Zeštíhlující koupele zvládnete i doma. Vyzkoušejte následující tipy a buďte krásná!

img

Zeštíhlující koupele mohou umocnit proces hubnutí. Perfektně totiž tělo prokrví. Pokud si chcete dopřát mimořádný wellness v ekonomických podmínkách, pak vsaďte na koupel z domácích zdrojů. Poradíme vám, jaké suroviny budete potřebovat a jak je konkrétně použít. Kromě podpory hubnutí přispějete i ke krásnější pokožce a zahlazení celulitidy.

Na přípravu zeštíhlující koupele doma nepotřebujete nijak zvlášť nákladné ingredience. Dokonalé účinky bude mít například i obyčejná sůl, jedlá soda, nebo magnezium. Skvěle ovšem bude působit i koupel s hořčičným práškem, která vás prohřeje. Objevovat můžete i metody pro vás zcela neznámé. Slyšeli jste už o terpentýnové koupeli? Všechny tyto tipy naleznete níže.

Zeštíhlující koupele v praxi: Jak postupovat, aby byl účinek co největší?

Ještě, než se ponoříte do zeštíhlující koupele, zaměřte se na několik faktorů, které mohou proces redukce hmotnosti podpořit. Primárně byste před koupáním ve vaně neměli jíst. Konzumace potravin se však nedoporučuje i několik minut po proceduře. Důležité je dopřát si relax v teplých peřinách, nebo v hřejivém županu. Detoxikaci organismu můžete podpořit popíjením zeleninových šťáv nebo zeleného čaje. V případě, že se chcete zbavit brzy celulitidy, je vhodné začlenit do denního harmonogramu pohyb. Po sportu bude koupel rozhodně účinnější, protože se tělo prokrví. Frekvenci procedury volte zhruba 3x za týden. Teplotu vody si dopřejte dle libosti. Ideálně kolem 36 až 38 °C.

Čtěte také:

Rašelinové koupele jsou perfektní na detox a vyhlazení pokožky: Máte vanu? Neváhejte a ponořte se

Zeštíhlující koupele v praxi: Dopřejte si detox se solí a jedlou sodou

Výborně tělo zbavíte toxinů, když vyzkoušíte přidat do zeštíhlující koupele 200 gramů jedlé sody a asi 300 gramů jemné mořské soli. Voda by měla být rozhodně teplejší. V lázni se koupejte na nejvýš deset minut. Posléze se oblékněte do teplého pyžama, nebo županu a uvařte si bylinkový nebo zelený čaj. Kromě jiného doplňujte tekutiny i pomocí čisté vody bez bublinek. Výše uvedené ingredience lze použít i odděleně. Pravidelná sodová nebo solná koupel vaši pokožku zjemní, prokrví a také podpoří hubnutí.

Zeštíhlující koupele jsou skvělé na relaxaci.

Zeštíhlující koupele v praxi: Povolejte na pomoc hořčíkovou koupelovou sůl

Cesta k dokonalejší postavě bude o něco snazší, když do zeštíhlující koupele nasypete i hořčík neboli magnesium. Koupelovou hořčíkovou sůl jednoduše seženete v každém e-shopu lékárny či ve wellness produktech. Zakoupit si ji samozřejmě můžete i osobně. Značný efekt má dokonce i známá sůl Epsom. Do vany s teplou vodou vložte přiměřené množství koupelové soli, promíchejte a relaxujte v lázni asi 40 minut. Pro intenzivnější účinky lze použít do koupele i lžičku mletého zázvoru, který významně prokrví všechny problematické partie. Ke konci procedury proveďte manuální drenáž břicha, stehen a hýždí pomocí masážní houby či kartáče. Opět popíjejte po koupání dostatek vody, čajů a buďte v teple.

Zeštíhlující koupele v praxi: V hlavní roli hořčice

Hořčice je velmi známá pro své léčivé a prohřívací účinky. V lidovém léčitelství se například s oblibou používala proti zažívacím obtížím. Do zeštíhlující koupele je jako dělaný hořčičný prášek. Asi 100 gramů smíchejte s trochou vody a vytvořte hustější pastu. Směs pak vlijte do lázně s teplou vodou (cca 38 °C). Dobře promíchejte a uložte se ve vaně po dobu asi sedmi až osmi minut. Opakujte proceduru obden. Po vykoupání se nezapomeňte opláchnout čistou vodou. Rovněž pobývejte v teple a dodržujte pitný režim.

Zeštíhlující koupele v praxi: Vyzkoušejte terpentýnovou lázeň

Pokud jste ještě nevyzkoušeli terpentýnovou koupel, určitě tak učiňte. Kontraindikací je ovšem hypertenze, také nízký krevní tlak, těhotenství, rakovina a akutní nemoc. Kromě toho, že tato lázeň patří mezi zeštíhlující koupele, dokáže působit i na celou řadu jiných neduhů. Skvělé účinky byly zaznamenané například při chronických kardiovaskulárních, neurologických, nebo gynekologických onemocněních. Přidanou hodnotou koupele s terpentýnem je i to, že posiluje imunitu. Lázně se pak dělí na smíšenou, bílou a žlutou. Na smíšenou potřebujete do vody o teplotě cca 36 až 37 °C 5 ml koupelové emulze. Na bílou a žlutou kolem 10 ml emulze. K dostání jsou tyto produkty i pod názvem Zalmanova emulze. Doba procedury by neměla přesáhnout 7 minut.

Autor článku: Iveta Berezkinová

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.