Trápí vás špatné zažívání? Tyto osvědčené babské rady pomohou!

img

Špatné zažívání může potkat kohokoliv v kterémkoliv věku. Způsobit ho může celá řada faktorů. Od těžkého a tučného jídla, až třeba po dlouhodobý stres a nedostatek odpočinku. Někteří lidé kupují v lékárnách léky, které snižují kyselost žaludku, nebo urychlují proces trávení. Existují však i jiné možnosti. Co takhle vsadit na babské rady a čistě přírodní zdroje?

Lidové léčitelství se těší zájmu lidí i v dnešní době. Před desítkami let, když ještě nebyly k dispozici moderní léčiva, spoléhaly na něj leckteré naše babičky a prababičky. A tak postupem času vznikly osvědčené babské rady na kdejaké neduhy. Nyní si pojďme říct, jak vyřešit přírodní cestou ono špatné zažívání.

Špatné zažívání a osvědčené babské rady: Čaj, který uleví od plynatosti

Plynatost nebo také nadýmání může život dost z znepříjemnit. Špatné trávení s tímto příznakem úzce souvisí. K úlevě pomůže níže uvedená bylinná směs, která se řadí mezi velmi efektivní babské rady. Potřebujete tyto ingredience:

Čtěte také:

Bylinky pro ženy i muže - které pomohou s podporou hormonální rovnováhy či sexuálním apetitem?

  • 1 malou lžičku sušeného fenyklu
  • 1 malou lžičku sušené máty
  • 1 malou lžičku celého kmínu
  • 1 malou lžičku sušeného heřmánku
  • ¼ litru horké vody

Léčivý roztok na špatné zažívání a plynatost jednoduše připravíte tak, že si ve větším hrníčku smícháte všechny suroviny a přelijete je převařenou vodou. Po čtvrt hodině louhování přecedíte a popíjíte po doušcích během dne.

Špatné zažívání a osvědčené babské rady: Jak vyzrát na překyselení žaludku?

Překyselení žaludku a špatné zažívání je rovněž úzce spjato. Příčinou může být nadměrná konzumace nezdravých jídel, popíjení většího množství alkoholických nápojů, kávy anebo sladkých limonád. Tyto babské rady mohou vašim problémům dát vale. Vyzkoušejte jeden z těchto čtyř tipů:

  1. Zázvorový odvar: špatné zažívání vyřeší spolehlivě zázvor. Kousek kořene oloupejte a svařte ve vodě. Pak nechte chvíli louhovat, přeceďte a neslazený roztok popíjejte během dne. Uvidíte, že se vám výrazně uleví a překyselení žaludku bude minulostí.
  2. Bazalkový čaj: zní to asi zvláštně, ale i ve formě čaje můžete bazalku konzumovat. Tradičně se používá tato bylinka hlavně k vaření italských jídel. Nezdráhejte se a vyzkoušejte bazalkový čaj. Je voňavý a vysoce účinný na špatné zažívání a překyselení žaludku.
  3. Jablko na lepší zažívání: pokud chcete předejít obtížím s překyselením žaludku, snězte denně jedno čerstvé jablko.
  4. Plnotučná hořčice nejen k uzenině: zklidňující efekt co se týká překyselení žaludku má kupodivu i plnotučná hořčice. Babské rady praví, že pouhá lžíce této směsi pomůže k revitalizaci trávení.

Zázvor je na špatné zažívání jako dělaný.

Špatné zažívání a osvědčené babské rady: Co zabere na obtíže se žlučníkem?

I bolestivý žlučník má spojitost s tím, že vás trápí špatné zažívání. V případě, že máte podezření na problémy se žlučníkem, měli byste v první řadě kontaktovat svého lékaře, který doporučí sonografické vyšetření. To by mělo potvrdit či vyloučit případné žlučníkové kameny. Pak zpravidla následuje dieta a léčba konzervativní či operativní. Jestliže však nejsou bolesti nijak sužující, můžete zkusit i alternativní zdroje. Jaké babské rady se doporučují? Inspirujte se jednou z těchto:

  1. Výluh z malin: léčivé schopnosti, co se týká podrážděného žlučníku, mají zejména malinové lístky. Dvě lžíce této rostliny (v sušené podobě ideálně) smíchejte s 200 mililitry převařené vody. Nechte roztok louhovat alespoň 5 až 10 minut a poté popíjejte scezené během dne po doušcích. Na špatné zažívání i obtíže se žlučníkem je malinový výluh doslova balzámem.
  2. Šťáva z ovoce a zeleniny: babské rady obnáší mnoho nejen léčivých, ale i zdravých tipů. Špatné zažívání a bolestivý žlučník vyřešíte i tím, že si připravíte nápoj z čerstvé ovocné a zeleninové šťávy. Tu vymačkáte v odšťavňovači z cca 4 až 5 ks ředkviček, 2 ks rajčat a 2 ks jablek.
  3. Kopřivový čaj: je obecné známé, že kopřiva do lidového léčitelství neodmyslitelně patří. Obsahuje mnoho vitamínů i minerálních látek. Bolavý žlučník můžete zregenerovat i čajem ze sušených kopřiv. Také tím vyřešíte kromě jiného špatné zažívání. Lžíci bylinky přelijte převařenou vodou (200 ml), nechte louhovat asi 10 minut a po přecezení pijte. Vhodné je zkonzumovat až 4 hrnky denně po dobu alespoň 3 až 4 týdnů.

Autor článku: Iveta Berezkinová



Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.