovanský mlýn, Bukovany u Hodonína

Velkolepá historická budova Bukovanského mlýna má i vyhlídkovou plošinu. Z nejvyššího patra mlýnu můžeme dohlédnout až na kopec Kobyla u Bratislavy. Kromě toho můžeme návštěvu rozhledny spojit s prohlídkou samotného mlýna. Rozhledna mlýnu má zpoplatněný vstup, zavítat na ni můžeme v létě od 10 do 18 hodin. Mimo sezónu pak ve stejný čas o svátcích a o víkendu a ve všední dny od 11 do 17 hodin.

Rozhledny: Radniční věž, Boskovice

Radnice Boskovic má historickou věž, ze které uvidíme na široké okolí. Vede na ni 106 schodů a je vysoká 41 metrů. Od května do září má radniční věž otevřenood 10 do 16 hodin. Mimo sezónu pak na objednání. 

Rozhledny: Burianova rozhledna, Rudka u Kunštátu

Skoro sto let stará Burianova rozhledna se nachází na kopci Milenka v blízkosti obce Rudka. Dostaneme se do výšky 18 metrů  za jasného počasí uvidíme až na Krkonoše, Jeseníky a Pálavu. Návštěvu rozhledny můžeme spojit s výletem do Jeskyně Blanických rytířů, která se u rozhledny nachází. Za malé vstupné se na rozhlednu dostaneme od úterý do neděle.

Rozhledny: Čebínka, Tišnov

Ocelový stožár, který slouží jako anténa, je zároveň rozhlednou. Rozhledna Čebínka je v blízkosti obce Čebín. Po  161 schodech se dostaneme do výšky 30 metrů a z rozhledny uvidíme až na Dukovany či Pálavu. Na rozhlednu se za menší vstupné dostaneme od dubna do října v sobotu a neděli od 11 do 17 hodin. 

Rozhledny: Dalibor, Zaječí

Rozhlednu Dalibor najdeme v okolí obce Zaječí nedaleko Břeclavi. Má 11 metrů a vede na ní 30 schodů. Uvidíme z ní Lednicko-valtický areál, Bílé Karpaty a nádrž Nové Mlýny. Je celoročně volně přístupná a hned vedle rozhledny je malá kaplička.

Rozhledny: Drahy, Javorník

Celodřevěná rozhledna Drahy se tyčí do výšky 20 metrů, ze kterých uvidíme vrcholky Chřibů. Nachází se u obce Javorník poblíž hranic se Slovenskem. Z rozhledny se můžeme kochat kdykoli, je celoročně volně přístupná.

Rozhledny: Holý kopec, Bohdalice u Vyškova

Malá rozhledna Holý kopec má pouhé 1,2 metrů, zato z rozhledny díky vynikající poloze uvidíme do širokého okolí. Je postavená na vodojemu v obci Bohdalice na Vyškovsku. Uvidíme z ní na Drahanskou vrchovinu, Hrubý Jeseník, Pálavu a Chřiby. Je volně přístupná po celý rok.

Rozhledny: Hustopeče

Dřevěná rozhledna Hustopeče je vysoká 17,4 metrů. Jak napovídá název, najdeme ji u obce Hustopeče. Vede na ni 63 schodů a z rozhledny uvidíme až na nádrž Nové Mlýny a Pálavu. Je celoročně volně přístupná.

Rozhledny: Chocholík, Drnovice

Rozhledna Chocholík je postavená v blízkosti obce Drnovice. Má zajímavou celokovovou architekturu, která sahá do výšky 23 metrů. Po 144 schodech se nám z rozhledny naskytne pohled až na Beskydy. Je otevřená po celý rok a zadarmo.

Rozhledny: Kamenný vrch, Brno Kohoutovice

Skoro stoletá betonová rozhledna se zajímavou architekturou se nachází v okolí města Brna. Výška rozhledny jsou 4 metry a je součástí lesoparku. Proto její návštěvu můžeme spojit s procházkou přírodou. Je volně přístupná po celý rok.

