Diskuse: Domácí péče o lámavé nehty

Přidat nový příspěvek
 • vladka88cz

  10:22 4. 10. 2022 0
  Potřebovala bych poradit. O nehty se poslední dobou snažím dobře pečovat. Umělé nehty mi je v minulosti dost zničily, takže už nepoužívám ani laky apod. domácí manikúru jsem taky dost vypilovala, ale stejně to není ono. Nehty se pořád dost lámou a nejsou vůbec pevné. Štve mě to, protože to hrozně kazí dojem i když se o ně snažím pečovat. Co bych mohla ještě zlepšit aby byly pevnější a zdravé?
 • Luky

  10:22 17. 7. 2018 0
  Doporucuji domaci peci. Jednak je levnejsi, nikam nemusite behat, udelate si, co potrebujete, ale musite byt o trosku sikovna... Marta sepsala TOP 8 pomucek pro domaci starostlivost -- https://www.slimming.cz/pomucky-na-manikuru/
 • Lucka Z.

  13:11 3. 2. 2016 -2
  Domácí péče o nehty je sice levná a dostupná, to je pravda, ale jednou za čas bych stejně svěřila nehty odborníkům - přeci jen, stačí jim dopřát jednou profesionální péči a doma to pak "udržovat" klidně měsíc do další návštěvy. Taky na lámavé nehty trpím, tak jsem se ptala v lékárně, jestli nemají nějaké prášky nebo spíš vitamíny, a byly mi doporučeny vitamíny co jsou jak na vlasy tak nehty - už si nepamatuju značku ale stálo to kolem stovky a malé zlepšení jsem viděla, i když lépe to bylo vidět na vlasech, rychleji rostly.
 • Pavlína

  13:27 1. 2. 2016 0
  Dobrý den, mně doporučila slečna, ke které chodím na manikůru, ať v zimě hodně nosím rukavice, aby byly nehty lépe chráněné před zimou. A taky ať je denně mažu krémem na ruce. Něco na tom bude - ven bez rukavic skoro nechodím a nehty jsou na tom lépe.
 • Slávka Brno

  10:00 21. 1. 2016 0
  Pro zdravé nehty se jednak snažím dodržovat pitný režim a jíst tak nějak celkově zdravě (samozřejmě ne jenom kvůli nehtům a vlasům), ale jednou za čas, když je fakt krize, koupím si v lékárně jedny úplně obyčejné vitamíny za pár korun (nemůžu jmenovat). Jo a hodně důležité, i když se to nezdá, je chodit v zimě v mrazech v rukavicích. Pokud to nedodržujete,zkuste to dodržovat a uvidíte rozdíl (i na tom, jak se zlepší vaše suché ruce, záděry atd.).
 • Jitka Nová

  12:26 15. 1. 2016 +1
  Ahoj Evo, špatný stav nehtů mnohdy znamená že tělu chybí některé důležité látky a vitamíny. Dříve jsem jedla dost nezdravě, ale co se zdravé výživě více věnuji je to vidět i na nehtech. Někde jsem četla že nejlepší péče o lámavé nehty je zevnitř v podobě tuků - takže losos, avokádo, oříšky, semínka, olivový olej jako pravidelná část jídelníčku :-)
 • Eva M., Praha

  11:40 15. 1. 2016 -1
  Hezký den, mám dotaz týkající se péče o nehty. Máte někdo zkušenost, co pomáhá na lámavé nehty? Obzvlášť v zimním období na to dost trpím. Kamarádka mi říkala, že nejlepší péče o ruce a nehty je kokosový nebo jiný přírodní olej, kterým se nehty a okolí minimálně jednou denně promazávají, což by mělo zlepšit jejich stav. Tak to teď zkouším a jsem zvědavá, jak se to osvědčí. Díky za reakce, Eva