Klára Hanačíková

Láska k psaní mě provází už odmalička a přivedla mě po střední škole na Fakultu sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, kde jsem vystudovala obor Mediální komunikace a žurnalistika. Během studia jsem se ale víc než psaní věnovala televizní žurnalistice. Po ukončení vysoké školy jsem sbírala novinářské zkušenosti v regionálním Deníku. Právě tam jsem dospěla k rozhodnutí, že žurnalistice se v životě profesionálně věnovat nechci a vydala jsem se zcela jinou cestou.

Nakonec se pro mě psaní stalo pouze zálibou a příjemným odreagováním. Zajímám se především o sociální témata a zdravý životní styl. Jako ryba ve vodě se cítím v kuchyni, protože vaření a zkoušení vlastních receptů je mým největším koníčkem společně s cestováním za jídlem (a cizí kulturou) po celém světě, kde sbírám inspiraci.

V současné době si rozšiřuji vzdělání v oblasti marketingu a sociálních médií, kterým bych se chtěla věnovat profesionálně. Společně s budoucím manželem nyní také budujeme rodinné vinařství. Pocházím totiž z vinařské rodiny a víno je se mnou, stejně jako psaní, spjato už dětství.