Rozhledny: Kraví hora u Bořetic

Dřevěná rozhledna Kraví Hora u Bořetic má čtyři patra. Po 65 schodech se dostaneme do výšky 12 metrů. Výhled rozhledny nabízí pohled na Pavlovské vrchy a nádrž Nové Mlýny. Podívat se na ni můžeme volně po celý rok.

Rozhledny: Kukla, Oslavany

Rozhlednu Kukla najdeme v blízkosti Oslavan. Bývalá těžní věž má 41 metrů, na kterou stoupáme po 152 schodech. Je součástí zábavního centra Permonium, které se bude líbit zejména dětem. Dospělí zase ocení místní muzeum u rozhledny. Kromě schodů vede na rozhlednu  i panoramatický výtah.

Rozhledny: Maják na Přítlucké hoře, Břeclav

Výška rozhledny Maják je 26 metrů, na kterou vede 108 schodů. Nachází se poblíž města Břeclav. Uvidíme z ní jak na Pálavu, tak na Rakousko. Rozhledna je celoročně volně přístupná.

Rozhledny: Malý Chlum, Obora

Rozhlednu najdeme v okolí města Boskovice. Je celodřevěná a dostaneme se na ni do výšky 7 metrů.  I pro její podobu se jí přezdívá nejvyšší posed Boskovicka. Na horní část rozhledny se šplhá po dřevěném žebříku. Je po celý rok volně přístupná.

Rozhledny: Mikulčice, Hodonín

Rozhledna se nachází v blízkosti slovanského hradiště Mikulčice, kousek od města Hodonín. Tyčí se do výšky 30 metrů a vede na ni 155 schodů. Kromě vykopávek Mikulčice uvidíme Ždánický les, Chřiby anebo velkou Javořinu. Od dubna do října je otevírací doba rozhledny od úterý do pátku od 9 hodin do 16:30. O víkendu pak od 9 hodin do 17:30. Je součástí areálu slovanského hradiště, za vstupné si tak můžeme prohlédnout i historické vykopávky a místní muzeum.

Rozhledny: Minaret v Lednicích

Součástí lednického areálu zámku je známý Minaret. Sahá do výšky 60 metrů a v Evropě je unikátem. V létě jej můžeme za vstupné navštívit od úterý do neděle od 9 do 17 hodin. Kromě vyhlídky na Lednicko-valtický areál uvidíme i bohaté ornamentální motivy v několika místnostech minaretu.

Rozhledny: Nedánov, Boleradice

Rozhledna se nachází u Boleradic. Převážně dřevěná rozhledna měří 26 metrů, na kterou se dostaneme po 105 schodech. Je zajímavá svou architekturou, tvarem připomíná přesýpací hodiny. Do rozhledny Nedánov je přístup zdarma po celý rok. 

Rozhledny: Na Podluží, Starý Poddvorov

Rozhlednu najdeme u nového Poddvorova. Je celokovová a měří úctyhodných 30 metrů. Po vystoupání po 160 schodech uvidíme z rozhledny na blízké Rakousko, českou i slovenskoou část Bílých karpat, lednicko-valtický areál a Dolnomoravský úval. Na rozhlednu se můžeme podívat celoročně.

Rozhledny: Olešnice 

Šestiúhelníková rozhledna Olešnice má celodřevěnou konstrukci. Výška rozhledny je 9 metrů a je volně přístupná po celý rok. Na vyhlídkovou plošinu se dostaneme po kovových žebřících a za dobrého počasí z ní můžeme vidět až na Jeseníky. 

Rozhledny: Ostrá horka, Soběšice u Brna

Rozhledna Ostrá horka se nachází v blízkosti Soběšic. Železná rozhledna měří 19 metrů.  Z rozhledny se podíváme na Moravský kras, Drahanskou vrchovinu a také Českomoravskou vrchovinu. Je celoročně volně přístupná.

