Maderoterapie: Netradiční masáž, která zbaví celulitidy a zajistí hezkou postavu

img

Maderoterapie je intenzivní masážní technika, která využívá dřevěné nástroje, především pak ruční válečky. Takzvaná dřevěná masáž je po staletí populární zejména v asijských zemích. Avšak maderoterapie tak, jak ji známe dnes u nás, byla vyvinuta teprve v minulém století.

Dnešní maderoterapie vznikla v Kolumbii, kde ji vyvinul místní terapeut. Její označení pochází ze španělského slova “madero”, které v překladu znamená “dřevo”. Terapeut propracoval nástroje ze dřeva s hladkým povrchem a přizpůsobil je estetickým účelům. Následně je pak používat při masážích. Výsledky maderoterapie byly poměrně rychlé a výrazné. Následně se maderoterapie stala populární po celém světě.

Maderoterapie pro hezčí postavu

Maderoterapie je bezesporu revoluční masážní technikou. Oblíbená je především u žen, protože jako jedna z mála masážních technik si dokáže poměrně úspěšně poradit s celulitidou. Oproti klasickým anticelulitidním masážím a procedurám přináší mnohem lepší výsledky. Masáž-maderoterapie se provádí pomocí speciálních hmatů a přírodních, anatomicky tvarovaných, dřevěných válečků, které mají různé typy výstupků. Je známo zhruba dvacet druhů válečků, avšak nejčastěji se využívají tři základní, zbylé pak slouží jen jako doplněk na masírování různých částí těla. Maderoterapie může být rovnž nápomocna při procesu hubnutí i tvarování postavy. Využívá se také pro podporu eliminace vrásek nebo pro zmírnění stresu.

Čtěte také:

Gemmoterapie - léčebná síla pupenů

Čokoládová masáž: Luxusní relaxace, která zbaví stresu a omlazuje pokožku

Thajská masáž – relaxace, protažení celého těla i zbavení bolesti

Intenzivní maderoterapie

Počítejte s tím, že maderoterapie rozhodně nepatří mezi příjemné relaxační masáže. Je zde třeba vyvinou určitý tlak, tudíž jde o masáž poměrně silnou a intenzivní. Cílem je dané místo na těle důkladně prokrvit, čímž se urychlí látková výměna. Zároveň dochází i k jemné stimulaci lymfatického systému. Díky tomu se pak z těla začnou postupně uvolňovat nahromaděné toxiny. Tělo se tak ve výsledku zbaví nerovností, nežádoucích záhybů či ďolíčků. A efekt pomerančové kůže se postupně zmírňuje. 

Zdravotní efekt maderoterapie

Maderoterapie je masážní technikou, která má s naprostou jistotou spoustu výhod. Jednak je je to masáž, tudíž dokáže zmírnit napjaté svaly a uvolnit i případné drobné spasmy. Zároveň je schopna lehce podpořit proudění lymfy v těle a postará se i o to, že pokožka bude ve výsledku hladší. Neexistují však žádné důkazy, které by potvrdily, že jsou výsledky maderoterapie dlouhodobě udržitelné.

Při maderoterapii se využívají speciální dřevěné pomůcky

Budete-li chtít si tedy výhody maderoterapie užívat, budete muset na masáže chodit pravidelně. Případně doma pak ještě podpořit masáž speciálními krémy s citrusy nebo kofeinem, které se běžně na celulitidu prodávají. Vnitřně je pak dobré podpořit tělo ještě přírodními prostředky, jako jsou kurkuma, pepř nebo zázvor. Jde totiž o koření, které snižuje zánět v těle a podporuje lipolýzu, tedy proces rozkladu tuků.

Maderoterapie a výběr vhodného terapeuta

Jestliže si budete chtít maderoterapii vyzkoušet, pak se nejprve rozhlédněte po kvalifikovaném terapeutovi-masérovi. Není ničím výjimečným, pokud masáž za pomoci dřevěných pomůcek vydávají v salónech za maderoterapii, přitom maséři nejsou správně proškoleni. Zpočátku pak bude vhodné chodit masáž-terapii alespoň jednou týdně po dobu 3-4 měsíců. Uvádí se, že první výsledky se dostaví nejdříve za 10-12 sezení. Přičemž jedna masáž trvá zhruba hodinu. A rozhodně počítejte i s vyšší cenou masáže. Případně si můžete zakoupit i dřevěné nástroje na maderoterapii, metodu se naučit a aplikovat si ji sami na sobě. 

Autor článku: Monika PoledníkováDiskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.