Ylang-ylang a jeho použití v aromaterapii

img

Ylang-ylang je květ stromu zvaného Kananga vonná (Cananga odorata). Tento tropický strom roste na Madagaskaru a na Filipínách, ale pěstuje se také v Polynésii, Melanésii a Mikronésii. Někdy se jí říká také orchidej Indonésie. Květy jsou zelenožluté s červeným středem, rostou ve shlucích.

Květy Ylang-ylang jsou silné a účinné

Silice získaná z květů je silná, sladká a často ji najdeme v orientálních parfémech. Vůně a účinky silice z těchto květů jsou velice silné. Proto s tímto éterickým olejem zacházíme obezřetně. Pro své účinky našlo ylang-ylang své využití také v kosmetice nebo při masážích. Esenciální olej z tohoto květu je základem aromaterapie, kde má své nezastupitelné uplatnění.

Redakční tip: Díky rozlévaným parfémům to Tap si můžete dopřát radost z Vaší oblíbené vůně za zlomek ceny. Vyberte si z více než 150 parfémů, které jsou inspirovány těmi nejznámějšími světovými vůněmi. V nabídce najdete také bytové vůně se speciálními knotovými tyčinkami a vůně do auta.

Ylang-ylang a aromaterapie

Tato vůně je velmi smyslná. Ovlivňuje celkové vyladění organismu, včetně hormonálního působení. Ylang-ylang uvolňuje, zklidňuje, ale také inspiruje a zároveň probouzí fantazii. Jeho použití v aromaterapii je opravdu velmi široké. Ylang-ylang má zejména tyto účinky:

  • Antidepresivní účinky - ylang-ylang dokáže povzbudit, zlepšit náladu a odstranit stres a zlost. Proto je účinným pomocníkem také při nespavosti.
  • Emoční vyrovnání – tato silice pomáhá s emoční rovnováhou, dokáže nás spojit s naším srdcem a léčí jeho zranění, přináší pocit radosti, vnitřního klidu a důvěry.
  • Afrodiziakální účinky – pomáhá jak při potížích s potencí, tak při frigiditě. Tento esenciální olej podporuje pocit vzájemné blízkosti partnerů, podporuje touhu a fantazii. Působí velmi pozitivně na ženské hormony. Ylang-ylang se často používá k partnerským či tantra masážím, jako součást milostné předehry. Probouzí sexuální naladění.
  • Antiseptické a protizánětlivé účinky - dezinfikuje pokožku a také trávicí trakt. Výtečný také při střevních infekcích. Zmírňuje křeče.
  • Snižuje vysoký krevní tlak
  • Analgetické účinky – zmírňuje bolest a pomáhá i při bolestech břicha, zejména u dětí. Dětské koliky lze zmírnit masáží bříška či plosek nohou olejem s přidanou silicí Ylang-ylang.
  • Léčí pokožku – zmírňuje zánět a zarudnutí, revitalizuje a regeneruje, je vhodný pro všechny typy pleti (mastná, zralá i citlivá pokožka), urychluje růst vlasů.

Blahodárné účinky silice ylang-ylang

Esenciální olej ylang-ylang můžeme přidat do veškerých kosmetických produktů (do šamponů, kondicionérů, krémů či tělových mlék, do prostředků určených k intimní hygieně), dále jej přidáváme do koupele, do masážních olejů a samozřejmě inhalujeme z aromalampy. Pro klidný spánek můžeme kápnout pár kapek silice na kapesníček a položit vedle polštáře. Ylang-ylang se přidává do koupelových pěn, solí a olejů. Koupel za použití této silice má úžasné aromaterapeutické účinky, blahodárně působí na celý organismus, neboť udržuje jak hormonální rovnováhu, tak rovnováhu duševní a emoční. Tato silice nás přivádí sama k sobě, spojuje nás s naším srdcem, s naším vnitřním dítětem. Navrací důvěru v pozitivní běh života.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.