Vinná lázeň a jiné netradiční koupele

img

Vinná lázeň se řadí mezi netradiční koupele, které dokonale vzpruží pokožku. Výtečně ji vyhladí a pomůže i s projevy celulitidy, jež trápí především dámy. Vhodná je též pro jedince léčící se s revmatoidní artritidou anebo při poruchách prokrvení končetin. Pokud byste si však představovali samotnou proceduru tak, že se ponoříte do vany plné vinného moku, byli byste na omylu.

Samotná vinná lázeň se skládá z více komponentů. K její přípravě se používají slupky a extrakty z hroznů, vinné kvasnice, esenciální vonné olejíčky nebo i vinné listy. Je to vskutku dokonalá relaxace pro unavené tělo. Po koupeli se budete cítit jako znovuzrození. A jaké jiné netradiční koupele je možné dopřát si v lázních českých i světových?

Vinná lázeň nejen pro krásnou pokožku

Hroznové víno je doslova nabité vitamíny a minerálními látkami. Proto je vinná lázeň vhodná nejen k regeneraci pokožky, ale také k celkové detoxikaci organismu. V některých lázeňských komplexech si můžete dokonce vychutnat u samotné koupele skleničku vinného moku dle výběru. A kdo by se měl vinné lázni vyhnout? Určitě lidé s akutními infekcemi, s onkologickým onemocněním, s alergiemi na hroznové víno či jiné složky obsažené v koupeli nebo pokud mají metabolické nemoci a léčí se s poruchami srážlivosti krve.

Čtěte také:

Zeštíhlující koupele zvládnete i doma. Vyzkoušejte následující tipy a buďte krásná!

Netradiční koupele u nás i ve světě: Za pískem do exotiky

Mezi netradiční koupele, které jsou k dostání v exotických zemích, patří jednoznačně ty písečné. Nejedná se však o klasickou lázeň jako takovou. Zajet si za nimi musíte třeba do Maroka anebo do Egypta. A jak to vlastně všechno probíhá? Terapeut vyhloubí jámu na pláži, vy si do ní lehnete a jste zasypáni jemným pískem. Pak už si jen užíváte prohřívací účinky procedury po dobu cca deseti minut. Je to údajně skvělý balzám zejména pro pacienty s revmatismem, artritidami a bolestmi zad. Cena je v přepočtu na naši měnu velmi příznivá. Jedna písečná koupel vyjde zhruba na 270 korun českých.

Netradiční koupel v písku

Netradiční koupele u nás i ve světě: Polévka nejen k obědu

Dokážete si představit lázeň, která je tvořená silným vývarem s česnekem a pepřem? Že nikoliv? Tuto raritu však můžete zpozorovat v Japonsku. Tamější lidé si tyto netradiční koupele s oblibou dopřávají k podpoření metabolických procesů. Kromě jiného je lázeň vhodná i k regeneraci pokožky. Nutno říct, že nad takovou procedurou nám Čechům zůstává stále rozum stát. Ale proti gustu… Japonci ovšem excelují i v dalších bláznivých kombinacích surovin v koupelích. Kromě polévkové lázně lze v zemi absolvovat i koupání v japonském saké (víno).

Netradiční koupele u nás i ve světě: Pro milovníky piva

Pivní lázeň patří mezi netradiční koupele dostupné i v Česku. Vždyť právě našinci patří k předním konzumentům moku pivního. Tato procedura tedy nesmí v tuzemském lázeňství chybět. Do příjemně teplé vody se přidávají standardně bylinkové extrakty, pivní kvasnice i samotné pivo. Relaxace v pivní lázni pomůže uvolnit zatuhlé svalstvo a omlazuje prokazatelně pokožku.

Netradiční koupele u nás i ve světě: Skočte do sena

Netradiční koupele mají i Italové. Ti jsou proslulí takzvanými sennými lázněmi, které jsou tamějšími obyvateli velmi oblíbené. Nesmíte být samozřejmě alergik. Seno se namáčí do vody, která má teplotu cca 40 stupňů Celsia, jedná se tedy o skutečně prohřívací koupel. Procedura trvá obvykle dvacet minut. Určená je pro ty jedince, kteří mají problémy s prokrvováním končetin, artrózou, revmatismem, nebo bolestmi zad.

Netradiční koupele u nás i ve světě: I ve zvuku se dá "koupat"

Zcela určitě lze mezi netradiční koupele zařadit ty zvukové. Zní to tak trochu prapodivně, ale má to určitý smysl. Nejedná se ovšem o klasickou lázeň ve vodě. Pouze se položíte v pohodlném oblečení na karimatku a budete vnímat zvuk gongů či tibetských bubnů, které rozezvučí terapeut. Je to jakási meditace, která pomůže harmonizovat tělo i duši. Natrefit na proceduru můžete i v českém lázeňství.

Autor článku: Iveta Berezkinová



Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.