Rozhledny: Podvrší 

Rozhlednu Podvrší najdeme v okolí obce Veselice. Kromě vyhlídky plní rozhledna ještě účel jako telekomunikační věž. Stožár sahá až do výšky 37 metrů. Z rozhledny uvidíme kromě přírody Moravského krasu také na elektrárnu Dukovany, Drahanskou vrchovinu anebo Českomoravskou vrchovinu. Rozhlednu můžeme navštívit na jaře v pátek od 14 do 19 hodin a o víkendu od 9 do 19 hodin. V létě pakkaždý den od 9 do 19 hodin. Na podzim v pátek od 14 do 18 hodin a o víkendu, a sice od 9 do 18 hodin

Rozhledny: Radošov, Veselí nad Moravou

Rozhledna s unikátní stavbou je umístěná poblíž města Veselí nad Moravou. Po 72 schodech se dostaneme do výšky 15,2 metrů. Z rozhledny uvidíme například Velkou Javořinu, Buchlovské vrchy anebo Vizovické vrchy. Vstup na rozhlednu je celoroční a zadarmo.

Rozhledny: Rozhledna Alfonse Muchy, Ivančice

Rozhledna pojmenovaná po výtvarném velikánovi se nachází v okolí města Ivančic. Měří 4 metry a uvidíme z rozhledny na celé Ivančice. Je celoročně volně přístupná.

Rozhledny: Tišnov

Impozantní stavba rozhledny Tišnov je známá také jako rozhledna na Klucanině. Měří skoro 30 metrů a vede na ní 133 schodů. Má dlouhou historii a uvidíme z ní na celý Tišnov, vrch Květnice a vrchy Babí lom a Bukovec. Je celoročně přístupná a zdarma.

Rozhledny: Rozhledna Vladimíra Menšíka, Hlína u Brna

Rozhlednu najdeme u obce Hlína u Brna. Uvidíme z ní na Pavlovské vrchy, elektrárnu Dukovany a při hezkém počasí až na Alpy. Za menší vstupné se na ni můžeme podívat v létě od úterý do pátku od 10 do 17 hodin. Najaře o víkendu a o svátcích od 10 do 17 hodin a stejně tak i na podzim. V zimě je otevírací doba rozhledny od 13 do 15 hodin.

Rozhledny: Rumburak, Bítov

Na tuto rozhlednu se můžeme jet podívat na Znojemsko. Výška rozhledny je 30 metrů, uvidíme z ní na údolí Vranovské přehrady a pokud je jasno, spatříme i Alpy. Za menší vstupné se na ni můžeme vydat každý den od května do října od 10 do 18 hodin.

Rozhledny: Slunečná, Velké Pavlovice

U obce Velké Pavlovice leží rozhledna Slunečná. Na okolí rozhledny se podíváme z výšky 15 metrů, ke kterým vystoupáme po 75 schodech. Rozhledna má zajímavou architekturu, kterou stojí za to vidět. Navíc je volně otevřená po celý rok.

Rozhledny: Stará radnice města Brna 

V centru Brna najdeme historickou radnici s vyhlídkovou věží. Je vysoká úctyhodných 62 metrů a vede na ní 173 schodů. Navíc si zde můžeme prohlédnout známého brněnského draka. Vstup je zpoplatněný a je otevřená každý den od 10 do 22 hodin.

Rozhledny: Stezka nad vinohrady, Kobylí

Bezbariérová rozhledna Stezka nad vinohrady postupně sahá do výšky 8 metrů. Nachází se v okolí obce Kobylí. Z rozhledny uvidíme na rozlehlé vinohrady a široké okolí, například na Pálavu, Hodonín anebo Bílé Karpaty. Existuje teprve od roku 2018.

Rozhledny: Travičná, Tvarožná Lhota

Rozhlednu můžeme najít v okolí Tvarožné Lhoty. Po 177 schodech vystoupáme do výšky 34 metrů. Účelem rozhledny Travičná je kromě vyhlídky i vysílač. Nabízí pohled na Pálavu, Chřiby, hrad Buchlov anebo vizovické vrchy. V létě je za menší vstupné otevřená po celý týden od 10 do 18 hodin. Na jaře a v září pouze o víkendech a o svátcích.

