Pomeranče

Pomeranče jsou nejen osvěžující pochoutkou, ale také vitamínovou bombou, ostatně jako všechny citrusové plody. My se na ně podíváme trochu podrobněji, a odhalíme jejich léčivé účinky.

Pomeranče a jejich léčivé účinky

Pomeranče patří mezi významný zdroj vitamínu C, díky kterému posilují naši obranyschopnost, chrání nás před viry a pomáhají jako prevence proti nachlazení. Při chřipce zkracují dobu léčení, podporují bílé krvinky v boji proti parazitům a zpomalují postup virů v těle. Látky obsažené v pomeranči napomáhají ke správnému ředění a toku krve, tím prospívají mozku a srdci. Snižují hodnotu cholesterolu v krvi, zlepšují krevní tlak a chrání před trombózou či srdečním onemocněním.

Pomeranče pomáhají i při průjmech nebo hemeroidech. Dále se oporučují i při potížích s kostmi, jako je onemocnění osteoporózou nebo křivicí. Mnohé látky mají také protirakovinný účinek.

Kromě těchto důležitých léčivých vlastností má pomeranč ještě jednu. Tou je osvěžení v horkých letních dnech a navození dobré nálady.

Kdy pomeranče škodí?

Nejnovější výzkumy ukázaly, že pojídání pomerančů v těhotenství není nejlepší nápad. Budoucí maminky tím riskují vznik ekzému či alergie u dětí. Stejné to je i s banány. Jiná studie zase říká, že aromatické a éterické látky obsažené v pomeranči zhoršují průtok krve kapilárami a tím se zhoršuje zásobování buněk živinami. Látky prý také působí negativně na bránici, dochází k zhoršení její elasticity a tím i k povrchnějšímu dýchání.

Rozbalit všechny příspěvky
Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Další léčivé potraviny

Tip na recept

všechny recepty >

Francouzské palačinky

Do mléka smíchaného s vejcem pomocí metličky zašleháme prosátou mouku se špetkou soli. Hladké těstíčko necháme v lednici odpočinout 20 minut. Na pánvi rozehřejeme olej s trochou másla a opečeme tenké palačinky z obou...

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE U ČLÁNKŮ

  • Cheesecake z ovesných vloček

    Jedním slovem katastrofa, nejsem proti zdravějším dezertů, ale tohle je naprosto bez chuti, nemastné-neslané. 3lzice medu na skoro kilo tvarohu…

  • Malinový cheesecake

    Dobrý den, já jsem ho dělala ve formě o průměru 25 ⌀. Tudíž Vám vyjde stejná výška jako je na obrázku.

  • Pomalu pečená krkovice

    Představ si, že dáš maso do pekáče a přikryješ ho tou druhou půlkou pekáče. Já používám tenhle -…

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte