Diskuse: Lunární kalendář

Přidat nový příspěvek
  • Ellen

    07:58 28. 1. 2021 +1
    Dobrý den. V lunárním kalendáři máte pro dnešní den (28.1.2021) uvedeno, že je úplněk v Raku. Ale tak to není, dnes je úplněk ve Lvu ve 20 hodin 16 minut. V nové verzi lunárního kalendáře je více nesrovnalostí, ale když se na ně zeptám, nikdy mi nikdo neodpoví...
    • Dagmar - spektrum zdraví

      12:00 31. 1. 2021 0
      Dobrý den Ellen, omlouváme se, toto je chyba, kterou řešíme. Objevuje se pouze v denním přehledu, pokud v den úplňku Měsíc ještě přestoupí do jiného znamení. V měsíčním přehledu vidíte, v kolik hodin je úplněk a kdy Měsíc vstupuje do jiného znamení.
      • Ellen

        08:06 3. 2. 2021 0
        Děkuji za odpověď.
  • Ellen

    09:11 16. 1. 2021 +3
    Dobrý den, zajímalo by mne, proč v nové verzi lunárního kalendáře (v tabulce) není uveden čas novu. Dříve to tam bylo, nyní jste tuto informaci vypustili, přitom je to dost zásadní pro zjištění lunárních dnů a jejich délku. Už jsem se na to jednou ptala, hned jak k této změně došlo, ale nikdo mi, bohužel, neodpověděl.
    • Dagmar - Spektrum Zdraví

      11:32 31. 1. 2021 0
      Dobrý den Ellen, časy novoluní i úplňků na webu uvedeny jsou, vždy ve sloupci FÁZE. např. zde novoluní 13.1. v 6:02h https://www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/2021/leden
  • VLADI

    19:45 14. 1. 2021 0
    Dobrý den, našla jsem odkazy u jednotlivých měsíců, chybí mi však možnost, vytisknout si (přes stáhnutí v .pdf) celý rok 2021, s fázemi Měsíce a s piktogramy u jednotlivých dnů, v jakém znamení zvěrokruhu se ten který den Měsíc nachází obvykle 2 až 3 dny). Moc děkuji za odpověď.
    • Dagmar - SPEKTRUM ZDRAVÍ

      11:30 31. 1. 2021 0
      Dobrý den, tato možnost na našem webu není ani nikdy nebyla, lze vytisknout jednotlivé měsíce i dopředu, ty si poté můžete seskládat do celého roku.
  • Radovan

    13:41 3. 1. 2021 0
    Dobrý den. Chtěl jsem si vytisknout lunární kalendář ale nemohu najít odkaz na stažení nebo tisk. Tisk jde jen celý článek. Prosím o radu. Děkuji a přeji hezký den.
    • Dagmar - Spetrum Zdraví

      11:40 31. 1. 2021 0
      Dobrý den, pokud máte na mysli vytisknutí lunárního kalendáře na celý měsíc, pod tabulkou je možnost stáhnot v PDF a následně vytisknout. Stránka se vytiskne i s úvodním textem.