Indická masáž hlavy vás dokonale zrelaxuje a zbaví stresu

img

Indická masáž hlavy, jak název napovídá, pochází z Indie a sahá velmi hluboko do historie. Jde o extrémně relaxační a uvolňující masáž. K nám se dostala až v posledních letech a stihla si už najít své fanoušky. Kromě toho, že jde o velmi příjemnou metodu, může být indická masáž hlavy i prospěšná vašemu zdraví.

Indická masáž hlavy je velice stará terapeutická metoda. V Indii se praktikuje už více než 2000 let, přibližně od roku 600 před naším letopočtem. Její nespornou výhodou je to, že nevyžaduje od maséra žádné speciální vybavení ani oleje. Jde jen o to, techniku umět a můžete masírovat kohokoliv a kdekoliv. To z ní dělá velmi dostupnou metodu, prakticky pro každého.

Jak probíhá indická masáž hlavy?

Pravá indická masáž hlavy neboli champissage je založena na starodávném léčebném systému ajurvédy. Což v překladu znamená “vědu o životě”. Ajurvéda má za to, že mysl i tělo jsou složitě propojeny, mohou se ale díky tomu navzájem ovlivňovat. Podle této teorie může tedy indická masáž hlavy nejen snížit bolest hlavy, ale zároveň i zlepšit fyzickou a duševní pohodu masírovaného. Ostatně jde o velmi příjemnou a oblíbenou wellness techniku. Klient při ní většinou sedí a celá masáž trvá zhruba 10 až 30 minut. Může být i delší. Vždy záleží na dohodě mezi masérem a klientem. Masíruje se pochopitelně celá hlava - včetně vlasů, obličej, krk, ramena a horní část zad. Indická masáž hlavy je schopna pomoci lépe se srovnat se stresem a zmírnit svalové napětí. Je skvělá především pro jedince, kteří sedí celý den u počítače. Může pomoci bolavým očím, krční páteři, ale je skvělá i při dlouhodobém pocitu přepracovanosti.

Čtěte také:

Bowenova tlaková masáž - pro život bez bolesti a trápení

Lunární kalendář: Masáže a cvičení podle postavení Měsíce!

Indická masáž hlavy jako zajímavá terapie

Indická masáž hlavy u nás sice jako samostatná masáž není příliš známá, ale velmi často doplňuje klasickou masáž, holistickou aromaterapeutickou masáž nebo dokonce techniku reiki. Zatímco u nás považujeme masáž hlavy za něco extra, v Indii se tahle masáž praktikuje od narození až do stáří. Dá se říci, že je téměř denní součástí života Indů. Masážní techniky zde ovládá hodně lidí, ale pokud byste si chtěli zajít na skutečně lahůdkovou pravou indickou masáž hlavy, pak jedině do holičství. A nejen to - indická masáž hlavy je i součástí zvláštních rituálů, jako jsou svatby nebo porody.

Indická masáž hlavy skrz oblečení

Velkou výhodu má indická masáž hlavy v tom, že není třeba se na ni svlékat, jako na klasickou masáž. Provádí se totiž (většinou) bez olejů - pokud už je olej použitý, pak se volí většinou výhradně sezamový nebo olivový olej. A masáž může být provedena i přes lehké oblečení, tedy například tílko nebo bavlněné tričko rozhodně nevadí.

Indická masáž hlavy může podpořit růst vlasů

A to není jediný benefit, který indická masáž hlavy má! Je velmi prospěšná pro vlasy - tedy pro jejich růst. Díky pravidelné masáži porostou rychleji a navíc budou mnohem kvalitnější. Jde o to, že se masáží stimuluje průtok krve do folikul, celá masírovaná oblast se uvolní a všechny potřebné živiny se dostanou tam, kam mají. Díky pravidelné masáži hlavy tak budete mít silné a lesklé vlasy.

Indická masáž hlavy a její benefity pro zdraví

Pokud vás často bolí hlava, pak pro vás může být indická masáž hlavy zajímavou terapií. Neslibujeme zázraky, ale vyzkoušet byste to rozhodně mohli. U většiny lidí, kteří na masáž chodí právě z tohoto důvodu, se bolesti hlavy výrazně snižují. Masáž totiž uvolňuje napětí a podporuje relaxaci. Navíc je silně antistresová. A radost budou mít i vaše oči. Pokud jsou hodně namáhané a často vás bolí nebo pálí, pak je dobré využít při masáži tlakových bodů na čele, kolem očních důlků a na lícních kostech. Tyto tlakové body se využívají i v případě, že jsou ucpané dutiny.

 Autor článku: Monika PoledníkováDiskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.