Máte rádi masáže? Objednejte si mobilní masáže. Aroma masáž, ajurvédská nebo raději dornova? 

img

I přes zavřené salóny mohly mobilní masáže ještě ve stupni čtyři fungovat. Tedy snad by mohly být opět po 10. lednu povolené. Mobilní masáž má tu výhodu, že může proběhnout i u vás doma. Chtěli byste to vyzkoušet?

Masáž je velmi příjemnou formou relaxace. Navíc nám může značně ulevit po předvánočním shonu. Masáž dokonale zrelaxuje tělo, dodá energii, může odstranit i některé bolístky a přinese dobrou náladu. Avšak masáží je nespočet druhů. Kterou masáž si vybere vy?

Masáže a jejich historie

Pozitiva léčebných procedur byla známá už od pradávna. První zmínky o masážích se objevují v době zhruba pět tisíc let před naším letopočtem v Egyptě. Zhruba dva tisíce let poté se tahle “novinka” dostala i do Číny. Tam se úspěšně zařadily po bok akupunktury a tamního léčitelského umění. Z Číny se pak masáže začaly postupně šířit do zbytku světa. K nám, tedy do Čech, se první masážní techniky dostaly až někdy v období renesance. Netrvalo dlouho a staly se uznávanými procedurami. Masáže se zde začaly naplno rozvíjet až v 19. století.

Čtěte také:

Bowenova tlaková masáž - pro život bez bolesti a trápení

Lunární kalendář: Masáže a cvičení podle postavení Měsíce!

Čokoládová masáž: Luxusní relaxace, která zbaví stresu a omlazuje pokožku

Zdravotní výhody masáže

O tom, že masáže působí na lidský organismus blahodárně, nelze pochybovat. Masáže poskytují skvělou relaxaci, uleví unavenému tělu a harmonizují i mysl. Umí si perfektně poradit s bolestí svalů i kloubů. Aby však masáže měly skutečný zdravotní prospěch, je vhodné absolvovat je pravidelně. Tedy ideálně jednou za tři týdny až měsíc.

Vyberte si druh masáže, která vám bude nejvíce vyhovovat

Klasická sportovní masáž

Tradiční masáž, která je spíše intenzívnější. Je určená spíše pro fyzicky aktivní jedince. Pomáhá zrelaxovat bolavé klouby a svaly. Sportovní masáž zlepšuje prokrvení i okysličení organismu. Tělo po sportu díky ní lépe zregeneruje.

Reflexní masáž

Na reflexní masáž si zajděte k někomu, kdo ji ovládá skutečně dobře. Reflexní masáž vychází z čínské medicíny. Prostřednictvím určitých bodů na těle se ovlivňuje stav vnitřních orgánů. Reflexní masáž je velice účinná, ale pravdou je také to, že místy nemusí být úplně příjemná. Avšak je funkční.

Indická masáž hlavy

Vychází z tradičního indického učení a je to masáž vhodná naprosto pro všechny. V Indii se takhle masáž provádí všem, kdo navštíví tamní kadeřnictví nebo holičství. Je vysoce regenerační, uvolňuje a pomáhá předcházet bolestem hlavy.

Masáž lávovými kameny

Jde o velmi jemnou masáž, ale o to více příjemnou. Ocení ji především jedinci, kteří jsou citliví na chlad. Masáž lávovými kameny krásně prohřeje celé tělo. Zklidní tělo i mysl. A velice pozitivně působí na ztuhlé svaly zad a zejména bederní páteře.

Thajská masáž

Tahle masáž vyžaduje pořádný kus odvahy. Pravá thajská masáž není nic pro jemné povahy. Je velice intenzívní a hodí se spíše pro lidi, kteří mají s masážemi zkušenost a dochází na ně pravidelně. Thajská masáž nevynechá žádný záhyb na těle. 

Ájurvédská masáž

Pokud se rozhodnete podstoupit tuhle masáž, naplánujte si celý oddychový den. Ájurvédská masáž je procedura, která trvá i několik hodin. Předchází ji pohovor s klientem. Proto, aby masér znal jeho skutečný zdravotní stav. Samotná masáž pak dokáže zpomalit stárnutí, a také může posílit imunitní systém. To vše díky tradičním indickým bylinám, které jsou obsaženy v olejových směsích. Ájurvédská masáž odplaví stres a navodí pocit spokojenosti a štěstí. Většinou je zakončena relaxací a indickým šálkem čaje.

Holistická aromaterapeutická masáž

I při této masáži si s vámi masér bude podívat. Následně vám pak namíchá olejovou směs s esenciálními oleji přímo na míru. Aromaterapeutická masáž je velice jemná, zato ale dokáže pomoci s mnoha zdravotními obtížemi. Jde také o delší proceduru. Počítejte s tím, že masáž zabere minimálně 90 minut, často ale více.

Vyberte si masáž, která vám bude nejlépe vyhovovat

Dornova masáž

Říká se jí masáž, ale spíše jde o jemnou manuální terapii. Klouby a obratle masírovaného se pomalu a jemně uvedou do správné polohy. Při aplikaci dornovy metody se uvolňují nejen fyzické, ale i psychické bloky. Lze ji tedy považovat za jednu z cest celostní medicíny.

Havajská masáž

Setkat se můžete i s pojmenováním LOMI-LOMI. Jde o jedinečnou masáž, která se oproti ostatním jmenovaným liší v tom, že je klient masírován nejen prsty a dlaněmi, ale i předloktím. Havajská masáž je spíše pomalejší, má evokovat klidný pohyb vln na moři. Člověk je po takové masáži dokonale zrelaxovaný a odpočinutý. Havajská masáž je vhodná pro stimulaci krevního oběhu a lymfatického systému. Odstraňuje bolesti a pomáhá detoxikovat.

Lymfatická masáž

Patří mezi velice populární masáže. Existuje přístrojová a ruční. Není třeba uvádět, že kvalitně provedená ruční lymfatická masáž je nejlepší. Napomáhá nejen k odstranění celulitidy, ale je schopna léčit i chronické otoky, detoxikuje a čistí tělo. 

Autor článku: Monika PoledníkováDiskuse k článku

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.
  • Anna
    27. 2. 2023 17:17
    Já milují tantrickou masáž. Chodíme s přítelem na párovou tantru do https://redmassage.cz/ a jsme velice nadšení. Pomohlo nám to v pochopení našeho vnitřního libida a též i se to stálo jedou z největší možnosti relaxace.