Rozhledny: U Křížku, Drnholec

U obce Drnholec se na okolí můžeme podívat z rozhledny U Křížku. Z 11 metrů uvidíme na česko-rakouské pohraničí anebo Pálavu. Tato rozhledna s dřevěno-kovovou konstrukcí je přístupná celoročně a zadarmo.

Rozhledny: U Jezírka, Bílovice nad Svitavou

V Bílovicích nad Svitavou najdeme rozhlednu U Jezírka. Dřevěná rozhledna svou konstrukcí připomíná posed a je celoročně volně otevřená. Navíc je součástí naučné stezky, návštěvu rozhledny proto můžeme spojit s výletem pro děti.

Rozhledny: U obrázku, Starovičky

Menší krytá rozhledna U obrázku je postavená poblíž obce Starovičky. Má7 metrů a na Pálavu a Novomlýnské nádrže se podíváme z vyhlídkové plošiny rozhledny ve výšce 3 metrů. Je celá ze dřeva a můžeme na ni vyrazit po celý rok a zadarmo.

Rozhledny: Vyšicko, Mutěnice

Rozhlednu s trojúhelníkovým půdorysem najdeme u obce Mutěnice. Dřevěno-kovová konstrukce se tyčí do výšky 12 metrů a z rozhledny se nabízí pohled na Bílé Karpaty, Chřiby, Pálavu a Bílý lom. Je volně dostupná po celý rok.

Rozhledny: Zelenkův kopec, Olešnice

U Olešnice se nachází rozhledna Zelenkův kopec. Výška dřevěné rozhledny je 7 metrů. Uvidíme z ní na Žďárské vrchy, Českomoravskou vysočinu a za jasného počasí dokonce na Jeseníky a Orlické hory. Je otevřená celoročně a zadarmo.

Rozhledny: Zlobice u Kuřimi

Na rozhlednu Zlobice se můžeme podívat v blízkosti obce Malhostovice a města Kuřim. Původně vojenská betonová pozorovací věž je vysoká 13 metrů. Otevírací doba rozhledny je o víkendech od 9 do 17 hodin

Rozhledny: Žernovník 

Rozhledna v okolí obce Žernovník je vysoká 12 metrů a vede na ni 63 schodů. Patří mezi rozhledny s dřevěno-kovovou konstrukci a uvidíme z ní na Boskovicko, Rájecko a dokonce i Jeseníky. Po celý rok je rozhledna volně přístupná.



Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

ÚTERÝ 19. 03. 2024
rak
Měsíc přibývá a putuje znamením Raka. Nevětrejte peřiny venku, zůstala by vám v nich vlhkost. Jezte jen lehkou stravu, žaludek je citlivý. Věnujte se…
více o tomto dni
STŘEDA 20. 03. 2024
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v přibývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
ČTVRTEK 21. 03. 2024
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v přibývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
PÁTEK 22. 03. 2024
lev
Měsíc putuje znamením Lva a je v přibývající fázi. Běžte na procházku, ale nepřetěžujte se, srdce je dnes namáháno více, než v jiné dny. Snažte se…
více o tomto dni
SOBOTA 23. 03. 2024
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v přibývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
NEDĚLE 24. 03. 2024
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v přibývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 25. 03. 2024
váhy
Měsíc prochází znamením Vah, dnes je úplněk. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte žádná…
více o tomto dni

Dobrý kontakt k tématu

Vratislávka – malebná obec v Jihomoravském kraji
Rádi jezdíte na kole, chodíte na pě…
Obec Kyjov: malá víska v okrese Žďár nad Sázavou
Obcí Kyjov se v Česku nachází…
Obec Lety, okr. Písek
Malebná obec Lety se rozprost…

Umělý odchov kachen: Jak inkubovat vejce a postarat se o mláďata

jak si může kachna do líhně nanést 15 vajec když se píše že starší 8 dnu jsou na nic

Černé fazole chrání srdce a rýsují štíhlou postavu. Chutnají božsky a jsou rychle připravené

Vážená paní Ellen,

děkujeme, že jste naší věrnou čtenářkou a zároveň jsme vděční za upozornění na chybu. V...

Krabičková dieta – zdravé stravování bez vaření a počítání kalorií

Zdravé stravování jsem si vyzkoušela taky, objednávala jsem čtyři měsíce a s jídlem a výslednou váhou jsem spo...

Tipy, jak ušetřit při nákupu kosmetiky a neslevit na kvalitě

Hodně zajímavých slev je také na https://slevovykupon.net/

Jarní očistná hladovka

Rád bych v březnu držel 3-4 dnní očistnou hladovku jen o vodě. Kdy začít a kdy končit?...

Výklad karet

Ahoj, človíčku :)) Následující řádky zaujmou spíše někoho, kdo je nějakým způsob...

potřebujete finanční pomoc, pokud ano, kontaktujte tuto legitimní společnost

Solidní půjčka Potřebujete úvěr na konsolidaci dluhu, hypotéku, nákup nemovitosti, zah...
Zobrazit všechna témata

Pití alkoholu a jeho účinky na fyzické i duševní zdraví

Pití alkoholu je ošemetné téma, na které bylo napsáno již mnoho vědeckých i zdravotních článků. Ve společnosti jde zpravidla o tolerované chování, obzvlášť v době narozeninových či jiných oslav. Anebo se může j...

Afrodiziaka k jídlu. Které potraviny vám zaručí dokonalý večer ve dvou?

Vkrádá-li se do vašeho milostného života šeď, nuda a všednost, pak je nejvyšší čas s tím něco udělat. To samé platí i v případě, že se objevily potíže s libidem nebo impotencí. Možností, jak stávající stav řeši...

Děti a paměť: Jak účinně procvičovat paměť u dětí?

Dětství je obdobím, během kterého lidské tělo prochází obrovskými změnami. A to nejen vzhledově, ale také v oblasti orgánů. Jedním z takových orgánů je i mozek, který při narození není plně vyvinutý. Je složitý...

Zlomeniny pánve

Pletenec pánevní je označení pro anatomickou strukturu prstencovitého tvaru, která leží na bázi páteře. Kost pánevní je párová a srůstá ve stydké oblasti. Kost je plochá a vznikla srůstem kostí kyčelní, sedací ...

Krémová polévka s krůtím masem a divokou rýží – vhodné pro diabetiky

Ve velkém hrnci (na středním plamenu) rozehřejte olej. Přidejte pokrájené houby (žampiony), celer, mrkev a šalotku. Vše promíchejte a restujte asi 5 minut. Dále vsypte do hrnce hladkou mouku, sůl, pepř a opékej...

Kvasinková infekce u psa: Jak ji rozpoznat a léčit?

Kvasinková infekce u psa bývá poměrně častým problémem. Když se včas a adekvátně neléčí, může se rozšířit a způsobovat nejedny nepříjemné kožní potíže. Ty zpravidla zasahují uši pejska, tlapky, kožní záhyby neb...

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…

Žít svý sny...

Znám hodně lidí, který celej život jen dřou nebo všechen svůj čas věnujou dětem a svýmu okolí... A na sebe zapomínaj. Anebo ztratěj smysl svýho bytí a hledaj útěchu v chlastu, jinejch drogách, nakupování, půjčování si a bůhví v čem ještě. Když nám něco vnitřně chybí, snažíme se to někde jinde najít. Neuvědomujeme si ale, že odpovědi máme v sobě po celou tu dobu. Kdy jste naposledy naslouchali sobě samým? Nemáte pocit, že děláte hodně věcí jen proto, abyste se někomu nebo něčemu zavděčili?